Burdē: "F1 vienmēr negodīgi novērtē amerikāņu pilotus"
Autosportists Sebastians Burdē pievienojies to cilvēku viedoklim, kuri kritizējuši "Haas" komandas vadītāja Gintera Steinera izteikumus, ka šobrīd nav neviena amerikāņu pilota, kura līmenis atbilstu "Formula 1" standartiem.
Amerikāņu F1 komandas vadītājs Steiners nesen atzina: "Mēs gribētu pilotu no Amerikas, bet, ja viņš nevarētu pabraukt noteiktā līmenī, tas nenāktu par labu sportam. Manā skatījumā, šobrīd ASV nav neviena, kurš būtu gatavs startēt "Formulā 1"."
Uzreiz pēc šiem izteikumiem Steiners saņēma pamatīgu kritikas devu gan no pašreizējiem, gan bijušajiem Amerikā startējušajiem sportistiem.
Arī Sebastjēns Burdē, kurš guvis lielu pieredzi un panākumus "IndyCar" tipa sacīkstēs, neuzskata, ka Steiners objektīvi vērtētu ASV autosportistu līmeni. Pats Burdē 2008. gadā aizvadīja pilnu sezonu F1 čempionātā "Toro Rosso" komandas sastāvā, un daļu sezonas 2009. gadā, bet kopumā tikai četras reizes tika punktos.
Kritizējot "Formulu 1", francūzis saka: "Viņi dzīvo iekšā savā mazajā burbulī paši uz savas salas. Vai nu tev jāspēlē viņu spēle un tiksi vērtēts pēc tās vai arī tevi vispār nenovērtēs. Es pilnībā saprotu, ka amerikāņu piloti to uztver personīgi, jo tas nav taisnīgi. Tajā pašā laikā, kad gan "Formula 1" bijusi taisnīga. Tā nekad nav bijusi taisnīga. Nevar noliegt, ka F1 čempionāts ir formulu sacīkšu virsotne, tāpēc nedrīkst nevienu vainot, ja kāds grib mēģināt un saņemt savu iespēju."
Burdē piekrīt bijušā F1 pilota Dereka Deilija dēls Konors, kurš arī startē "IndyCar" čempionātā: "Kā gan jūs varat saukt sevi par amerikāņu komandu, reizē pilnībā nenovērtējot savas valsts pilotus? Viņi nav pat mēģinājuši izskatīt ASV augstus panākumus guvušu braucēju kandidatūras."
Pēdējās desmitgadēs "Formulā 1" nav startējis liels skaits sportistu no ASV. Pēdējais no viņiem bija Aleksandrs Rosi, kurš 2015. gadā aizvadīja piecus posmus vājās "Marussia" komandas sastāvā.
Izmantotie resursi:
F1i.fr - F1i Magazine, la Formule 1 sur internet.
+2 [+] [-]
Izņēmums ir Montoija, kas no IndyCar spēja ielēkt F1, taču Montoija bija tīrradnis, viņš pat ar Gp2 būtu bijis ātrāks par dažu labu F1 pilotu.
IndyCar un F1 salīdzināt ir ļoti muļķīgi, viens ir salīdzinoši prasta sētā skruvēta tačka, kas visai ātri lido ovālā, otrs ir laboratorijā būvēts kosmosa kuģis. Pieņemu, ka virkni amerikāņu tas arī atbaida, ja neesi izgājis cauri zemākajām formulu klasēm Eiropā, tad ielēkt F1 no ASV seriāliem ir milzīgs izaicinājums. Tieši apgūt milzīgo tehnoloģiju atšķirību. Par to, ka daudzi varētu braukt, šaubu nav.
-1 [+] [-]
F-1 ar to lielo tehnoloģiju atšķirību tieši zaudē, vismaz manuprāt
[+] [-]
[+] [-]
No ziemeļiem vienīgais Vilinēvs, kurš plosījās gan Indycar, gan arī F1.
Jautājums ir citur - cik konkurētspējīga komanda. Montoya un Vilinēvs brauca top komandās, Spīds, Burdē, Rossi, brauca ne tik konkurētspējīgās komandās. Attiecīgi grūti salīdzināt ar šiem diviem un ar braukšanu top komandā uz ko būtu spējīgi, bet salīdzinot ar komandas biedriem zaudēja.