Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

"Ferrari" un "McLaren" paziņo jauno F1 mašīnu prezentācijas datumus

Juris Grīns
Juris Grīns

"Ferrari" un "McLaren" paziņo jauno F1 mašīnu prezentācijas datumus
Foto: formula1.com

F1 līdzjutēji visā pasaulē ar nepacietību gaida, kad komandas atrādīs jaunās sacīkšu mašīnas, jo mainīto tehnisko noteikumu dēļ to izskats būs krasi atšķirīgs no iepriekšējo gadu modeļiem. Vairākas komandas jau paziņojušas konkrētus datumus, kad plāno prezentācijas.

Pirmo reizi trasē jaunās formulas būs redzamas testu braucienos, kas šogad notiks sešu dienu garumā. No 23. līdz 25. februārim F1 komandas strādās Barselonā, bet no 11. līdz 13. martam būs ierindā Bahreinā, kur nedēļu vēlāk, 20. martā arī tiks aizvadīts pirmais no šosezon plānotajiem 23 posmiem.

Pašlaik pirmās trīs komandas pavēstījušas datumus, kuros oficiāli prezentēs jaunās mašīnas. Kā pirmā no tām prezentāciju 10. februārī ieplānojusi Sebastiana Fetela un Lānsa Strola pārstāvētā "Aston Martin". Pērn vienība, kuram mērķi ir gana ambiciozi, sasniedza tikai septīto vietu Konstruktoru kausā, kamēr pilotu kopvērtējumā Fetels ierindojās 12. pozīcijā, bet Strols palika uzreiz aiz viņa. Četrkārtējais F1 čempions Fetels vienreiz arī kāpa uz pjedestāla, kad sensacionāli guva otro vietu Azerbaidžānā.

Dienu vēlāk, 11. februārī jauno auto izrādīs "McLaren" komanda, kas pagājušajā F1 sezonā sacentās par trešo vietu, tomēr atzina "Ferrari" pārspēku un palika ceturtā. Lendo Noriss parādīja F1 nākotnes čempiona potenciālu, četras reizes kāpa uz pjedestāla un kopvērtējumā ieņēma sesto vietu, bet komandas jaunpienācējs Daniels Rikjardo pat uzvarēja Moncā, kas gan arī bija sportista vienīgais pjedestāls sezonā un kopvērtējumā viņš bija astotais.

17. februārī prezentācija paredzēta šī brīža trešajai spēcīgākajai komandai "Ferrari". Lielisks savā pirmajā sezonā komandas sastāvā bija Karloss Sainss, izcīnot četrus pjedestālus, tikai divās sacīkstēs negūstot punktus, kas kopvērtējumā ļāva ieņemt piekto vietu. Šarls Leklērs zināmā mērā palika Sainsa ēnā, pjedestālu iekaroja tikai vienreiz, bet sezonu pabeidza septītais.

Izmantotie resursi:
F1 - The Official Home of Formula 1® Racing