Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Apinis: "Tā iekliedzos, ka fizioterapeite domāja, ka esmu izkritis no gultas"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Apinis: "Tā iekliedzos, ka fizioterapeite domāja, ka esmu izkritis no gultas"
Aigars Apinis. Foto: Ausma Cīrulniece, Latvijas Paralimpiskā komiteja

LETA. Latvijas sportista Aigara Apiņa satraukums Tokijas paralimpiskajās spēlēs pēc ziņas par konkurenta diskvalifikāciju un bronzas medaļas iegūšanu bija tik liels, ka uz viņa kliedzienu atskrēja fizioterapeite Gunta Ozoliņa, domājot, ka paralimpietis izkritis no gultas, Apinis stāsta pēc apbalvošanas ceremonijas Latvijas Paralimpiskās komitejas (LPK) un Latvijas Televīzijas sadarbības rezultātā tapušā intervijā.

Jau ziņots, ka konkurenta diskvalifikācijas dēļ pirmdien Tokijas paralimpisko spēļu bronzas medaļa diska mešanas sacensībās F-52 grupā tika piešķirta Latvijas pārstāvim Aigaram Apinim.

"Ja jūs zinātu, ko es pa nakti pārdzīvoju. Man esot viesnīcā, LPK prezidente Daiga Dadzīte atsūtīja "WhatsApp" ierakstu, ka ir noticis tas, kam bija jānotiek, ar vārdiem "un, Aigar, es Tevi apsveicu, Tev ir bronza"," par emocijām, uzzinot par izcīnīto medaļu, pēc apbalvošanas videointervijā stāsta Apinis.

"Es tā iekliedzos gultā, ka pat fizioterapeite Gunta Ozoliņa atskrēja, jo domāja, ka esmu izkritis no gultas. Viņa bija satraukusies. Es sēdēju uz gultas malas, raudāju, smējos, nesapratu, kas ir noticis," saka Aigars videointervijā pēc apbalvošanas ceremonijas.

Viņš ar prieka asarām acīs piebilst, ka pozitīvā nozīmē jucis prātā. "Izdzīvoju mazu klīnisko nāvi. Tās bija fantastiskas emocijas. Pat tagad nevaru nomierināties," Apinis saka dienu pēc sacensībām.

Runājot ar poļu un horvātu diska metējiem, gūts viņu atbalsts taisnīgam sacensību iznākumam, jo "klasifikators tāpēc arī ir domāts, lai sacenstos līdzvērtīgi pretinieki".

"Sportisti gadiem trenējas, un šādas kļūdas izlabošanas rezultātā pēc ceturtās vietas ieguvu bronzas medaļu," saka sportists, kurš piebilst, ka ir labi, ka spēles notiek, jo tikpat labi tās varēja tikt izlaistas, un sportisti nākamreiz sacenstos 2024. gada Parīzes paralimpiskajās spēlēs.

Pirmdien LPK no Starptautiskās Paralimpiskās komitejas (IPC) saņēma informāciju par Indijas sportistu Kumaru, kurš diska mešanas finālā ir startējis nepareizā medicīniskajā klasē, un viņa rezultāts ir anulēts. Līdz ar to trešo labāko rezultātu paralimpiskajās spēlēs diska mešanā F-52 veselības klasē sasniedza Apinis.

Apinis ir četrkārtējs paralimpisko spēļu čempions un godalgotākais sportists Latvijā. Viņa paralimpiskais rekords diska mešanā F-52 grupā ir 21 metrs, ko viņš sasniedza 2012. gada Londonas paralimpiskajās spēlēs.

2016. gada paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro Apinis izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, 2012. gada paralimpiskajās spēlēs Londonā - zelta medaļu lodes grūšanā un sudraba medaļu diska mešanā. 2008. gadā Pekinā viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā un sudraba medaļu lodes grūšanā. Savukārt 2004. gadā paralimpiskajās spēlēs Atēnās viņš izcīnīja zelta medaļu diska mešanā, bet 2000. gadā Sidnejas paralimpiskajās spēlēs - bronzas medaļu lodes grūšanā un bronzas medaļu diska mešanā.

     [+] [-]

, 2021-08-30 19:15, pirms 3 mēnešiem
... mani vairāk interesē - kāds ir tas Indieša pārkāpums (neatbilstība attiecīgajai kategorijai), kapēc tika diskvalificēts...
Pēc pieejamās informācijas spriežit - indietis ir daļēji paralizēts pēc kāda kritiena...