Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Grožāns: "Lai gan fanoju par Hamiltonu, uzskatu, ka Masi lēmumi bija pareizi"

Juris Grīns
Juris Grīns

Grožāns: "Lai gan fanoju par Hamiltonu, uzskatu, ka Masi lēmumi bija pareizi"
Romēns Grožāns. Foto: indycar.com

Bijušais "Formula 1" pilots Romēns Grožāns uzskata, ka sacīkšu direktora Maikla Masi pieņemtie lēmumi Abū Dabī "Grand Prix" sacensību izskaņā bijuši pareizi, nepiekrītot daudzu cilvēku kritikai FIA amatpersonas virzienā.

Masi saņēmis daudz kritikas par saviem lēmumiem pēdējā drošības mašīnas perioda laikā, kad par apli atpalikušajiem sportistiem, kas pirms zaļo karogu izkāršanas bija nokļuvuši starp tā brīža līderi Lūisu Hamiltonu un otrajā vietā esošo Maksu Verstapenu, ļāva atgūt zaudēto apli. Verstapens, kurš veiksmīgi bija paspējis veikt riepu maiņu, līdz ar to nokļuva tieši aizmugurē Hamiltonam un pēdējā aplī viņu apdzina, kļūstot par čempionu.

"Uz to var skatīties dažādi," sacīja tagadējais "IndyCar" pilots Grožāns. "Būtu ļoti savādi, ja šīm dažām mašīnām neļautu atgūt apli, kā rezultātā Lūiss būtu pirmais, bet Makss atrastos aiz šīm četrām mašīnām, kad abi cīnās par pasaules čempionāta titulu. No otras puses, Lūisa skatījumā šis nebija lielisks lēmums. Tomēr, būdams F1 līdzjutējs, skatītājs, domāju, ka Masi pieņēma pareizu lēmumu. Nedomāju, ka būtu jauki, ja sezona noslēgtos aiz drošības mašīnas. Un nebūtu jauki, ja tā beigtos, kad abus vadošos braucējus šķir vairāki atpalicēji."

Grožāns šādu viedokli pauž, neskatoties uz to, ka pats, vērojot sezonas finālposmu, jutis līdzi "Mercedes" pilotam.

"Es vairāk biju Lūisa, nevis Maksa pusē, bet bija forši, ka viņi abi cīnījās sānu pie sāna," visā sezonā redzēto komentē francūzis, sakot, ka pēdējais posms vispār bijis episks. "Man patika! Bija aizraujoši, un mana sirds sitās kā traka. Tas bija neticami, ka divas mašīnas pēdējā aplī sacentās par pasaules čempiona titulu. Tomēr ir nepareizi domāt, ka visu izšķīra viens aplis, jo kopā bija 22 posmi. Paskatoties atpakaļ, Maksam Baku trasē plīsa riepa, Ungārijā viņam uztriecās Botass, un tad bija sacīkstes Silverstounā. Ja padomājam, cik daudz punktus šādi Verstapens zaudēja ne savas vainas dēļ, viņš bija tas, kurš vairāk šajā sezonā bija pelnījis titulu. Abū Dabī posmā savukārt to vairāk bija pelnījis Lūiss, bet pēdējā aplī viņam nepaveicās. Bet, kā sacīkšu līdzjutējam, man patika, kas notika šajā pēdējā aplī, tas bija ārkārtīgi aizraujoši."

Izmantotie resursi:
Motorsport.com: F1 News, MotoGP, NASCAR,...

  +1 [+] [-]

, 2022-01-19 14:49, pirms 4 mēnešiem
Domāju, ka Masi pieņēma nepareizu lēmumu!

Ja jau gribēja, lai sezona nebeidzas aiz drošības mašīnas, tad šajā gadījumā vajadzēja izkārt sarkanos karogus. Visi būtu nomainījuši riepas un godīgi nocīnījušies pēdējo vienu, divus, trīs apļus!

  +1 [+] [-]

, 2022-01-19 14:58, pirms 4 mēnešiem
Pareizs lēmums! Viņi jau nocīnījās pēdējo apli! Masi nav jāvērtē kādas riepas ir braucējiem. Ja tādu lēmumu pieņemtu sezonas sākumā, neviens pat neatcerētos. Un taisnība ir ka Max visas sezonas garumā izcīnīja to titulu, nevis pēdējā sacīkstē. Un tie kas saka ka F-1 ir miris, tie būs pirmie pie TV ekrāniem šosezon.

     [+] [-]

, 2022-01-19 15:15, pirms 4 mēnešiem
role rakstīja: Domāju, ka Masi pieņēma nepareizu lēmumu!

Ja jau gribēja, lai sezona nebeidzas aiz drošības mašīnas, tad šajā gadījumā vajadzēja izkārt sarkanos karogus. Visi būtu nomainījuši riepas un godīgi nocīnījušies pēdējo vienu, divus, trīs apļus!
Tātad tu gribi dot priekšrocību Hamiltonam? Lai viņš var uzlikt svaigas riepas? HAM un Mercedes bija pārāk piesardzīgi un nebija ieguvuši pietiekamu pārsvaru lai varētu mierīgi nomainīt riepas, šīs pozīcijas bija visas sacensības rezultāts un tas ka Hamiltons nobijās ātrāk apdzīt Peresu ir viena no šīm detaļām.
Šoreiz viņam nepaveicās ka bija avārija, neko darīt. Verstapenam nepaveicās ka Imolā bija sarkanie karogi un Hamiltons varēja mierīgi nomainīt antispārnu un riepas, un finišēt otrais nevis ārpus punktiem.

     [+] [-]

, 2022-01-19 15:26, pirms 4 mēnešiem
hewlet rakstīja: Tātad tu gribi dot priekšrocību Hamiltonam? Lai viņš var uzlikt svaigas riepas? HAM un Mercedes bija pārāk piesardzīgi un nebija ieguvuši pietiekamu pārsvaru lai varētu mierīgi nomainīt riepas, šīs pozīcijas bija visas sacensības rezultāts un tas ka Hamiltons nobijās ātrāk apdzīt Peresu ir viena no šīm detaļām.
Šoreiz viņam nepaveicās ka bija avārija, neko darīt. Verstapenam nepaveicās ka Imolā bija sarkanie karogi un Hamiltons varēja mierīgi nomainīt antispārnu un riepas, un finišēt otrais nevis ārpus punktiem.
Ja izkārtu sarkanos karogus, tad abiem (visiem) būtu vienlīdzīgas pozīcijas - visi varētu nomainīt riepas un startētu tādā secībā kā bija pirms avārijas. IMHO tas būtu bijis visgodīgākais lēmums (lai arī neesmu HAM fans). Bet tas ko pielēma Masi, jebkurā gadījuma bija labāk nekā vnk noriņķot līdz beigām aiz drošības mašīnas

     [+] [-]

, 2022-01-19 16:53, pirms 4 mēnešiem
Protams, ja šī nebūtu pēdējā sacīkste, nebūt nekā tāda. un sacīkstēm ābūt vienādām, nevis pēdējā kaut kas savādāks. viss ir pilnībā ok