Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Smukulis: "Astanā apgūšu kazahu valodu"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Smukulis: "Astanā apgūšu kazahu valodu"
Astanas jaunās komandas prezentācija: Aleksandrs Vinokurovs (pa kreisi), Vinčenco Nibali (pa labi)
Foto: velolive.com / vk.com/astana_proteam

Latvijas riteņbraucējs Gatis Smukulis nākamsezon startēs Kazahstānas komandā "Astana". Sarunā ar kazahu reportieri latviešu atlēts atzīst, ka jaunajā komandā saskata savu potenciālu kaut ko uzvarēt arī pašam, nevis tikai palīdzēt līderiem.

Kāds bija galvenais iemesls, kāpēc pievienojāties Astanas komandai?
- Šajā gadījumā naudai nebija izšķirošas nozīmes. Pēc traumas es vairs nespēlēju vadošās lomas "Katyusha" komandā. Bet tagad man jau apnicis sacensībās izpildīt otršķirīgus uzdevumus. Astanā es saskatu savu potenciālu, varēšu progresēt un dot labumu ne tikai kā gregari, pacentīšos kaut ko uzvarēt arī pats.

Ģenerālmenedžeris šeit ir Aleksandrs Vinokurovs, tāds fakts radīja papildus interesi pāriešanai uz šo komandu?
- Kad man bija apmēram 16 gadi, mācījos sporta skolā, kur mums bija plakāts ar Aleksandra foto. Vinokurovs bija viens no pasaules labākajiem riteņbraucējiem. Tagad draugi no Latvijas prasa, vai satiku Vinokurovu un kāds viņš ir. Man ir liels gods pārstāvēt Aleksandra Vinokurova komandu.

No kurienes jums tik labas zināšanas krievu valodā?
- To es apguvu jau skolā, bet tur gan tikai iemācījos saprast krievu runu. Pats sāku runāt, kad pārstāvēju Krievijas komandu "Katyusha. Vispār cenšos apgūt svešvalodas, kas tiek lietotas kolektīvā. Līdz ar to tagad sākšu mācīties kazahu valodu.

Kā šobrīd velosports attīstās Latvijā?
- Agrāk mums bija sasniegumi. Olimpiādes bronzas medaļa, pasaules čempions. Bet tad bija laiks, kad Latvijas velosports atdeva savas pozīcijas. Tagad elitē pedāļus min trīs - es, Aleksejs Saramotins un vēl viens jauns sportists, kurš arī parakstījis kontraktu ar nopietnu komandu. Neliela attīstība ir, taču pagaidām velosports Latvijā paliek citu sporta veidu ēnā. Tajā pašā laikā ir saprašana, ka līdz ar rezultātiem interese par velosportu augs.

Izmantotie resursi:
sports.kz
liter.kz

  +1 [+] [-]

, 2015-12-23 18:10, pirms 7 gadiem
Veiksmi Gatim un visiem parejiem musu ricuku minejiem sosejaa.Sogad tiri kupls ''legionaru''skaits salasaas.Smukulis''Astana'',Saramotins''IAM Cycling'' Skujins''Cannondale'' Neilands''Axeon'' Flaksis''Holovesco Hincapie'' Dakteris''??? iespejams paliek Luksemburgaa,tapat bus 2 pasmaju kontinentalas komandas.Daudzam vidusmera komandam Eiropa aizgajusi sponsori,zudis limenis:Saxo bank pamet Tinkof komandu,Cult energy(Danija)pamet Cult komandu.Danijaa laikam kriize,ari Belgija un Francija komandas zaude sponsorus.Jauna komanda izveidota Lietuva,kas visticamak pastiprinas konkurenci ari Latvija notiekosajas ritenbrauksanas sacikstees