Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Valentino Rosi gatavojas būtiskam karjeras pavērsienam

Juris Grīns
Juris Grīns

Valentino Rosi gatavojas būtiskam karjeras pavērsienam
Valentino Rosi. Foto: Motogp.com

Daudzkārtējais pasaules čempions "MotoGP" klasē Valentino Rosi uzsācis pārrunas ar savu iespējamo nākotnes komandu, kas nozīmē, ka pirmo reizi karjerā viņš sezonu varētu aizvadīt nepārstāvot kādu no rūpnīcas vienībām.

Šī gada izskaņā beigsies Rosi līgumsaistības ar "Yamaha" komandu, ko sportists ar pārtraukumiem pārstāvējis savas izcilās karjeras lielāko daļu, tostarp braucis tās rindās pēdējos septiņus gadus. Savukārt visā savā karjerā "MotoGP" kategorijā itālis bijis arī "Honda" un "Ducati" rūpnīcu braucējs.

Jau paziņots, ka Rosi vietā "Yamaha" komandā nākamgad startēs Fabio Kvartararo, kurš šobrīd brauc Japānas moto ražotāja satelītvienībā "Petronas Yamaha SRT". Plānots, ka tieši šajā komandā karjeru turpinās 41 gadu vecais Rosi, taču reizē joprojām saņemot pilnu atbalstu no rūpnīcas.

Par spīti tam, ka iepriekš tas tika noliegts, tagad "Petronas Yamaha SRT" boss Razlans Razali atklājis, ka sāktas pārrunas par septiņkārtējā "MotoGP" čempiona Rosi iespējamo pievienošanos komandai uz 2021. gada sezonu.

"Mēs tikāmies ar "Yamaha" un jau zinām viņu piedāvājumu," teica Razali. "Bet tagad mums būtu jāsēžas pie galda ar visām iesaistītajām pusēm un jāvienojas par niansēm. Tas pašlaik vēl nav izdarīts."

"MotoGP" čempionātā šogad posmi nav notikuši - sacīkstes Katarā, Vācijā, Nīderlandē un Somijā atceltas pavisam, bet Spānijas, Francijas, Itālijas un Katalonijas posmu nākotne pagaidām neskaidra. Šobrīd tuvākais plānotais posms ir 9. augustā gaidāmā Čehijas "Grand Prix" izcīņa Brno trasē.

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...