Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 0

Hamiltons pārsteigts par "Mercedes" atrāvienu: "Nekas par to neliecināja"

Ulvis Brože
Ulvis Brože @UlvisBrozhe

Hamiltons pārsteigts par "Mercedes" atrāvienu: "Nekas par to neliecināja"
Lūiss Hamiltons un Sebastians Fetels. Foto: AFP/Scanpix

F1 Austrālijas "Grand Prix" kvalifikācijā dubultuzvaru izcīnīja "Mercedes" piloti Lūiss Hamiltons un Valteri Botass, kuri šādu iznākumu nosauca par lielu pārsteigumu, jo pirms atklāšanas posma viss liecinājis par "Ferrari" pārākumu trasē.

Pirms Austrālijas posma motoru pasaulē valdīja uzskats, ka "Ferrari" formula ir ātrāka nekā "Mercedes", taču trasē redzētais licis ātri mainīt domas – pagājušās sezonas konstruktoru čempione bija labākā gan visos trīs treniņos, gan arī kvalifikācijā, pie tam dubultuzvara tika izcīnīta ar milzu atrāvienu. Hamiltons savu komandas biedru apsteidza par 0,112 sekundēm, bet Sebastians Fetels no uzvarētāja atpalika 0,7 sekundes.

Botass norādīja, ka viņam šāds iznākums ir milzīgs pārsteigums, un soma viedoklim pievienojās arī pasaules čempions Hamiltons. "Pēc testiem nebija neviena indikatora, kas liecinātu par mūsu pārākumu. Uzskatīju, ka mums ir laba formula un ka varam cīnīties, bet domāju, ka atrodamies mazliet aiz muguras," teica Hamiltons.

"Kad tikām iepazīstināti ar testu rezultātiem, mūsu analīzes rezumē bija tieši tāds: esam aiz "Ferrari". Nemainījām savu formulu, tikai to sākām labāk saprast," norādīja Hamiltons. "Vakar "Ferrari" brauca vienā ātrumā ar mums. Izskatījās, ka viņiem formulā ieliets daudz degvielas, bet pēc tam daudzums tika samazināts, un viņi brauca vienā ātrumā ar mums."

"Domājām, ka atrodamies tuvāk, nekā rādīja testu rezultāti, un tad pēkšņi trešajā treniņu sesijā viņu sniegums kritās, un mēs to negaidījām. Šāds iznākums ir pamatīgs šoks," norādīja Hamiltons, kurš Austrālijas kvalifikācijā uzvarēja astoto reizi. Tas ir atkārtots F1 rekords vienas trases ietvaros – Mihaels Šūmahers uzvarējis astoņas kvalifikācijas Suzukā, bet Airtons Senna astoņas reizes sasniedza ātrāko apli Imolā.

"Protams, ka esmu pārsteigs. Domāju, ka šāds iznākums ir pārsteigums ikvienam, pat viņiem," norādīja "Ferrari" komandas līderis Fetels. "Vakar mums nebija pati labākā diena. Šodien jutāmies labāk, taču ātrums un atstatums līdz "Mercedes" bija ļoti līdzīgs. Tagad būs jāveic mājasdarbs, lai saprastu, kāpēc tā notika. Joprojām uzskatu, ka mums ir lieliska formula. Mums vajadzētu būt spēcīgākiem, tāpēc ar nepacietību gaidu rītdienu."

Ja Fetels iekārtojās tūdaļ aiz "Mercedes" pilotiem, tad Šarls Leklērks, kurš ir jaunākais "Ferrari" pilots pēdējo 50 gadu laikā, zaudēja arī Maksam Verstapenam un startēs no piektās pozīcijas. Monako pilots šādā iznākumā vainoja pats sevi.

"Esmu sevī ļoti vīlies. Viss bija atkarīgs no manis, bet trešajā sesijā neparādīju savas spējas. Pēdējā lidojošajā aplī pielaidu kļūdas, un diemžēl tas bija redzams arī laika izteiksmē," skaidroja Leklērks. "Pirmajā līkumā sabloķēju priekšējo riteni un zaudēju daudz laika. Viss aplis bija ļoti slikts."

Izmantotie resursi:
https://www.motorsport.com/f1/news/...
https://www.motorsport.com/f1/news/...
https://www.motorsport.com/f1/news/...