Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:129, Did:0, useCase: 3

Vilnēvs: "Visi "Ferrari" akadēmijas piloti ir bagātnieki"

Juris Grīns
Juris Grīns

Vilnēvs: "Visi "Ferrari" akadēmijas piloti ir bagātnieki"
"Ferrari" akadēmijas pilots Miks Šūmahers. Foto: Prema

Bijušais F1 pilots Žaks Vilnēvs izteicis kritiku "Ferrari" jauno braucēju akadēmijas programmas virzienā, sakot, ka tajā tiek uzņemti tikai piloti, kuru rīcībā ir lieli naudas līdzekļi. Šogad no šīs programmas "Formulā 1" iekļuvis Miks Šūmahers.

Iepriekš "Ferrari" akadēmijā ietilpuši tādi piloti kā Žils Bjanki, Serhio Peress, Lānss Strols un Šarls Leklērs, bet šobrīd no zināmākajiem tās pārstāvjiem ir Miks Šūmahers, Kelams Ailots, Roberts Švarcmans un Antonio Džovinaci, kurš jau startē F1 seriālā.

"Izņemot Leklēru, visiem akadēmijas braucējiem, pirms nokļūšanas tur, kabatas bija pilnas ar naudu," intervijā "Sky Italia" sacīja 1997. gada pasaules čempions Vilnēvs. "Vienīgi Šarlam bija problēmas ar finansējumu. Agrāk vai vēlāk katram no viņiem būs jāspēj iet uz priekšu pašu spēkiem, taču šobrīd arī bez "Ferrari" palīdzības viņi būtu tur, kur atrodas."

Vilnēvs sevi spēj salīdzināt ar Miku Šūmaheru, jo arī viņa tēvs bija leģendārs F1 pilots. Žils Vilnēvs gan ne reizi nekļuva par čempionu, taču bija pazīstams ar savu neapšaubāmo talantu, pirms 32 gadu vecumā gāja bojā negadījumā F1 kvalifikācijas laikā. Mika tēvs Mihaels Šūmahers ir septiņkārtējs pasaules čempions, kurš kopš 2013. gada nav bijis sabiedrībā pēc kritiena un gūtās traumas kalnu slēpošanas kūrortā.

"Vairāku gadu garumā sava uzvārda dēļ Miks izjutis pastāvīgu spiedienu," atzīst Vilnēvs. "Ar to viņš būtiski atšķiras no citiem pilotiem "Ferrari" akadēmijā. Labi zināms uzvārds daļēji palīdz, bet arī rada lielu spiedienu. Cilvēki augstus rezultātus no tevis vēlas redzēt nekavējoties, arī mediji uzdod daudz jautājumus par tēvu. Ja tev paprasa, kam esi pateicīgs par labu rezultātu, uz to ir sarežģīti atbildēt. Visi gaida, ka pateiksies savam tēvam vai kaut ko tamlīdzīgu, bet patiesībā, tādam kā Miks, šis ir ļoti grūts jautājums."

Vilnēvs atzīst, ka savā "Formula 2" karjerā pēdējos divus gadus Šūmahers "nostartējis labi", tomēr piebilst: "F1 čempionātā viss sākas no baltas lapas, un viņam atkal sevi būs jāpierāda."

Kā zināms, Miks Šūmahers savu debijas sezonu "Formulā 1" aizvadīs amerikāņu komandas "Haas" sastāvā, kas cieši sadarbojas ar "Ferrari" rūpnīcu.

Izmantotie resursi:
grandpx.news

     [+] [-]

, 2021-01-11 10:31, pirms gada
Pats gan jau nāca no nabadzīgas ģimenes... Autosports man liekas lielākoties ir bagāto sports..

     [+] [-]

, 2021-01-11 11:15, pirms gada
Daudzi labi piloti aiz sevis ienesa naudu savās pirmajās komandās, respektīvi nāca no labām ģimenēm

     [+] [-]

, 2021-01-11 12:04, pirms gada
A kur Šumaheram tie lielie naudas līdzekļi, vaitad pēc Mihaela negadījuma viņi tur neiztirgoja visu, ko vien spēja iztirgot?

     [+] [-]

, 2021-01-11 12:29, pirms gada
"Labi zināms uzvārds daļēji palīdz, bet arī rada lielu spiedienu. Cilvēki augstus rezultātus no tevis vēlas redzēt nekavējoties, arī mediji uzdod daudz jautājumus par tēvu."

Atgādina Mika vienu no pirmajām intervijām pēc paziņošanas par līgumu ar HAAS. Žurnālists aktīvi centās ieiet tēmā par tēvu un viņa vārda nešanu pasaulē, uz ko Miks ļoti centās norobežoties no šīs tēmas ne ar vārdu nepieminot frāzes "tēvs", "Mihaels" vai ko tādu. Džeks, tikai smaidīja un virzija sarunu "es" virzienā. Kas protams ir ļoti apsveicami un drosmīgi.

Acīm redzami, ka Miks centīsies iet Karlosa Sainca ceļu, jau saknē nogriežot iespēju, ka viņam velk līdzi tēva panākumus.

     [+] [-]

, 2021-01-11 17:27, pirms gada
Raitcha rakstīja: A kur Šumaheram tie lielie naudas līdzekļi, vaitad pēc Mihaela negadījuma viņi tur neiztirgoja visu, ko vien spēja iztirgot?
Tu vecīt jauc vīra piķi un sievai pieejamo piķi.
Sieva iztirgoja, jo vīrs viņai ikdienas tēriņiem atvēlēja ap 1mio gadā. Ņemot vērā to, ka ar sev pieejamo piķi viņa nevar uzturēt daudzos īpašumus, no kuriem daļa bija uz viņas vārda, tie tika notirgoti. Nejauc ar ārstēšanu, jo tas ir jau pa ģēlu, tur "bāriņtiesa" ļauj tērēt dividentes, citus ienākumus no šumakera kapitāla, bet nevar tērēt citos "projektos". Savukārt pie lielā piķa tiks, kad būs mantojums, kura vērtība ir ap 500mio$, bet līdz tam x viņu zin, kad tas notiks, bet pēc pāris gadiem būs 10 gadi no negadījuma.
Un Miks arī labi saprot, ka brauc viņš nevis tēvs, tāpēc norobežojas uz jautājumiem par salīdzinājumiem, utt. Un žurnaļagas arī negrib pieminēt, ka Mercedes mazliet piebremzēja ar piedāvājumu, Ferrari izmantoja situāciju un lieta darīta. Jo F3 čempions kļuva Mercedes autiņā.