Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2274, Did:0, useCase: 0

Par it kā niecīgu pārkāpumu Malaizijas paralimpietim atņemta zelta medaļa

Rolands Eliņš

Par it kā niecīgu pārkāpumu Malaizijas paralimpietim atņemta  zelta medaļa
Muhames Zolkefli. Foto: AFP/Scanpix

Starptautiskā paralimpiskā komiteja (IPC) pēc lodes grūšanas sacensībām F20 grupā diskvalificēja pirmās vietas ieguvēju Muhamedu Zijadu Zolkefli par pārāk vēlu ierašanos uz sacensībām. Malaizijas Sporta ministrija sodu nodēvējusi kā nesamērīgu par dažu minūšu nokavēšanos, taču IPC aizstāvējusi savu pozīciju, norādot, ka tādi noteikumi.

Muhameds Zolkefli uz lodes grūšanas sacensībām F20 grupā ieradās trīs minūtes pārāk vēlu. Kā norādīts IPC ziņojumā, viņam tomēr sniegta atļauja piedalīties sacensībās, jo viņš tiesnešiem sniedzis attaisnojošu iemeslu savam kavējumam. Taču vēlāk konstatēts, ka šāda iemesla nav bijis, un Zolkefli ticis diskvalificēts un zaudējis izcīnīto zelta medaļu.

"Pilnībā nepieņemami," šo lēmumu komentēja Malaizijas premjerministrs Fahmi Fadzils. "Ja sportists ir nokavējies, tad nevajag viņam ļaut piedalīties. Neatņemiet šo smagā darbā nopelnīto zelta medaļu Zijadam!"

Arī Malaizijas sporta ministrs Faizuls Ahmads pauda vilšanos par IPC lēmumu un norādīja, ka piespriestais sods ir par nokavēšanos, kas bijusi mazāk nekā piecas minūtes: "Tā ir ļoti skumja situācija."

Malaizijas mediji ziņo, ka protestu iesniegusi Ukrainas puse, kuras pārstāvis Maksims Kovals sacensībās ieguva otro vietu un pēc Zolkefli diskvalifikācijas ieguva zelta medaļu.

IPC preses sekretārs Kreigs Spenss medijiem norādīja, ka Ukrainas sportists sociālajos tīklos saņēmis milzīgu kritiku un apvainojumus par radušos situāciju: "Man ir žēl, taču noteikumi ir noteikumi. Tā nebija Ukrainas sportista vaina, ka Malaizijas sportists nokavēja sacensību sākumu." Spenss izteicās, ka Zolkefli ieradies pārāk vēlu, jo nav sadzirdējis aicinājumu stadionā vai arī tas bijis valodā, ko viņš un viņa pārstāvji nepārvalda.

Malaizijas puse iesniedza apelāciju, taču tā tikusi noraidīta.

Izmantotie resursi:
https://www.bbc.com/news/world-asia...

  -3 [+] [-]

, 2021-09-02 18:16, pirms 3 mēnešiem
Autor:''trīs minūtes pārāk vēlu.'' Tad kā ieradās trīs minūtes [ar vēlu vai pārāk vēlu? Izlem....

  +4 [+] [-]

, 2021-09-02 18:52, pirms 3 mēnešiem
Tātad medaļa ir atņemta par melošanu, jo attaisnojoša iemesla nebija, un tas nav niecīgs pārkāpums.

  +1 [+] [-]

, 2021-09-02 20:54, pirms 3 mēnešiem
Diez cik liels ukrainim gandarījums un sajūta, ka esi "labākais"?

     [+] [-]

, 2021-09-02 22:21, pirms 3 mēnešiem
Nekāds brīnums. Haholi jau ir skopuļu un gnīdu tauta🐐
Žēl malaizieti.3 minūtes. Pipec🙈

     [+] [-]

, 2021-09-03 10:04, pirms 3 mēnešiem
Nu šis ir murgs!!! Kur ir sportiskais princips!? Nokaveja ierašanos ne, startu nu vienalga!
Atceros kā daudzus gadus atpakaļ olimpiādē, ja nemaldos 2000g Austrālijā Igauņu 10cīniekam 1 no disciplīnām nebija ieskaitīts rezultāts sportisti pašī palūdzu lai ieskaita zemako rezultātu kas viņam beigās deva medaļu olimpiādē, vesera mešana vai tālēkšana īsti neatceros bet bija tāds fakts!
A te čalis nokavējis ierašanos ibio, lai tie ukraiņu funkcionari sū*ā, vienīgais kur var izcelties uz papīra, ne sportā, cēli būtu ka pats ukrainis atzīst ka nav pelnījis zeltu un viss beigtos loģiski!

     [+] [-]

, 2021-09-03 14:32, pirms 3 mēnešiem
Divi scenāriji, kuri būtu objektīvi-
1. Nokavēji- nepielaiž startam.
2. Ja startam pielaiž - tad viss ok, akceptēts.

Te vispār trešais, kautkāds murgs.
Ukrainis reāls sūkātājs ar savu protestu. Mīzals