Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:376, Did:0, useCase: 0

"MotoGP" zvaigzne Janone saņem 18 mēnešu diskvalifikāciju

Juris Grīns
Juris Grīns

"MotoGP" zvaigzne Janone saņem 18 mēnešu diskvalifikāciju
Andreā Janone. Foto: Facebook.com/andreaiannone29

Uz 18 mēnešiem par dopinga lietošanu no motosporta diskvalificēts viens no pazīstamākajiem "MotoGP" braucējiem Andreā Janone. Šobrīd tiek prognozēts, ka viņa turpmākajai karjerai tas būs ļoti liels trieciens.

"Aprilia" rūpnīcas komandu pārstāvošajam Janonem anabolisko steroīdu klātbūtne tika atklāta Pasaules antidopinga aģentūras veiktajās analīzēs pagājušā gada Malaizijas "Grand Prix" laikā. Arī vēlāk veiktās atkārtotās analīzes izrādījās pozitīvas.

Starptautiskā Motosporta federācija jau ziemā viņam noteica pagaidu aizliegumu, kamēr lietu izskatīja tiesa. Janone vēl gribēja uzrādīt analīzes, kas veiktas no viņa matiem, jo tādā veidā tās šādos gadījumos ir visprecīzākās.

30 gadus vecais Janone vienmēr noliedzis, ka būtu lietojis steroīdus, apgalvojot, ka tie viņa organismā nonākuši no viņam pasniegta ēdiena. FIM disciplinārlietu komisija izskatīja faktu, ka Janone apēdis šādā veidā piesārņotu gaļu, tomēr pārliecinošus pierādījumus tam atrast tā arī neizdevās.

Tas nozīmē, ka Janone saņēmis diskvalifikāciju no motosporta līdz 2021. gada 16. jūnijam, jo formāli tas stājās spēkā 2019. gada 17. decembrī.

Šāds pavērsiens noteikti apgrūtinās viņa nākotni, jo līgums ar "Aprilia" beigsies šī gada izskaņā, savukārt nākamā gada vasarā diez vai kāda komanda gribēs pieņemt sastāvā sportistu, kurš visu šo laiku nav ne piedalījies sacīkstēs, ne arī veicis testus. Paredzams, ka Janones vietā turpmāk komandā startēs tagadējais testu braucējs Bredlijs Smits.

Janone "MotoGP" klasē startē kopš 2013. gada, divas sezonas braucis "Ducati" rūpnīcas vienībā, bet pēc tam divus gadus "Suzuki" komandas sastāvā. Vienreiz viņam arī izdevies izcīnīt uzvaru, bet uz pjedestāla itālis kāpis kopumā 11 sacīkstēs. Labāko sezonu viņš aizvadīja 2015. gadā "Ducati" rindās, kad kopvērtējumā ieguva piekto vietu, bet pirmo un pagaidām vienīgo uzvaru sasniedza nākamajā gadā šīs pašas komandas sastāvā.

Izmantotie resursi:
2020 MotoGP World Championship - Official...

     [+] [-]

, 2020-04-01 20:47, pirms gada
Sūdos līdz ausīm. Jācer, ka diskābelis pamatots, lai nav notiesāts tāpat vien.