Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Motošosejas čempions: "Kad mani notrieca mašīna, sapratu, ka pa ielu vairs nebraukšu"

Juris Grīns
Juris Grīns

Motošosejas čempions: "Kad mani notrieca mašīna, sapratu, ka pa ielu vairs nebraukšu"
Artis Skulte. Foto: no sportista arhīva

Šī gada Latvijas motošosejas sezona ir noslēgusies, taču turpināsim jūs iepazīstināt ar mūsu motošosejas sportistiem. Šoreiz jūsu uzmanību vēršam uz C1200 klases braucēju Arti Skulti, kurš šogad ir savas klases uzvarētājs Latvijas čempionātā un trešās vietas ieguvējs Baltijas čempionātā.

Neliela informācija par sportistu:

- Artis Skulte #86
- Klubs: Road Racing Riga
- Mocis: Kawasaki ZX10R
- Klase: C1200
- LČ iekļauto trašu labākie apļa laiki: Pērnava - 1.21 / Biķernieki - 1.43 / Kačergine - 1.19

Kad un kā aizsākās Tavas gaitas motošosejā?

Artis Skulte: "2012. gadā draugs aizvilka uz "333" trasi, tolaik braucu ar "Kawasaki Z750" motociklu. Iepatikās, taču sākumā pilnīgi nekas nesanāca. 2013. vai 2014. gadā iegādājos "Kawasaki 636" modeli, kas bija vairāk piemērots trases braukšanai. Sākumā bija grūti pierast pie sēdpozīcijas, taču ar laiku tīri labi iejutos. Kartingu trases braukšana man kļuva par hobiju un apmeklēju gan "333", gan Biķernieku kartinga trases. Pēc negadījuma uz ielas, kad automašīna mani notrieca, sapratu, ka pa ielu vairs braukt nevēlos - noņēmu ielas plastmasas un uzliku sporta aptecētājus. Pirmās sacensības "333" trasē aizvadīju 2015. gadā. Taču vēlāk braucu diezgan neregulāri un sacensībās piedalījos ļoti periodiski. Pirmā pilnā sezona sanāca 2019. gadā, kad braucu C1200 klasē nu jau ar esošo ZX10R motociklu, taču 2020. gadā dažādu iemeslu dēļ ar motociklu izbraucu vien kādas piecas reizes."

Tavuprāt, kurš ir Tavs nozīmīgākais sasniegums motošosejā?

A.S.: "Nozīmīgākie sasniegumi tika sasniegti šogad, kad ar negaidītu progresu uzlaboju apļa laikus visās trasēs, un, kad tika izcīnītas godalgotas vietas vairākos šīs sezonas posmos un pats svarīgākais - Latvijā pirmā vieta, Igaunijā trešā vieta un Baltijā trešā vieta."

Kā uzturi sevi formā ziemā, kad, kā zināms, aktīvā motošosejas sezona ir noslēgusies?

A.S.: "Mēģinu regulāri kustēties - skrienu, vingroju, darbojos svara zālē, šogad iegādājos pitbike un plānoju regulāri braukt treniņus kartinga hallē."

Kas Tevi motošosejā saista visvairāk, kas tieši aizrauj?

A.S.: "Adrenalīns, ātrums un cīņa. Sajūtas, kad sacensību laikā notiek nemitīga cīņa par pozīcijām starp līdzvērtīgiem braucējiem ir neaprakstāma, tas viennozīmīgi ir tas, kāpēc esmu motošosejā."

Kura ir Tava mīļākā Latvijas čempionātā iekļautā trase, kāpēc?

A.S.: "Biķernieku trase - ļoti patīk trases konfigurācija, sarežģītība."

Kādas aizraušanās ir vēl bez motošosejas?

A.S.: "Laikam jau nekas tāds vērā ņemams."

Pāris vārdu tuviniekiem, līdzjutējiem...

A.S.: "Milzīgu paldies vēlos teikt ģimenei par atbalstu un sapratni sezonas laikā, jo motošoseja aizņem daudz brīvā laika. Noteikti jāpiemin mana otrā ģimene - "Road Racing Riga" komanda, kurā visi esam vienoti, viens otru atbalstām un viens otram izpalīdzam gan trasē, gan ārpus tās. Nereāli forša sajūta, ka apkārt ir tādi cilvēki. Un visbeidzot noteikti jāpiemin Dainis Liņķis, kas ir uzņēmies rūpes par manu un citu komandas biedru motocikliem. Darbs, ko viņš padara ir fantastisks un pats svarīgākais ir tas, ka vienmēr vari būt drošs, ka viss ir izdarīts līdz galam, atliek tikai braukt. Visiem motobraucējiem gribu teikt - īstā vieta, kur parādīt sevi un savas motobraukšanas iemaņas ir trase, nevajag to darīt uz ielām. Tiekamies trasē!"

Izmantotie resursi:
facebook.com