Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Pļaviņš: ''Neesmu gatavs mainīt pludmales volejbolu pret citu darbu''

Krišs Upenieks

Pļaviņš: ''Neesmu gatavs mainīt pludmales volejbolu pret citu darbu''
Mārtiņš Pļaviņš pēc Londonas olimpisko spēļu bronzas izcīnīšanas
Foto: AFP/Scanpix

Tuvākajās dienās portāls Sportacentrs.com publicēs videointerviju ar Londonas olimpisko spēļu medaļnieku un pirmo Eiropas spēļu zelta medaļas ieguvēju pludmales volejbolā Mārtiņu Pļaviņu. Piedāvājam pavisam nelielu sarunas izgriezumu teksta formātā.

''Uz doto brīdi atpūšamies. Protams, ka gribās trenēties, bet tā ir pārbaudīta vērtība, ka jābūt atpūtai, jo nākamā sezona būs ļoti grūta un gara. Noteiktu laiku vajag dot ķermenim arī atpūsties. To tad arī tagad darām. Esam runājuši, ka treniņus atsāksim 4. janvārī. Kopš Dohas turnīra pauze sanāks diezgan ilga, bet domāju, ka vērtīga,'' intervijā portālam Sportacentrs.com atzīmē Mārtiņš Pļaviņš.

''Sezonas laikā daudz esam prom no mājām, tāpēc pēc kādas spēles pārmīt pāris vārdus ar kādu latviski vienmēr ir patīkami. Īpaši brīžos, kad ir grūti. Spēle ir līdzīga vai īsti nevedās, tad atbalsts vienmēr palīdz. Kādreiz bija grūtāk, jo biju emocionālāks, pēc zaudējumiem īpaši. Tagad esmu iemācījies nolikt emocijas malā, to slikto, kas tikko ir noticis un, protams veltīt laiku tiem, kas grib nofotografēties, parunāt, kādu autogrāfu palūdz vai varbūt krekliņu. Mēģinu nekad neatteikt. Tas pēc sliktām spēlēm novērš domas no zaudējuma,'' līdzjutēju klātbūtni turnīros komentē Mārtiņš.

Pludmales volejbolists arī komentēja sajūtas pēc Londonas olimpisko spēļu bronzas medaļas izcīnīšanas: ''Protams, tas vienmēr būs sirdī. Uz to tiecās jebkurš sportists. Pārstāvēt savu valsti, pēc iespējas labāk nospēlēt. Ja vēl izdodas izcīnīt medaļu…Tas ir viens no svarīgākajiem brīžiem dzīvē. Tagad labs laiks ir pagājis un mēģinu to nolikt malā. Dzīvot atmiņās par to olimpiādi var būt traucējoši. Ja dzīvo ilūzijās, tad tas nozīmē, ka stāvi uz vietas attīstībā un citi aiziet garām, bet noteikti dēļ šāda mirkļa ir vērts pievērsties sportam. Olimpiāde vienalga nav vienīgā motivācija, kāpēc esmu pludmales volejbolā. Pludmales volejbols ir mans hobijs, darbs un dzīves stils. Neesmu gatavs to mainīt pret kādu citu darbu.''

''Iespējas kvalificēties uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm gan caur olimpisko reitingu, gan Kontinentālo kausu ir vienādas. Esam uzmetuši provizorisko plānu. Nākamgad ''Open'' turnīros vajadzētu tikt pusfinālos, bet ''Grand Slam'' tas būtu astotdaļfināls. Ja uzlabojam kādu rezultātu vēl vairāk, nevis tikai paliekam ceturtie ''Open'' vai devītie ''Grand Slam'', tas mums dos papildu punktus un kompensēs situācijā, ja nesavāksim 12 labus posmus,'' cerības kvalificēties olimpiādei komentēja Pļaviņš.

60 minūtes garo interviju ar vienu no Latvijas labākajiem pludmales volejbolistiem publicēsim tuvākajās dienās. Intervijas gaitā Mārtiņš stāstīja par starpsezonu, līdzjutēju atbalstu, tēla veidošanu, biežo pārinieku mainīšanu, finansēm, olimpisko spēļu nozīmi dzīvē, tuvākajiem plāniem un mērķiem.