Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Skandāls "MotoGP": par krāpšanos "Yamaha" atņem kopvērtējuma punktus

Juris Grīns
Juris Grīns

Skandāls "MotoGP": par krāpšanos "Yamaha" atņem kopvērtējuma punktus
Fabio Kvartararo. Foto: Motorsport.com

"Yamaha" tikusi sodīta ar daļēju punktu atņemšanu ražotāju ieskaitē par neatļauta veida motoru izmantošanu "MotoGP" pasaules čempionāta Spānijas posmā.

Šonedēļ kļuva zināms, ka Starptautiskā Motosporta federācija (FIM) sākusi izmeklēšanu pret "Yamaha" sakarā ar aizdomām par homologācijai neatbilstošu motoru izmantošanu sezonas pirmajā posmā Spānijas "Grand Prix". Atklājies, ka "Yamaha" motociklos iemontēti motori ar savādākiem vārstiem nekā pirms sezonas tika uzrādīts, lai saņemtu FIM homologāciju.

"Yamaha" vaina tika pierādīta un uzreiz sekojis sods - 50 punktu atņemšana ražotāju ieskaitē. Tāpat "Monster Energy Yamaha" rūpnīcas vienībai atņemti 20 punkti komandu vērtējumā, jo Maveriks Vinjaless Heresas trasē guva otro vietu, bet rūpnīcas satelītvienība "Petronas Yamaha SRT" spiesta šķirties no 37 punktiem, jo tās pārstāvis Fabio Kvartararo uzvarēja.

Tagad "Yamaha" ir vairs tikai 158 punkti un no pirmās tā atkritusi uz trešo vietu ražotāju vērtējumā, kamēr ar 171 punktu vadībā izvirzījusies "Ducati", bet 163 punkti "Suzuki" kontā. Komandu ieskaitē tikmēr "Monster Energy Yamaha" tagad vairs tikai piektajā vietā, bet "Petronas Yamaha SRT" ir otrajā pozīcijā, jau 44 punktus aiz "Suzuki Ecstar".

Braucējiem punkti individuālajā ieskaitē atņemti nav, bet "Repsol Honda" braucējs Alekss Markess uzsver, ka viņi par pārkāpumu ir zinājuši.

"Tagad kļuvis skaidrs, ka viņi ir krāpušies jeb nav strādājuši noteikumu ietvaros," saka Marka Markesa jaunākais brālis. "Pastāv uzskats, ka braucēji neko nezināja, bet patiesībā rūpnīca ir ļoti atvērta un tu labi zini, kādu motoru izmanto. Braucējs zina visu, viņš tiek informēts par visu jaunāko. Kā braucējs, tu vienmēr seko līdzi, kā motors tiek iebūvēts motociklā, tu ik reizi zini, ko lieto trasē."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

  -1 [+] [-]

, 2020-11-07 11:45, pirms pusgada
Kurš maita nostučījā ibio!!!!

     [+] [-]

, 2020-11-07 12:39, pirms pusgada
Tur bij iefiltrēts Aizliegtā paņēmiena aģents...