Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 0

Itālietes kvalificējas dāmu PK regbijā, Skotija saglabā cerības

Juris Miņins
Juris Miņins

Itālietes kvalificējas dāmu PK regbijā, Skotija saglabā cerības
Itālijas izlases regbistes, Foto:Zumapress.com/Scanpix

Itālijas dāmu regbija izlase šodien ar 34:10 pārspēja spānietes un garantēja sev dalību 2022. gada Pasaules kausā, bet Skotija, kas ar 20:18 pārspēja Īriju, kvalificējās "pēdējās cerības" turnīram.

Pasaules kausam regbijā dāmu komandām, kas norisinās ik pēc četriem gadiem, bija jānotiek jau šogad, taču Covid-19 dēļ tika nolemts, ka tā pārcelšana par gadu būtu labāks lēmums. Tāpēc arī kvalifikācijas turnīrs ir ieildzis un Eiropas zonā tikai šodien tika noskaidrotas tās divas komandas, kas turpinās cīņu par ceļazīmi uz Jaunzēlandi.

Eiropai Pasaules kausā tika atvēlētas trīs automātiskās caurlaides pie kurām tika Anglija, Francija un Velsa, bet par vēl divām iespējamajām vietām cīnījās atlikušās Sešu nāciju čempionāta komandas, t.i., Itālija, Īrija un Skotija, kā arī 2020. gada Eiropas čempionāta uzvarētājas, t.i., Spānija.

Jāsaka, ka turnīrs izvērtās diezgan interesants, jo pēc divām spēļu kārtām visām komandām bija pa vienai uzvarai un vienam zaudējumam, kas nozīmēja, ka visām četrām izlasēm saglabājās ļoti reālas iespējas vismaz turpināt cīņu par vietu PK.

Šodienas mači gan visu salika pa vietām, jo Itālija ļoti pārliecinoši – ar 34:10 – pārspēja Spāniju, kas "Le Azurre" deva arī bonusa punktu un uzlabotu gūto un zaudēto punktu attiecību, kas noteikti nebija mazsvarīgi faktori šajā spraigajā cīņā. Otrā spēlē Īrija, kas pirms šīs spēļu kārtas bija vicelīderi, ar 18:20 piekāpās skotietēm, kuras savukārt pēdējo maču sagaidīja kopvērtējuma pēdējā vietā.

Tiesa, kā jau sportā ne vienu vien reizi ir pierādījies, svarīgi ir nevis kā tu sāc, bet kā noslēdz mačus un turnīrus un Skotijas regbija izlase to noslēdza otrajā vietā, tūdaļ aiz Itālijas, kas nozīmē, ka itālietēm ceļš uz PK ir beidzies, t.i., ceļazīme jau ir kabatā, bet skotietes to turpinās "pēdējās cerības" turnīrā, kurā viņas jau gaida Kolumbijas un Samoa izlases, bet ceturtā komanda noskaidrosies pēc Āzijas čempionāta rezultātiem.

2022. gada Pasaules kauss regbijā dāmām notiks no 2022. gada 8. oktobra līdz 12. novembrim, Jaunzēlandē. Pašlaik par savu dalību šajā turnīrā var būt drošas septiņas izlases, kurām ir piešķirta automātiskā kvalifikācija (Anglija, Francija, Velsa, Kanāda, ASV, Jaunzēlande, Austrālija), kā arī DĀR, Itālija un Fidži, kas savu vietu starp labākajām komandām izcīnīja reģionālajos kvalifikācijas turnīros.

Kopumā Pasaules kausā piedalīsies 12 izlases un pašlaik nav zināmas vairs tikai divas dalībnieces – Āzijas čempionāta uzvarētājas un "pēdējās cerības" turnīra uzvarētājas. Āzijas čempionāta labākā komanda tiks noskaidrota triju izlašu konkurencē, starp Japānu, Honkongu un Kazahstānu un šo cīņu rezultāti būs zināmi 12. oktobrī, bet "pēdējās cerības" turnīra norises laiki vēl tiks precizēti.

Izmantotie resursi:
https://www.rugbyworldcup.com/2021/