Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Dopinga skandāls neietekmēs Krievijas F1 posma norisi?

Juris Grīns
Juris Grīns

Dopinga skandāls neietekmēs Krievijas F1 posma norisi?
Foto: Scuderia Ferrari

Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) piespriestais aizliegums Krievijai četrus gadus piedalīties pasaules lielākajos sporta notikumos neietekmēs šajā valstī notiekošo "Formula 1" posmu, paziņojuši sacensību rīkotāji.

Kā zināms, dopinga skandāla rezultātā WADA noteikusi Krievijai aizliegumu piedalīties dažādās sporta sacensībās, ieskaitot nākamās divas Olimpiskās spēles, kā arī liegusi lielu sporta notikumu organizēšanu. Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), kas pārrauga F1 pasaules čempionātu, savukārt ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas atzīta organizācija, kam jāseko pieņemtajiem noteikumiem.

"Līgums par F1 posma rīkošanu Krievijā tika noslēgts 2010. gadā, ilgu laiku pirms WADA sāktās izmeklēšanas, un ir spēkā līdz 2025. gadam," teikts Soču trasē notiekošo sacensību promotera ROSGONKI paziņojumā.

ROSGONKI pārstāvji norāda, ka posms jau ir iekļauts 2020. gada F1 kalendārā, līdz ar to "ne likumiski, ne arī tehniski to nav iespējams svītrot".

"Esam pārliecināti, ka gan 2020. gadā, gan citus gadus Krievijas "Grand Prix" notiks, un ielūdzam ikvienu apmeklēt Sočus - biļešu tirdzniecība rit pilnā sparā," teikts turpat paziņojumā.

Sacīkstes Krievijā notiek kopš 2014. gada, vietā, kur atradās infrastruktūra arī togad tur notikušajām Olimpiskajām spēlēm, kas uzskatāms par aizsākumu milzīgajam dopinga skandālam.

Izmantotie resursi:
ESPN: Serving sports fans. Anytime. Anywhere.

     [+] [-]

, 2019-12-11 15:11, pirms 2 gadiem
Kāds sakars dopingam ar F1?

     [+] [-]

, 2019-12-11 17:44, pirms 2 gadiem
Dzimmiy rakstīja: Kāds sakars dopingam ar F1?
Rakstā viss ir pateikts. Pārlasi un tad uzdod stulbus jautājumus.

Starptautiskā Automobiļu federācija (FIA), kas pārrauga F1 pasaules čempionātu, savukārt ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas atzīta organizācija, kam jāseko pieņemtajiem noteikumiem.