Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:5, Did:0, useCase: 3

Riteņbraukšanas skola nesaskata savu atbildību negadījumā uz Pleskavas šosejas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Riteņbraukšanas skola nesaskata savu atbildību negadījumā uz Pleskavas šosejas
Negadījuma vieta
Foto: vp.gov.lv

2015. gada 26. oktobrī uz Pleskavas šosejas, pie Garkalnes, notika ceļu satiksmes negadījums, kurā bija iesaistīti Rīgas Riteņbraukšanas skolas 12-18 gadu veci izglītojamie un speciāli aprīkotais pavadošais automobilis, informē minētā skola, kas nesaskata savu atbildību šajā negadījumā.

No divpadsmit audzēkņiem trīs guva smagus ievainojumus un šobrīd atrodas mediķu uzraudzībā. Pārējie izglītojamie guva vieglākas traumas un atrodas mājās vecāku aprūpē.

Rīgas Riteņbraukšanas skola norāda, ka ir ievērojusi visus drošības noteikumus. Pamatojoties uz sporta trenera Jāņa Krišlauka iesniegto nodarbību plānu, 26.oktobra riteņbraukšanas treniņa sākums bija paredzēts plkst. 10:30 maršrutā Rīga-Sigulda-Rīga. Saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumu 225. punktu trenera pavadošais automobilis bija speciāli aprīkots ar dzelteno avārijas gaismas signalizāciju.

VAS "Latvijas Valsts ceļi" (LVC) valdes priekšsēdētājs Jānis Lange: "Ceļu satiksmes noteikumos būtu jānosaka stingrākas drošības prasības grupu velotreniņiem. Ceļu satiksmes noteikumos pašlaik ir teikts vien tas, ka velosipēdistu grupu braucienos nepieciešams pavadošais transports, taču nav noteikts, kā tieši šim transportam ir jābūt aprīkotam. Noteikumos arī nav noteiktas nekādas stingrākas prasības attiecībā uz bērnu treniņu braucieniem."

LVC rosinās noteikt to, kā jābūt aprīkotām velotreniņu braucienu pavadošajām transportam, no savas puses piedāvājot aprīkot to ar divām bākugunīm, norādēm par to, pa kuru pusi jāveic kolonnas apbraukšanu, kā arī citiem tehniskajiem līdzekļiem. Tāpat ir nepieņemama situācija, ka kāds no velobraucējiem atrodas aiz pavadošā transporta, nevis pirms tā, īpaši tas attiecas uz bērnu treniņiem. LVC arī rosinās diskusiju par iespēju aizliegt bērnu un jauniešu velotreniņu braucienus pa valsts galvenajiem autoceļiem, uz kuriem ir visintensīvākā transporta kustība un visaugstākais atļautais braukšanas ātrums. LVC savus priekšlikumus sniegs tuvākajā laikā un rosinās tos skatīt Ceļu satiksmes drošības padomē.

Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis uzskata, ka būtu pārspīlēti mainīt pašreiz spēkā esošo likumdošanu. "Ir noticis traģisks negadījums, taču likumu pārrakstīšana pēc katra negadījuma nav risinājums. Pēc katra negadījuma nevar aizliegt kādai no satiksmes dalībnieku grupām pārvietoties pa koplietošanas ceļiem. Ir jādomā, kā šīm grupām veicināt drošu pārvietošanos - gan sportistiem, gan viņu pavadošajiem transportlīdzekļiem jābūt viegli pamanāmiem”, pārliecināts ir Krapsis.

Garkalnes negadījuma precīzus iemeslus policija noskaidros izmeklēšanā, jo pilnīgas notikumu gaitas rekonstruēšanai būs nepieciešami ekspertu slēdzieni.

Viena no sākotnējām izmeklēšanas versijām liecina, ka negadījums galvenokārt noticis divu faktoru dēļ – nav ievērota droša distance un nav ievērots atļautais braukšanas ātrums. Abi šie faktori kravas auto vadītājam nav ļāvuši savlaicīgi reaģēt, kad pirms viņa braucošā kravas automašīna pārkārtojusies un aiz tās pamanīti priekšā braucošie velosipēdisti un to pavadošais transportlīdzeklis.

Šobrīd ir arī zināms, ka 1966.gadā dzimušais kravas automašīnas vadītājs ir ievērojis atpūtas un darba grafikus, tādēļ šajā jomā pārkāpumi konstatēti nav. Zināms arī tas, ka vadītājs nav bijis alkoholisko dzērienu ietekmē. Patlaban kravas auto vadītājs ir aizturēts un atrodas īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, taču rīt viņš tiks vests uz tiesu, kur tiks lemts par apcietinājuma piemērošanu.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana, un tikai pēc ekspertīzēm un izmeklēšanas beigām būs iespējams noteikt pilnīgi precīzus notikušā apstākļus.

Izmantotie resursi:
veloskola.lv
vp.gov.lv
lvceli.lv

  -2 [+] [-]

, 2015-10-27 14:55, pirms 7 gadiem
jums kauns rakstīt nav tādu virsrakstu, taka riteņbraucēji būtu vainīgi. Tu Druvieti bl... palasi ko raksta citi ziņu avoti ir jau zināms, kad tas stulbais Poļu šoferis ir braucies virs atļautā ātruma, steidzies nav ievērojis satiksmes noteikumus un uzbrauca nabaga bērniņiem virsū. Šoferim tiesības nost un cietumā tādus. Vienīgi kur var saskatīt kļūdu no trenera puses ir tas kad atļava vienam no sportistiem braukt aizvējā.

     [+] [-]

, 2015-10-27 16:02, pirms 7 gadiem
Mikelsjanis rakstīja: Pleskavas?Vai tad sen jau nav Tallinas šoseja.
Tallinas šoseja nav virzienā uz Suguldu, par to vari pārliecināties, ieskatoties kartē.

     [+] [-]

, 2015-10-27 16:04, pirms 7 gadiem
"Tāpat ir nepieņemama situācija, ka kāds no velobraucējiem atrodas aiz pavadošā transporta, nevis pirms tā, īpaši tas attiecas uz bērnu treniņiem. "

Ātrum treniņi notiek tieši AIZ automašīnas.

CSDD/Latvijas ceļi vienkārši atrakstās. Distanci neievērojošs un ātrumu pārsniedzošs poļu šoferis nebūtu pamanījis arī Doma laukuma Ziemassvētku egli.

     [+] [-]

, 2015-10-27 17:30, pirms 7 gadiem
Papuass rakstīja: Ātrum treniņi notiek tieši AIZ automašīnas.
Tas ir diezgan traki. Nekad neesmu bijis ne riteņbraukšanas skolā, ne arī CSN izstrādes procesā, bet vai tiešām noteikumu rakstītāji zināja, ka pavadošā mašīna pa šoseju brauc PRIEKŠĀ divpadsmitgadīgiem bērniem, tūlīt aiz viņiem strīpā drāž fūru kolonna, un vai tas ir košer?

     [+] [-]

, 2015-10-27 19:06, pirms 7 gadiem
Papuass rakstīja: "Tāpat ir nepieņemama situācija, ka kāds no velobraucējiem atrodas aiz pavadošā transporta, nevis pirms tā, īpaši tas attiecas uz bērnu treniņiem. "

Ātrum treniņi notiek tieši AIZ automašīnas.

CSDD/Latvijas ceļi vienkārši atrakstās. Distanci neievērojošs un ātrumu pārsniedzošs poļu šoferis nebūtu pamanījis arī Doma laukuma Ziemassvētku egli.

Ātrumtreniņus var veikt, tad, kad ir bāze radīta, nevis tādiem "zaļknābjiem"!
Protams, ja grib tūlītēju, nevis ilgstošu rezultātu, tad var arī tā - čempiņš savā vecumā un tad čušš!
Jau nodzīts un "liekam jaunu bildi iekšā"...
Pie tam, tas aiz auto braucošais ne jau ātrumu trenēja, bet atpūtās.
Un gribi ātrumu trenēt?
Labi!
Brauc aiz auto, bet aizmugurē vienalga vēl viens pavadošais auto vajadzīgs!

Nuja.
Galvenais ievērot CSN, nevis pašiem izrādīt iniciatīvu, t.i., aprīkot auto, lai tas labāk redzams būtu!
Un diez vai bērni arī bija ekipēti ar atstarojošām vestēm, ričuki ar gaismām utt utml.
Tā jau no bērna kājas tiek ielikti pamati nedrošai braukšanai.
Kā uz ielām/ceļiem bieži redzams - jo krutāks ričuks, forma..., jo mazāk redzams, jo pārsvarā nekādu lukturīšu ta nav!
Un tad gadās sastapt tumsā melnā apģērbā uz melna ričuka braucošu superpuper profu...

Kas tas tāds par zvēru - "speciāli aprīkots ar dzelteno avārijas gaismas signalizāciju."?
Parastais avārijas signāls nevis bākugunis???