Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:338, Did:0, useCase: 3

Šmēdiņam un Samoilovam medicīnisko palīdzību snieguši konkurenti

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Šmēdiņam un Samoilovam medicīnisko palīdzību snieguši konkurenti
Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs
Foto: fivb.org

Iepriekšējo divu gadu pasaules ranga līderi pludmales volejbolā Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs turnīru laikā nesaņem tik labu medicīnisko aprūpi kā citu vadošo valstu sportisti. Mūsu sportisti sarunā ar "Latvijas Avīzi" atklāj, ka sezonas laikā palīdzību lūguši konkurentiem - viens latvietis gājis pie brazīliešiem, otram izlīdzējuši amerikāņi.

Sezonas laikā turnīri katru nedēļu notiek citā vietā, laika apstākļi ir atšķirīgi, tādēļ daudz nevajag, lai kaut ko sastieptu.

"Pagājušajā sezonā Klāgenfurtē pēc lidojuma no ASV pārāk strauji paskatījos uz vienu pusi, un ieķērās kakls, galva ļoti sāpēja. Aizgāju pie rīkotāju piedāvātajiem masieriem, bet nekādas jēgas - neviens nemācēja palīdzēt. Blakus bija brazīlieši, paprasīju viņu fizioterapeitam, un desmit sekundēs viss bija kārtībā. Ja ko vajag, neviens neatsaka, Sašam amerikāņi ir palīdzējuši. Piekrītu - situācija jocīga, taču tā nu ir," atzīst Jānis Šmēdiņš. "Tālajos turnīros pēc lidmašīnā aizvadītām 20 stundām jūtams stīvums, bet nav kas izmasē, tādēļ neesam fiziski gatavi par simt procentiem. Pasaules kausa turnīru rīkotāji pagādā fizioterapeitus, taču mēs pie viņiem bieži nevēršamies, jo reizēm tie ir studenti, kas iziet praksi. Es visvairāk gribētu fizioterapeitu, lai neielaistu mazās traumiņas."

Aleksandrs Samoilovs norāda, ka lielajām valstīm ārstu un fizioterapeitu nodrošina federācija. Latvijas Volejbola federācijas sporta direktors Ainārs Dakša saprot sportistus, tomēr "mēs nekad nebūsim ar ASV vai Brazīlijas iespējām." Vismaz svarīgākajos turnīros mediķim tā kā būtu jābūt, taču 2014. gada Eiropas čempionātā nācās iztikt.

Pludmales volejbolā konkurence ir liela, aizvadītajā sezonā pasaules ranga līderi nemaz tik bieži netika uz goda pjedestāla. Šogad sākas olimpiskā kvalifikācija, tāpēc rezultātu veidošanā medicīniskie jautājumi iegūs vēl lielāku nozīmi. 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu pludmales volejbola turnīrā spēlēs 24 vīriešu dueti.

Izmantotie resursi:
Laikraksts "Latvijas Avīze"

  -1 [+] [-]

, 2015-01-07 17:35, pirms 8 gadiem
tā jau var iebarot dopingu, kļūst bīstami!

     [+] [-]

, 2015-01-07 17:37, pirms 8 gadiem
Latvijas mērogā to varētu saukt:"bagātie arī raud". Vienmēr jau atradīs jomas, kur var pielikt ... malači, uz pilnību ir jātiecas.

     [+] [-]

, 2015-01-07 19:48, pirms 8 gadiem
Fizioterapeitam jābūt katrā sporta veidā. Pat šahā no ilgstošas tupēšanas saspringtā stāvoklī var dabūt problēmas mugurkaulājā. Vienīgi jautājums - kas par to maksās? Federācija vai sportisti no saviem ienākumiem.

  +1 [+] [-]

, 2015-01-07 20:20, pirms 8 gadiem
Pilnīgi pamatota vēlne. Tik dīvānā pirdējiem tā šķiet greznība

  -1 [+] [-]

, 2015-01-07 20:37, pirms 8 gadiem
Nu jā, pat pirmā vieta pasaulē ir par maz, lai federācija kautko darītu. Ņemas puiši tur savā sulā un lai ņemas, pietiek ar sagaidīšanu lidostā, dažu vārdu, par to cik kruta ir tas ka mūsu zēni ir pirmie, pateikšanu un ziedu pasniegšanu. Pārējais ir pašsaprotami tā izskatās. Par Dakšu jau ne pirmo reizi nākas dzirdēt glaimojošus vārdus! Par to kas no tiek ar jauniešu izlasēm labāk vispār paklusēt. Brīnos, kā vēl atļaujas kautkur aizbraukt vispār, ne par kādiem ārstiem i runa neiet pat... ko jūs tādu greznību, ja kas sāp tas mūs nesatrauc, lai tik sitās.

  +1 [+] [-]

, 2015-01-07 21:22, pirms 8 gadiem
Es ceru, ka šis ir tikai kaut kāds izvilkums no intervijas un uzsvars uz šādām lietām nebija. Katrs 2014. gadā no valsts kā naudas balvu saņēma apmēram 21 000 eiro. Kopā turnīros nopelnījuši ap 240 000 dolāru. Gan jau no reklāmām arī kas iekrīt (gan jau olimpiskā komiteja arī kaut kā palīdz). Saprotu, ka ir lielas izmaksas, bet nu varēja jau atļauties paši savu masieri. Nav jau nekādi florbolisti.

  +1 [+] [-]

, 2015-01-07 21:42, pirms 8 gadiem
izklausās izrauts no konteksta.

bet šaubos, ka efektīvākais veids ir apmaksāt fizioterapeita brauceinu un dzīvošanu Brazīlijā, ja vien tas nepilda papildus citus administratīvus, trenera vai citas funkcijas.

turnīrus plāno ļoti savlaicīgi, noteikti var ieplānot un atrast arī fizioterapeitu speciāli sev uz tām dienām, kad ir turnīrs konkrētajā pasaules malā - atbrauks uz viesnīcu un izmasēs. un katru gadu jau vairāk vai mazāk tie paši turnīri un vietas. organizācijas jautājums. to var atrisināt par saprātīgām izmaksām

     [+] [-]

, 2015-01-07 22:23, pirms 8 gadiem
Protams volejbola federacija var pateikt pikja nav utt, bet tas ir vinju darbs naudu atrast, domat par kkadu risinajumu. Tas ir tik viegli, mes esam mazi, tiekat pashi galaa.

Tad kad finansejums jasaņem(savam algaam) gan jau saka,, redz mums ir pasaules labakias pāris....

  +2 [+] [-]

, 2015-01-07 23:01, pirms 8 gadiem
Ingars192 rakstīja: izklausās izrauts no konteksta.

bet šaubos, ka efektīvākais veids ir apmaksāt fizioterapeita brauceinu un dzīvošanu Brazīlijā, ja vien tas nepilda papildus citus administratīvus, trenera vai citas funkcijas.

turnīrus plāno ļoti savlaicīgi, noteikti var ieplānot un atrast arī fizioterapeitu speciāli sev uz tām dienām, kad ir turnīrs konkrētajā pasaules malā - atbrauks uz viesnīcu un izmasēs. un katru gadu jau vairāk vai mazāk tie paši turnīri un vietas. organizācijas jautājums. to var atrisināt par saprātīgām izmaksām
Tas viss ir saprotams, tur atrast, izdarīt, pat samaksāt čaļiem toč nav nekādu problēmu, ko viņi, nešaubos, arī dara. Runa ir par principu. Ne jau tur fizioterapeitā problēma vai kur citur, problēma ir attieksmē pret sportistiem kā tādiem. Ko federācija dara, lai atbalstītu? Pilnīgi piekrītu skarabejs1. Kā klaudzināt par pasaules pāri numur viens tā mutes lielas, a ka reāli čaļi visu pavelk paši (praktiski) un prasa kautkādu atbalstu tā klusītiņām visi pa stūriem un naudas nav Tas ir labi ka čaļi labi spēlē, turas virsotnē un cerams ka ar finansēm viss kārtībā, bet ko darīt jaunajiem un perspektīvajiem kuru tēvi nav volejbola treneri? Atbilde-tā arī palikt perspektīviem un tikt aizmirstiem.