Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Brigzne: "Vajag saglabāt veselo saprātu, bet tehniku gatavot precīzi, kā pie ķirurga"

Juris Grīns
Juris Grīns

Brigzne: "Vajag saglabāt veselo saprātu, bet tehniku gatavot precīzi, kā pie ķirurga"
Foto: Andris Smilšarājs

Turpat jau kā pusotrs mēnesis pagājis kopš noslēgusies motošejas sezona un tika noskaidroti šī gada godalgoto vietu ieņēmēji gan Latvijas, gan Baltijas čempionātā. Sportisti lēnu garu sāk gatavoties jaunajai sezonai, un darīt jau ir ko – jāsagatavo tehnika, pašiem jāturpina sevi uzturēt fiziskajā formā, kā arī jāmeklē jauni atbalstītāji.

"Īsumā - labākā sezona līdz šim," atzīst Latvijas un Baltijas motošosejas čempionāta C600 klases uzvarētājs Ansis Cers (startēja privāti). "Pirms sezonas es īsti nezināju, ko gaidīt un kādas ir manas iespējas C klasē, tāpēc mērķis bija sagatavot tehniku un fizisko sagatavotību, lai varu braukt visu sezonu un spētu progresēt," Ansis šogad pirmo reizi startēja C600, pērn viņš ieņēma sesto vietu Street klasē.

Arī Latvijas čempionāta C1200 klases uzvarētājs Artis Skulte ("Road Racing Riga"), kurš Baltijas čempionātā ieņēma trešo vietu, atzīst, ka sezona esot bijusi emociju pārpilna: "Protams, neiztika bez dažādiem negatīviem pavērsieniem, taču pats galvenais ir tas, ka uz sacensību dienu vienmēr viss bija kārtībā. Par savu rezultātu esmu apmierināts, protams, varēju labāk."

Savukārt B1200 klases Latvijas čempionāta uzvarētājs un Baltijas čempionāta trešās vietas ieguvējs Ivo Vinniņš ("SFRT Motorsports") stāsta, ka: "Sniegums šosezon nedaudz pārsteidza, kā arī konkurentu sniegums, kas protams ir labi, jo aug līmenis kopumā! Laikam jau jāsaka, ka izdevās plānotais, protams vienmēr šķiet, ka varēju labāk. Sezona tāda, ko prieks atcerēties, lai arī ne vienmēr viss gāja gludi."

"Sezona pietiekami saspringta un posmi ļoti tuvu viens otram, kas neļāva pieļaut kādas lielas kļūdas," tā Retro klases uzvarētājs Kaspars Brigzne, kurš vaicāts kāpēc ir izvēlējies braukt tieši Retro klasē atbild, ka: "Katram savs - citam makšķerēšana, citam auto, man divtakteri. Retro moči ar vēsturi ir vērtīgāki."

Droši vien vienu no spilgtākajiem šīs sezonas sniegumiem varēja vērot Street klasē, kur ļoti labus rezultātus uzrādīja Mārcis Pirtnieks, skatoties uz viņa rezultātiem, atliek vien secināt, ka nākamgad C klasei varētu pievienoties diezgan spēcīgs un talantīgs braucējs. "Es neesmu no tiem cilvēkiem, kuriem galvenais ir piedalīties, tādēļ stājos uz starta ar domu uzvarēt vai vismaz uzlabot savus rezultātus. Šī bija mana pirmā aizvadītā sezona motošosejā un pirmā pieredze līdz ar to nav ar ko salīdzināt, bet noteikti, ka raksturotu to kā aizraujošu un spraigu, un tāda, ko gribētos atkārtot," tā Mārcis.

Jautāti par jaunās sezonas mērķiem un kā tai gatavojas, šī gada laureāti gandrīz visi kā viens atzīst, ka pa ziemu svarīgi ir uzturēt sevi labā fiziskā formā un, ja vien ir iespējams, aizvadīt arī treniņbraucienus ar pitbike, lai pa ziemu nezustu braukšanas iemaņas.

"Septembris vēl tāds atpūtas mēnesis sanāk pēc šīs sezonas, bet pēc tam jāstrādā fiziskajos treniņos un ar pitbike. Mocis jau ir izjaukts pa daļām un gaida pilnu apkopi tā ka viss notiek - pavasarī par vēlu sākt ko darīt," stāsta Ansis Cers, kurš nākamgad plāno startēt Superstock600 klasē. Arī Artis Skulte nākamgad plāno startēt līmeni augstākā klasē: "Nākamo sezonu braukšu B1200 klasē. Tā noteikti būs jauna pieredze. Tā būs mana mācīšanās sezona un nekādus mērķus pagaidām sev neuzstādu."

Motošoseja nav vienkāršākais sporta veids, savā ziņā tas ir gana bīstams, kas kļūdas nepiedod, tādēļ sportisti atzīst, ka nodarbojoties ar šo sporta veidu svarīgi ir saglabāt vēsu prātu, jo situācija trasē ļoti ātri un krasi mainās.

"Vienmēr vajag saglabāt veselo saprātu, vienmēr padomāt soli uz priekšu, gatavojot tehniku precīzi kā pie ķirurga," stāsta Kaspars Brigzne. Arī Latvijas čempionāta C1200 klases trešās vietas ieguvējs Mārtiņš Seržants ("SFRT Motorsports") atzīst, ka: "Ātrums un bauda, ko sagādā motocikls, nespēj neviens cits hobijs aizstāt. Līdz ar to mana izvēle noteikti bija motošoseja, kas ir daudz reizes drošāka nekā dzenāties pa koplietošanas ceļiem. Tomēr arī, lai brauktu motošosejā, ir jādomā līdzi visam, ko tu dari!‘’ Savukārt Latvijas čempionāta C1200 klases vicečempions Ģirts Zariņš ("SFRT Motorsports") stāsta, ka, lai brauktu, motošosejā nepieciešama: ‘’Koncentrēšanās spēja, nosvērtība un pacietība. Šīs īpašības ļauj braukt droši, kas ir pats galvenais motošosejā."

Uz jautājumu, ko ieteiktu tiem, kas vēlētos pamēģināt braukt motošosejā, sportisti atbild, ka vajagot mēģināt un tad jau, kā saka Mārtiņš Seržants, katrs arī sapratīs vai tas ir tas sporta veids, ko vēlas turpināt un mācīties.

"Noteikti pamēģiniet! Sajūtas, ko sniedz šis sporta veids ir neaprakstāmas. Pāris reizes ir jāaizbrauc uz trasi, lai saprastu cik tas viss ir aizraujoši. Sākumā noteikti jāiemācās pareizi sēdēt uz moča, pareizi skatīties un pareizi izbraukt līkumus. To vislabāk ir darīt kartinga trasēs. Tiklīdz šīs iemaņas ir apgūtas, tad laipni lūgti lielajās trasēs. Vēl viens ieteikums - nekad nekautrējieties pajautāt palīdzību vai padomu, jo motosportisti tam vienmēr ir atvērti!," tā Artis Skulte.

Izmantotie resursi:
facebook.com

     [+] [-]

, 2021-10-20 16:16, pirms 2 mēnešiem
Varēja jau otrors mazliet apgaismot pa klasēm, kas ir C un B, i to zinu tik moto3, moto2 un moto GP