Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Daudz slavētais Maiami F1 posms nesis zaudējumus

Juris Grīns
Juris Grīns

Daudz slavētais Maiami F1 posms nesis zaudējumus
Foto: Formula1.com

Lai gan Maiami "Grand Prix" sacensības, kas šogad tika rīkotas pirmo reizi, tika pasniegtas kā īpašs notikums, biļetes bija izpārdotas un klātienē F1 posmu apmeklēja lērums slavenību, organizatoriem tās nav nesušas peļņu.

Maiami posma rīkotāju netiešais uzstādījums bija prestiža ziņā pārspēt Monako "Grand Prix". Popularitātes ziņā šīs F1 sacensības tiešām raisīja lielu ažiotāžu, uzrādot arī lieliskus TV reitingus - ar gandrīz 2 miljoniem skatītāju, šis kļuva par visā ASV televīzijas vēsturē tiešraidē skatītāko F1 posmu. Tāpat arī biļetes uz pasaules čempionāta posmu bija pilnībā izpārdotas.

Toms Garfinkels, kurš pārvalda amerikāņu futbola klubu Maiami "Dolphins" un tā mājvietu, "Hard Rock" stadionu, ir viens no šo sacīkšu rīkotājiem. Viņš atzīst, ka prognozes attiecībā uz peļņas gūšanu bijušas optimistiskākas.

"Ja jūs man būtu to jautājuši pirms sešiem mēnešiem, toreiz es būtu gaidījis, ka pasākums ienesīs peļņu," stāsta Garfinkels. "Tomēr, ja paskatāmies, kādas bija izmaksas, šogad mums peļņas nebūs."

Viņš skaidro, ka svarīgākais bija nostiprināt vietu F1 kalendārā, kur paredzama šī posma palikšana uz vismaz desmitgadi, un tas ir izdevies.

"Tas bija ļoti svarīgi, piedāvāt lielisku posmu," saka Garfinkels. "Izmaksas ir pārsniegušas prognozēto. Tomēr tas notika, jo mēs izdarījām visu, lai popularizētu "Formula 1" zīmolu un šīs sacīkstes."

Šobrīd skatītāju ietilpība Maiami trasē bija aptuveni 87 tūkstoši cilvēku, bet plāns ir to palielināt līdz 100 tūkstošiem.

Visas F1 tiešraides šosezon skaties Viaplay platformā.

Izmantotie resursi:
Latest Formula 1 Breaking News - Grandprix.com