NASCAR "Sprint Cup" pilots avarē ar 200 km/h lielu ātrumu
NASCAR rīkoto "Sprint Cup" sacansību pārstāvis Breds Keslovskis "Watkins Glenn International" autotrasē notiekošajos testos piedzīvoja avāriju braucot ar 200 km/h lielu ātrumu.
"Watkins Glenn International" trase ir viena no retajām NASCAR "Sprint Cup" sacensību seriālā, kur sacīkstes notiek nevis pa ovālu vai kādu konfigurācijā līdzīgu trasi, bet gan pa klasisku sacīkšu trasi, kur pagriezieni ir abos virzienos. Tieši tāpēc, lai ļautu sportistiem labāk sagatavoties, mazliet vairāk kā nedēļu pirms posma NASCAR atļauj šajā trasē veikt testa braucienus.
2012. gada "Sprint Cup" seriāla čempionam Bredam Keslovskim šie testi gan neizvērtās pārāk patīkami, jo vienā no apļiem, tieši pēc starta/finiša taisnes sportista "Ford" automašīnai pārstāja darboties priekšējās bremzes un tā ietriecās trases nožogojumā. Mašīnas ātrums avārijas brīdī bija 200 km/h.
Pats pilots pēc avārijas sociālajos tīklos izlika gan avārijas video, gan sabojātās automašīnas foto, taču norādīja, ka ar viņu pašu viss esot kārtībā.
Nākamais NASCAR "Sprint Cup" posms, "Pennsylvania 400" norisināsies jau šajā nedēļas nogalē "Ponco Raceway" trasē, kas pēc konfigurācijas vairāk atgādina nevis ovālu, bet trijstūri, bet Vatkinsglena sacensības uzņems nākamnedēļ.
I'm ok! pic.twitter.com/Cu9yPYQnFG— Brad Keselowski (@keselowski) July 26, 2016
Izmantotie resursi:
Trending News | theScore.com
[+] [-]
[+] [-]
[+] [-]
Bet nu tīri sportiski tajā vietā (nokalnē) pazaudēt 80% bremzēšanas spēka nevar būt laba sajūta. Tomēr no 210-220 līdz 100-110 km/h jābremzējās un izlidojot sanāk retā diezgan frontālā sadursme ar barjeru kalendārā. Jā, ir trases, kur sadursmes ir bieža parādība uz 300 km/h+ (Talladegas vilcieniņi kā labākais piemērs), bet vairums notiek ar šauru leņķi pret barjerām (attiecīgi mazu G skaitli sadursmes brīdī) un tikai dažiem nepaveicās (konkurents sagriež šķēršām un tādēļ ietriecas iekšējā apmalē) un jāapmeklē ātro mašīna pārbaudēm.
[+] [-]