Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:901, Did:0, useCase: 0

SNG Spēlētāju psiholoģijas pamati

Šajā rakstā apskatīšu pāris piemērus, kā atvieglot sev spēlēšanu mazajos SNG turnīros, ja pretī ir nepieredzējuši spēlētāji. Raksts veidots tikai uz personīgo pieredzi, tāpēc iespējams, ka nesakritīs ar citos portālos publicēto pieredzi.

Turpināšanas likmes – Continuation bets.
Ja flopā nav izdevies sagaidīt vajadzīgās kārtis, taču tomēr pastāv iespēja uz kādu no kombinācijām (stright, flush) nav ieteicams vienkārši pārbaudīt (check). Citi spēlētāji to var uztvert kā vājuma pazīmi un palielināt likmi tikai tādēļ, lai Tevi aizbaidītu. Ja ir tavs gājiens, veic nelielu likmes palielināšanu (~1/4 – ½ no pota). Šādi tu liksi pretspēlētājiem domāt par to, kas tev varētu būt rokās. Turklāt likmes piesaukšana vienmēr ir psiholoģiski grūtāka, nekā tās paaugstināšana.

Blaindu aizstāvēšana
Palielinoties iemaksām pastāv aizvien lielāka iespēja, ka spēlētāji, kuri atrodas aiz Tevis uzbruks tevis veiktajām iemaksām, būtiski palielinot likmi, ja pirms viņiem neviens cits nebūs piesaucis sākuma likmi. Tādejādi šie spēlētāji liek tev domāt, ka viņiem ir stipras kārtis. Šajā gadījumā ir ļoti svarīgi pavērot šo spēlētāju – kā viņš uzvedas izspēlēs, cik daudz partijās iesaistās. (Lasi zemāk par spēlētāja tēlu). Nekad nemēģini atbildēt uz pirmo blaindu zagšanas mēģinājumu ja vien tev nav ļoti labas kārtis (Ax, TT vai augstāks pāris). Ar katru nākamo blaindu zagšanas mēģinājumu palielinās iespēja, ka tavam pretiniekam ir relatīvi vājas kārtis. Pēc trešā mēģinājuma vari droši aizstāvēties, ja tev ir vismaz dāma vai kungs. Bet pēc piektā mēģinājuma – ja pirms tam neesi reaģējis, piesauc all- in. Šādos gadījumos pretinieki parasti vilcinās un tu esi parādījis sevi kā ciešu (tight) spēlētāju.

Lietotāja profila identificēšana un spēlētāja tēls
Katram spēlētājam ir savs stils – vieni iesaistās daudz partijās ar dažādām kombinācijām, bet citi spēlē iesaistās tikai ar ļoti spēcīgām kārtīm. Spēlējot turnīrus vienmēr centies atzīmēt kādu stilu, kurš spēlētājs piekopj. Tas palīdzēs Tev vēlāk, ja kādā partijā Jums nāksies cīnīties. Lūk, izplatītākie tipi:

Vaļīgi spēlētāji – spēlē ar ļoti dažādām kārtīm – parasti šādi spēlētāji izspēlē rokas, kam ir viens tūzis, kungs, divas blakus esošas kārtis (var būt arī ar atstarpi, piemēram 7 un 9), divas kārtis no vienas masts vai arī vidējais kāršu spēks ir vismaz 9. Ar šādiem spēlētājiem vēlams iesaistīties tikai, ja ir ļoti labas kārtis, vai arī viņi tiko ir cietuši ievērojamu zaudējumu. Tādejādi pastāv iespēja, ka dusmu iespaidā viņi ātri vēlēsies atgūt zaudētu un cels likmi ar vājām kārtīm.

Ciešie spēlētāji – pārsvarā spēlē tikai, ja ir ļoti labas kārtis. Parasti šo spēlētāju argumentācija ir tāda, ka šo stilu piekopj ļoti daudzi vadošie spēlētāji, taču visbiežāk iesācējiem vienkārši ir bail celt likmi (nezināmais vienmēr ir biedējošāks). Ja ir gadās spēlēt ar šādu spēlētāju ļoti labi palīdz turpinājuma likmes. Tās nepieciešams veikt bez laika aiztures – jo ātrāk veic likmi, jo labāk. Tādejādi pretiniekam rodas iespaids, ka esi pārliecināts par savu likmi. Tiesa gan, ja šāds spēlētājs pēkšņi sāk piesaukt Tavu likmi, samierinies ar zaudējumu un atkāpies.