Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Botass: "Kad sapratu, ka nespēju uzveikt Hamiltonu, gribēju beigt karjeru"

Juris Grīns
Juris Grīns

Botass: "Kad sapratu, ka nespēju uzveikt Hamiltonu, gribēju beigt karjeru"
Valteri Botass un Lūiss Hamiltons. Foto: Motorsport.com

Tagadējais "Alfa Romeo" pilots Valteri Botass atzinis, ka pirms dažiem gadiem gandrīz pieņēmis lēmumu beigt F1 braucēja karjeru, jo sapratis, ka nespēj uzveikt komandas biedru Lūisu Hamiltonu.

Pēc tam, kad 2016. gada izskaņā par karjeras beigšanu paziņoja tās sezonas čempions Niko Rosbergs, viņa vietā "Mercedes" sastāvā tika pieņemts Botass. Šajā komandā viņš pavadīja piecas sezonas, ik reizi piekāpjoties Hamiltonam, tostarp arī divas reizes, kad kopvērtējumā guva otro vietu. Izrādās, Botass tā laika notikumus pārdzīvojis ļoti smagi.

"2018. gada beigās es gandrīz beidzu karjeru, intervijā "Motorsport Magazine" pastāstīja Botass. "Un tikai tā fakta dēļ, ka nesapratu un nespēju pieņemt, ka divu sezonu laikā nespēju uzveikt Lūisu. Es uz sevi izdarīju ļoti lielu spiedienu. Kad 2018. gada sezonas beigās sāku ieņemt palīga lomu, galīgi nespēju ar to samierināties, bija tiešām grūti. Tas nebija nekas patīkams."

Jautāts precizēt, vai tobrīd domājis ne tikai pamest "Mercedes", bet arī beigt karjeru, Botass sacīja: "Jā, tieši tā. Es biju sagrauts. Cilvēka prāts savā ziņā ir savāds. Dažreiz, kad nokļūsti nepatīkamā situācijā, tu zaudē prieku par visu. Es biju zaudējis prieku par F1 un startēšanu F1. Gandrīz vai dusmojos uz F1. Tas ir dīvaini. Man vienkārši vajadzēja kādu laiku atpūsties, apdomāt lietas lielākā kopainā un saprast, ka šis ir ļoti foršs čempionāts, kurā man priekšā vēl ir lieliskas iespējas."

Lēmumu turpināt karjeru Botass pieņēmis 2019. gada janvārī, kādas pastaigas laikā Somijas mežos. Nākamā viņam izvērsās par līdz šim labāko sezonu karjerā - lai gan Hamiltonu viņš kopvērtējumā neuzveica, togad izdevās uzvarēt četros posmos.

"Tagad, kad to atceros, saprotu, ka tā bija laba dzīves skola, kurā daudz iemācījos par sevi," saka Botass. "Sapratu, ka pret sevi nedrīkstu būt pārāk skarbs, vajag sevi palaist mazliet garākā pavadā. Esmu gandarīts, ka tas viss notika, jo ļoti daudz iemācījos. Gribu pateikt cilvēkiem, lai viņi savu dzīvi saskata lielākā kopainā. Ja jūties noraizējies, pasper soli atpakaļ, jo ir tik daudz ko vēl var iegūt, ja nepadodies."

Izmantotie resursi:
F1 News, Live Race Coverage, Results &...