Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

Macuks uzvar Eiropas čempionāta posmā un nostiprinās trijniekā

Pēteris Neimanis, VB
Pēteris Neimanis, VB

Macuks uzvar Eiropas čempionāta posmā un nostiprinās trijniekā
Foto: fim-europe.com

Eiropas motokrosa čempionāta priekšpēdējā posmā Open klasē pirmo vietu izcīnīja Latvijas braucējs Toms Macuks, tā arī sezonas kopvērtējumā nostiprinoties labāko trijniekā.

Eiropas čempionā jeb EMX pirmie trīs posmi augusta sākumā risinājās Ķeguma trasē, bet noslēdzošos trīs uzņem Itālijas Pjetramuratas trase. Pirmajā Itālijas posmā Toms Macuks bija ātrākais kvalifikācijā, bet braucienos divas reizes finišēja ceturtais. Tā kā konkurenti arī līdzīgu stabilitāti neizcēlās, Latvijas MX1 klases čempions posma kopvērtējumā kāpa uz goda pjedestāla trešā pakāpiena.

Otrdien stabilitāte ļāva kāpt vēl augstāk. Pirmajā brauciena Ventspils motokluba “Rodeo” pārstāvis ilgāku laiku bija sestais, tomēr līdz finišam prata pakāpties uz otro pozīciju, galu gala piekāpjoties vien kopvērtējuma vicelīderim, somam Kimam Savastem. Tūlīt aiz Macuku finišu šķērsoja igaunis Karels Kutsars, tā joprojām saglabājot sezonas līdera godu. Līdzīgi risinājās arī otrais brauciens, ar tādu vien atšķirību, ka šoreiz ātrākais bija Itālijas pirmā posma pārliecinošais uzvarētājs Džimijs Klošē no Francijas (pirmajā braucienā viņam vien 13. vieta). Macuks atkal bija otrais, bet aiz viņa finišēja Kutsars, kas nozīmēja, ka posmā labākais ir tieši latvietis.

Kopvērtējumā Macukam krietni iegriež divas nulles Ķeguma otrajā posmā (pirmajā brauciena tika piespriesta diskvalifikācija, bet otrā ievadā sanāca smags kritiens, pēc kura nācās izstāties un pēdējā posmā startēt ar lauztām ribām), tomēr pirms pēdējā etapa, kas notiks jau sestdien, Latvijas braucējs nostiprinājies labāko trijniekā. EMX Open klases kopvērtējuma vadībā ar 203 punktiem ir Kutsars, Savaste iekrājis par 11 punktiem mazāk, bet Macuks trešo vietu ieņem ar 174 punktiem, tuvāko sekotāju apsteidzot par 25.

Kopvērtējuma 11. vietā ar 75 punktiem atrodams Kārlis Kalējs, bet Arnolds Sniķeris ar 39 punktiem 24. vietā 39 braucēju konkurencē.

     [+] [-]

, 2020-11-03 19:07, pirms pusgada
Nebūtu neveiksmīgais 2.posms Ķegumā, varētu arī pretendēt uz EČ titulu..
20 punktus jau atņēma Igauņu tiesnesis, kas beigās var arī pietrūkt.

     [+] [-]

, 2020-11-03 20:19, pirms pusgada
Malacis Toms. Jā, protams ir žēl par Ķeguma diskābeli, bet tāds nu ir tas sports. Ļoti ceru, ka pēdējā posmā neizkritīs no trijnieka, jo ņemot vērā jau iepriekšminētās nulles Latvijas posmos, kopvērtējuma pjedestāls būs tikpat vērtīgs kā uzvara