Verstapens pēc putna notriekšanas varēja izstāties
Kanādas posmā Makss Verstapens atnesa "Red Bull" komandai tās simto uzvaru pastāvēšanas vēsturē. Pilots paziņojis, ka vēlas palīdzēt savai vienībai sasniegt nākamo ambiciozo mērķi - 200 uzvaras. Tomēr aizvadītajā sacīkstē F1 čempions nebija tālu no izstāšanās.
Verstapens guva sesto uzvaru sezonā, ceturto pēc kārtas un jau 41. visā karjerā, līdz ar ko holandietis statistikā panācis leģendāro Airtonu Sennu. Visā F1 vēsturē vairāk uzvaras izcīnījuši tikai Alēns Prosts (51), Sebastians Fetels (53), Mihaels Šūmahers (91) un Luiss Hamiltons (103).
"Kad biju mazs puika un braucu kartingā, sapņoju, ka reiz startēšu "Formulā 1", bet nekad nevarēju iedomāties, ka uzvarēšu 41 sacīkstē," stāsta Verstapens. "Sasniegt to pašu, ko reiz paveica Airtons Senna, tas ir kaut kas neticams. Lepojos ar to, bet ceru, ka pie tā neapstāsimies. Ceru, ka turpināsim uzvarēt vairāk sacīkstēs. Komandai šis ir liels sasniegums. Šī bija pirmā izdevība to paveikt un priecājos, ka tas ir izdarīts. Esam uzvarējuši 100 reizes. Ceru, ka uzvarēsim vairāk, tāpēc nākamais mērķis ir 200 uzvaras."
"Red Bull" ir piektais uzvarām bagātākais konstruktors F1 vēsturē. Priekšā ir tikai "Williams" (114), "Mercedes" (125), "McLaren" (183) un "Ferrari" (242).
Lai gan Verstapens šķietami viegli uzvarēja Monreālas trasē, pilots bija notriecis putnu. Tas palika iesprūdis bremžu dzesēšanas atverē, līdz ar ko pastāvēja reāla varbūtība, ka bremžu pārkaršanas dēļ var nākties izstāties. Problēmas ar bremzēm bija ne vienam vien pilotam, tomēr Verstapenam paveicās, ka tas neradīja sekas.
"Šķiet, satraucošākais moments bija putna notriekšana sacīkstes vidū, un tas iestrēga priekšējo labās puses bremžu dzesēšanas atverē," paskaidroja "Red Bull" komandas vadītājs Kristians Horners.
Verstapens piebilst: "Putns joprojām bija tur, kad braucu boksos, un tas neizskatījās labi. Man žēl mehāniķa, kuram nācās to dabūt ārā."
Izmantotie resursi:
Sākumlapa : F1LV Blogs
-3 [+] [-]
+1 [+] [-]
Ņemot vērā patreizējo konkurenci, ģeogrāfiju, zināšanas, darbu, ko iegulda piloti savā attīstībā, uzskatu, ka šās ēras piloti pārsistu jebkuru vecās ēras braucēju.
+1 [+] [-]
Šī brīža piloti vispār nezina, ko nozīmē braukt ar formulu bez stūres pastiprinātāja, kreisā roka uz stūres, labā rokā uz pārslēdzēja roktura, viss bija uz braucēja pašsajūtu, jo nebija 6 inženieri uz stūri, 20 inženieri uz motoru, 4 inženieri uz riepām, utt.
Un neviens šodienas pilots nekāps 80.gadu beigu/90.gadu sākuma formulā, lai brauktu uz kaut vai uz 80% limita, jo formula faktiski bija bez jebkādas drošības, katra sadursme bija ar 20% nāves risku. Piemēram, kad Verstapens pēc sadursmes ielidoja Silverstonas riepu kaudzē, ar 80.gadu formulu viņš būtu līķis, jo pat Šumakers 99.gadā lauza kājas pēc ielidošanas riepās, kaut gan 99.gadā drošība bija 2015.gada līmenī. Tāpēc piloti brauca ar lielāku cieņu viens pret otru, nespieda brutāli ārā no trases, jo bija risks, ka abi iekļūs avārijā un kādam tā var būt nāve.
Otrs piemērs, piloti šodien pieļauj daudz kļūdas, kuras bieži vien nerada sekas, jo drošības joslas ir asfaltētas, savukārt 80.gados drošības joslas bija smiltis, kurās pēc katras kļūdas braucējam bija finišs.
Varētu turpināt ar daudz ko, par ko šodienas piloti vispār nesaprot, kas tas tāds ir, un kāpēc nav tas un šitas.
+1 [+] [-]
Šodien kļūt par f1 pilotu ir grūtāk kā tajos laikos un konkurence lielāka.
tāpat kā vieglatlētikā rekordi krīt dēļ treniņu metodikas, zinātnes utt, tāpat arī f1 piloti paliek trenētāki
[+] [-]