Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:102, Did:0, useCase: 3

Folau un jaunzēlandieši Tongu neglābj - 0:36 pret Fidži

Juris Miņins
Juris Miņins

Folau un jaunzēlandieši Tongu neglābj - 0:36 pret Fidži
Israels Folau (centrā) Tongas izlases kreklā, Foto:AFP/Scanpix

Neskatoties uz trīs zvaigžņotu regbistu piesaistīšanu, Tongas regbija komanda 2022. gada Klusā okeāna nāciju kausu sāka ar graujošu zaudējumu pret Fidži (0:36), bet Samoa negaidīti pārspēja Austrālijas otro izlasi (31:26).

Šodien startēja 2022. gada Klusā okeāna nāciju kauss regbijā, kas šogad solās būt īpaši interesants tā kā salinieku izlases, saskaņā ar jaunajiem "World Rugby" nosacījumiem, drīkstēja savās komandās iespēlēt tos regbistus, kas kādreiz ir spēlējuši "lielajās" izlasēs (šajā gadījumā – Jaunzēlandē, Austrālijā), bet jau ilgu laiku tās nepārstāv. Protams, šādas naturalizācijas pamatā, tomēr, ir pašu regbistu etniskā piederība, t.i., vismaz vecvecākiem ir jānāk no valsts, kuras izlasi spēlētājs vēlas pārstāvēt.

Tā Tongas komandu papildināja uzreiz trīs regbisti, kas vēl nesen pārstāvēja Austrāliju un Jaunzēlandi. Ja par Salesi Piutau un Malakai Fekiotas pievienošanos šīs valsts komandai fantazēja jau sen, tad skandalozu slavu ieguvušā Israela Folau nonākšana Tongas izlasē lielā mērā bija pārsteigums.

Jāpiebilst, ka Austrālijas regbija zvaigzne tika izslēgts no šīs valsts izlases par izteicieniem, kas krasi disonēja ar regbija savienības nostāju. Folau bija pret viendzimuma attiecībām, savu nostāju balstot reliģijā un savus uzskatus publicēja sociālajos tīklos. Pēc šī incidenta viens no labākajiem piezemējumu guvējiem Austrālijas izlases vēsturē atgriezās pie regbija-13 spēlēšanas (šī spēles versija viņam bija pirmā), taču arī tur ilgi nenoturējās un neiztika bez skandāliem. Līdz šim pēdējo sezonu klubu līmenī Folau ir aizvadījis atgriežoties atpakaļ pie klasiskā regbija un spēlējot Japānas čempionātā.

Tomēr, trīs regbija zvaigžņu ieģērbšana Tongas izlases kreklā šo komandu neglāba no zaudējuma pret Fidži, turklāt, graujoša zaudējuma ar 0:36.

Otrā spēlē Samoa tikās ar Austrālijas otro izlasi, taču nevar teikt, ka "Valabiji" šajā turnīrā patiešām arī iespēlē savu otro komandu, jo laukumā devās spēlētāji, kas sevi ne vienu vien reizi labi ir pierādījuši valsts galvenās izlases sastāvā. Tiesa, arī šajā spēlē iespaidīgie CV neko negarantēja un samoāņi svinēja panākumu ar 31:26.

2022. gada Klusā okeāna kauss regbijā

MājiniekiViesiRezultāts
Austrālija BSamoa26:31
FidžiTonga36:0
#KomandaSUNZP
1.Fidži11005
2.Samoa11005
3.Austrālija B10012
4.Tonga10010

Izmantotie resursi:
https://www.world.rugby/