Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

"McLaren" komanda Rikjardo varētu nomainīt ar amerikāni Hertu

Juris Grīns
Juris Grīns

"McLaren" komanda Rikjardo varētu nomainīt ar amerikāni Hertu
Koltons Herta. Foto: indycar.com

Šobrīd F1 čempionāta aizkulisēs klīst runas, ka "McLaren" komanda nepagarinās līgumu ar Danielu Rikjardo, un viņa vietā gatavojas dot iespēju amerikāņu jaunajam talantam Koltonam Hertam.

Rikjardo pērn atnesa "McLaren" vienībai pirmo uzvaru kopš 2013. gada, tomēr nav noslēpums, ka līdz galam austrālietis britu vienībā nav iejuties. Arī komandas līdera lomu viņš nav uzņēmies, ņemot vērā, ka jaunais un talantīgais Lando Noriss rāda ļoti augstvērtīgu sniegumu, bieži vien viņu pārspējot. Šobrīd Rikjardo vēl ir saistības ar komandu līdz nākamā gada beigām.

"Austrālieši šobrīd ar aizrautību seko līdzi F1 čempionātam, lai gan Daniels Rikjardo "McLaren" komandā izskatās nomaldījies," raksta pazīstamais F1 žurnālists Džo Savards. "Klīst baumas, ka 2024. gadā, vai pat agrāk, Danielu nomainīs Koltons Herta. Zaks Brauns uzskata, ka amerikānis var atvērt vārtus "Formula 1" sadarbībai ar Ameriku. Jāskatās, vai Hertam ir viss nepieciešamais, lai kļūtu par F1 zvaigzni, bet izskatās, ka viņam ir ātrums. Tomēr F1 ir pilnas slodzes darbs, tāpēc diez vai viņš varētu brīvajā laikā turpināt būt bundzinieks rokgrupā "Zibs"."

Martā "McLaren" iekļāva 22 gadu veco Hertu savā attīstības programmā. Iepriekš tika ziņots, ka viņš varētu kļūt par "Andretti" komandas pilotu, kad tā pēc dažiem gadiem ienāks "Formulā 1".

Kopš 2018. gada Herta startē "IndyCar" čempionātā, kur guvis jau sešas uzvaras. 2020. gadā viņš ierindojās trešajā vietā kopvērtējumā, pērn bija piektais, bet šogad uzvaras vēl nav izcīnījis un pēc pirmajiem trim posmiem, kas nav izvērsušies ļoti veiksmīgi, ierindojas 11. pozīcijā. Tomēr 22 gadus vecais Herta tiek uzskatīts par vienu no lielākajiem jaunajiem talantiem formulu sacīkstēs ASV.

Visas F1 tiešraides šosezon skaties Viaplay platformā.

Izmantotie resursi:
joeblogsf1 – F1 stories from Joe Saward