Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:262, Did:0, useCase: 3

25 gadus vēlāk - Dominators atkal “vārtos” pret Krieviju un NHL

Krišjānis Pundurs
Krišjānis Pundurs

25 gadus vēlāk - Dominators atkal “vārtos” pret Krieviju un NHL
Dominiks Hašeks pēc triumfa 1998. gada olimpiskajās spēlēs. Foto: NHLPA

Pirms 25 gadiem Nagano olimpisko spēļu hokeja turnīrā negaidīti triumfēja Čehijas izlase, kas pusfinālā apturēja NHL zvaigznēm bagāto Kanādu (2:1), bet finālā uz nulles atstāja Krieviju (1:0). Toreiz visus 20 krievu hokejistu metienus atvairīja čehu galvenais zeltkalis Dominiks Hašeks. Tagad, gadu pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā, leģendārais vārtsargs ir viena no redzamākajām figūrām sporta pasaules vidū, kurš iestājies pret okupantu valsts sportistu piedalīšanos starptautiskās sacensībās un nav vairījies asi kritizēt arī lielākos sporta funkcionārus.

Nedot iespēju reklamēties

Seškārtējais NHL labākā vārtsarga balvu ieguvējs Dominiks Hašeks savu nostāju kara jautājumā aktīvi paudis jau kopš tā sākuma. Savā “Twitter” kontā bijušais hokejists, kurš karjeras laikā iesaukts par “Dominatoru”, aktīvi centies vērst ne tikai savu sekotāju, bet arī tieši sporta funkcionāru un amatpersonu uzmanību uz Krievijas pastrādātajiem kara noziegumiem, aicinot izslēgt teroristiskās valsts sportistus no starptautiskām sacensībām.

Pagājušā gada decembra beigās ar Čehijas nacionālās ziņu aģentūras starpniecību Hašeks publicēja atklātu vēstuli pasaules profesionālā sporta organizācijām, to galvenokārt adresējot Nacionālās hokeja līgas (NHL) vadībai, kā arī WTA un ATP tenisa tūru organizatoriem. Vēstulē Hašeks aicina sporta sabiedrību nenovērst acis no okupantu pastrādātajiem kara noziegumiem Ukrainā un darīt visu iespējamo, lai ātrāk pienāktu kara beigas – bijušais hokejists, kurš ir arī liels tenisa fans, uzstāj uz aizliegumu krievu sportistiem piedalīties starptautiskās sacensībās.

Vēstulē Hašeks apraksta situāciju kara plosītajā Ukrainā, pieprasot okupantiem samaksāt par pastrādātajiem kara noziegumiem, ieskaitot ukraiņu civiliedzīvotāju spīdzināšanu un nogalināšanu, bērnu deportēšanu. Turpinājumā Hašeks vēršas pie vēstules adresātiem: “Kāda ir Jūsu attieksme pret šo agresīvo karu? Līdz pat šai dienai [vēstule rakstīta 2022. gada 20. decembrī] no Jūsu puses neesmu redzējis vai dzirdējis nepārprotamu nosodījumu Krievijas agresijai un šiem noziegumiem. Pieļaujot krievu atlētu dalību, katras Jūsu organizētās sacensības apzināti nodod Krievijai miljardiem dolāru, lai tā varētu turpināt reklamēt savu agresīvo politiku.”

58 gadus vecais Hašeks arī liek noprast, ka, viņaprāt, agresorvalstu sportistu startēšana zem neitrāliem karogiem, kā tas ir profesionālā tenisa gadījumā, nav pieņemama alternatīva, jo savu valsti pārstāv katrs tās pilsonis, tātad – arī katrs sportists. “Katram atlētam ir liela mārketinga un reklāmas vērtība savai valstij. Jo lielākas sacensības un ievērojamāks sportists, jo šī vērtība tikai pieaug. Katra valsts to izmanto, lai popularizētu savas politiskās intereses un mērķus,” rakstīts vēstulē. “Faktu, ka Jūs neesat darījuši neko, un gandrīz 300 dienas pēc kara sākuma turpināt pieļaut krievu sportistu dalību savos turnīros, es uzskatu par neattaisnojamu. Krievija iznīcina visas vērtības, kas ir mūsu demokrātiskās kultūras pamatā. Atļaujot krieviem startēt, Jūs esiet izlēmuši to visu atbalstīt, un esiet pilnībā atbildīgi par neatgriezenisko postu, ko Krievijas armija radījusi Ukrainā, ieskaitot zaudētās dzīvības.”

Tenisa vidē, kur ATP ranga labāko desmitniekā ierindojas divi krievu tenisisti, bet janvārī “Australian Open” triumfēja “neitrālā” statusā startējusī Krievijas sabiedrotās Baltkrievijas tenisiste Arina Sabaļenka, Hašeka izteikumi lielu rezonansi nav radījuši. Pagājušogad gan agresorvalstu atlēti tika noņemti no trases leģendārajā Vimbldonas “Grand Slam”. Turnīra organizatori šādu lēmumu pamatoja tieši ar nolūku nepieļaut sacensību kļūšanu par Krievijas politiskās propagandas platformu ar sportistu starpniecību, sekojot Lielbritānijas valdības norādēm. ATP un WTA uz to atbildēja, lemjot turnīra dalībniekiem nepiešķirt ranga punktus.

Spļāviens sejā ukraiņu bērniem un sportistu sociālā atbildība

Tikmēr NHL, kur Hašeks spēlētāja karjeras laikā izcīnīja divus Stenlija kausus un divreiz tika atzīts par līgas MVP, un kur leģendārajam vārtsargam ir krietni lielāka auditorija, Dominatora kritika sasniegusi arī dzirdīgākas ausis. Februāra sākumā Floridā risinājās NHL Zvaigžņu spēle, kurā piedalījās deviņi krievu hokejisti. Jau brīdī, kad tika paziņots zvaigžņu sastāvs, Hašeks savā “Twitter” kontā rakstīja, ka spēle kļūs par milzu reklāmu Krievijas sāktajam karam Ukrainā un ka NHL par to būšot jāsamaksā.

Seškārtējā Vezinas balvas ieguvēja bažas faktiski piepildījās “ar uzviju”, jo pasākums izcēlās ar priekšnesumu, ko pats Hašeks nevairījās nosaukt par briesmīgu un spļāvienu sejā karā cietušajiem ukraiņu bērniem. Bullīšu konkursā ilggadējās NHL zvaigznes - Aleksandrs Ovečkins, kurš sava “Instagram” profila bildē iepozē ar “peace” žestu un Vladimiru Putinu, un Pitsburgas “Penguins” kapteinis Sidnijs Krosbijs – devās uz ledus kopā ar Ovečkina četrus gadus veco dēlu Sergeju. Ovečkins jaunākais pēc abu līgas milžu piespēlēm ieslidināja ripu vārtos, sagaidīja publikas ovācijas un konkursa žūrijas gaisā paceltos desmitniekus.

“Notikušais Zvaigžņu spēlē diemžēl pārspēja pat manas ekspektācijas. Tas ir sarežģīti, bet mums ir jāturpina radīt apziņa par notiekošo Ukrainā. Daru visu, lai NHL komisārs Gerijs Betmens sajustu šo spiedienu,” izteicās Hašeks, paužot cerību, ka viņa piemēram sekos arī aktīvie NHL spēlētāji: “Es būtu ļoti priecīgs to dzirdēt no spēlētājiem, kuri jūtas tāpat kā es. Ja viņi šādu nostāju paustu publiski, tas noteikti palīdzētu. No otras puses – negribu būt tas, kurš kādu ievelk tajā no ārpuses. Vienkārši turpināšu darīt to, ko es daru. Jūtu, ka maniem “Twitter” ierakstiem ir arvien vairāk atbilžu. Protams, reakcijas ir dažādas, taču ledus pamazām sāk kustēties.”

Čehijas hokeja leģenda arī komentējis pašreiz vadošā valsts hokejista, NHL līdervienības Bostonas “Bruins” uzbrucēja Dāvida Pastrņāka sociālajos tīklos ievietotu foto ar Ovečkinu no Zvaigžņu spēles: “Zināmākajiem valsts pārstāvjiem ir lielākā ietekme un, līdz ar to, arī sociālā atbildība. Viņu darbības uz laukuma un ārpus tā pārstāv arī valsti. Pastrņāks ir viens no visvairāk vērotajiem mūsu valsts sportistiem, un no ārpuses to var uztvert kā vēstījumu no Čehijas valsts. Sportisti ir savu valstu lielākie reklamētāji – labā vai sliktā nozīmē (kā šis attēls šobrīd).” Saņēmis lērumu pārmetošu komentāru no sekotājiem, vēlāk Pastrņāks attēlu no sava “Instagram” profila izdzēsa.

“Ir jāsaprot arī kanādieši un amerikāņi – viņi nejūt nekādas bažas par to, ka, piemēram, Krievija varētu sākt bombardēt Ņujorku vai kādu provinci Kanādā. Jāsaprot arī krievu hokejistu komandas biedri – viņi ir kopā katru dienu, iet vakariņot, ir draugi. Līdz ar to viņiem ir sarežģīti par to skaļi izteikties. Nekādā ziņā nevienu neaizstāvu, bet saprotu, ka tā viņiem ir tāla tēma. Viņu radinieki nemirst, viņu bērni nezaudē savas kājas. Es tikai atkārtoju to, ka NHL ir jāsamaksā miljardi par savu demonstrēto attieksmi. Tas ir mans mērķis,” savu pozīciju un aktivitāti publiskajā telpā skaidro viens no visu laiku izcilākajiem hokeja vārtsargiem.

“Vienmēr pastāv iespēja, ka situācija mainīsies. Man ir svarīgi turpināt pievērst uzmanību šai tēmai, un es tam ticu. Tas nav vienkārši, jo Amerika ir ļoti tālu no kara Ukrainā,” saka Hašeks, kura dzimtā Pardubice atrodas 649 kilometru attāluma no tuvākā Slovākijas un Ukrainas robežpunkta Užhorodā [Čehijai un Ukrainai nav kopīgas robežas]. “Man ir svarīgi, ka par šo tēmu tiek runāts, un tā sasniedz arvien vairāk cilvēku.”

Hokejists, kurš 1998. gadā aizveda Čehijas valstsvienību līdz triumfam Nagano olimpiskajās spēlēs, nav klusējis arī par Starptautiskās olimpiskās komitejas ieceri pēc gada Parīzē dalībnieku rindās atgriezt kara noziedznieku valstu sportistus: “Mēdz teikt – ja iedosi mazo pirkstiņu, tad paņems arī visu roku. Mani satrauc fakts, ka tiek runāts par atļaušanu krieviem startēt olimpiādē bez sava karoga. Šeit nav runas par nekādiem simboliem – krievu pielaišana olimpiskajām spēlēm šobrīd būtu lielākā kļūda, tā būtu liela reklāma Krievijas kara noziegumiem, un tur nav nekā simboliska. Tās vienkārši ir cilvēku dzīvības.”

Hašeku uz pili

Hašeka interese par politiku gan neaprobežojas tikai ar aizvadītā gada notikumiem Ukrainā. Bijušais hokeja vārtsargs aktīvāk politikas novērošanai un komentēšanai publiskajā telpā pievērsies pēc karjeras beigām 2011. gadā [interesanti, ka karjeru Hašeks noslēdza Maskavas “Spartak”, kur aizvadīja vienu sezonu]. “Man ir grūti neizpaust savas emocijas un viedokli. Jūtos kā cilvēks, kura viedoklis cilvēkiem ir interesants. Kad es to saku skaļi, to uztveru gandrīz kā pienākumu, un nepaturu pie sevis. Protams, tam ir sekas – ir cilvēki, kuri tam piekrīt, un kuri nepiekrīt. Tomēr – teikt to, kam patiešām tici, ir labākā lieta, ko darīt,” skaidro Hašeks.

Hokejists, kurš NHL pavadīja 16 sezonas, iepriekš aktīvi protestēja arī pret bijušo Čehijas premjerministru (2017-2021) Andreju Babišu un prezidentu Milošu Zemanu (2013-2023) – politiķu saiknēm ar bijušo Čehoslovākijas Komunistisko partiju un tās slepenajām izmeklēšanas struktūrām, dažādiem skandāliem saistībā ar publiskiem izteikumiem un īstenoto valsts politiku kopumā. Hašeks kļuva par vienu no redzamākajiem viedokļu līderiem valstī.

“Neesmu apmierināts ar situāciju Čehijā, un, ja tā turpināsies, nākotnē būs tikai sliktāk,” 2021. gadā, beidzoties Babiša pirmajam termiņam premjera amatā, izteicās Hašeks, “tāpēc, atbildot uz jautājumu, kāpēc pievēršos politikai – lai uzlabotu situāciju mūsu valstī. Ne tikai šobrīd, bet ar skatu nākotnē. Domāt tikai par tagadni, manuprāt, ir savtīgi.” Arī jaunā valdība gan tikusi kritizēta no Hašeka puses saistībā ar atļauju Čehijas hokejistiem spēlēt Krievijā: “Esmu dusmīgs uz Čehijas valdību un parlamentu – viņi piekrīt, ka Krievija ir terorismu atbalstoša valsts, taču likums tik un tā atļauj Čehijas pilsoņiem strādāt valstī, kas ir mūsu ienaidnieks. Politiķiem esmu rakstījis jau vairākas reizes, ka ir nepieciešams sagatavot likumu, kurā skaidri noteikts, ka Čehijas pilsoņiem tas ir aizliegts. Turpināšu valdību kritizēt, kamēr šāds likums netiks izveidots.”Kontinentālajā hokeja līgā šosezon spēlējuši četri hokejisti, starp kuriem arī čempionāta rezultatīvākais spēlētājs Dmitrijs Jaškins – krievs ar Čehijas pasi. Valsts hokeja federācija gan noteikusi, ka šie hokejisti uz valstsvienību aicināti netiks.

Pēc fantastiskā 1998. gada Nagano olimpisko spēļu turnīra, kad Čehijas valstsvienības hokejisti izcīnīja zelta godalgas, Dominiku Hašeku līdzjutēji iecēla nacionālā varoņa statusā. Togad pirmo reizi olimpisko spēļu dēļ sezonas laikā pārtraukumu paredzēja NHL, kas ļāva savas valstis pārstāvēt arī pasaules labākajiem hokejistiem. Čehijas izlase ar Hašeku un Jaromīru Jāgru sastāvā pusfinālā pieveica Kanādu (2:1) ar Veinu Grecki, Stīvu Aizermenu, Reju Burku, Patriku Ruā un citām NHL superzvaigznēm, bet cīņā par čempiontitulu apspēlēja arī Krieviju (1:0).

Galvenais čehu triumfa kaldinātājs Japānā bija tieši Hašeks, kurš sešās spēlēs atvairīja 96,1% metienu un ielaida nepilnus vienus vārtus vidēji spēlē (0,97). Pēc uzvaras zelta mačā Čehijas līdzjutēji hokeja lielvalstī skandēja saukli “Hašek na Hrad” – “Hašeku uz pili”, pārfrāzējot saukli no 1989. gada par godu Čehoslovākijas sociālistiskā režīma disidentam un pirmajam Čehijas prezidentam Vāclavam Havelam, pieprasot pazīstamā rakstnieka stāšanos valsts vadībā (“Havel na Hrad”). Toreiz arī pats Havels, sveicot zelta medaļniekus pēc atgriešanās, devis mājienu Hašekam – ka nezinot, cik ilgi pats vēl uzturēšoties savā rezidencē Prāgas pilī.

Jau vairākus gadus pēc karjeras beigām leģendārais hokejists arī pats flirtējis ar šādu domu. “Man par to ir interese, un noteikti neizslēdzu to nākotnē, taču pašlaik tas nav manos tuvākajos plānos,” intervijā vietējam medijam “denik.cz” 2021. gada septembrī uz jautājumu par iespējamu kandidēšanu Čehijas prezidenta vēlēšanās atbildēja Hašeks. “Man patīk sev uzstādīt augstus mērķus. Daru lietas, kuras vēlos darīt, un tajā pašā laikā varu dot labumu cilvēkiem. Es ticu, ka varētu būt labs prezidents un padarīt mūsu valsti labāku.”

Politikā jau iesaistījušies daži bijušie Hašeka komandas biedri izlasē – Jirži Šlēgrs un Milans Hnilička, kuri darbojušies Čehijas parlamenta Deputātu palātā. “Viņi ir ieguvuši daudz pieredzes, kā man vēl nav. Nenoliedzami, ka, iekļūstot valsts pārvaldē, cilvēks daudz iegūst – kontaktus, pieredzi, iemācās uzstāties publiski un runāt ar sabiedrību,” spriež vārtsargs, kurš 2014. gadā tika iecelts Hokeja Slavas zālē.

Neskaitot sasniegumus hokeja laukumos, Dominiks Hašeks savā CV varējis ierakstīt arī augstākās izglītības iegūšanas faktu. Laikā, kad daudzsološais vārtsargs jau bija draftēts NHL [1983. gadā ar 199. numuru], Hašeks ieguva skolotāja grādu, absolvējot Hrādeckrāloves Universitātes vēstures un čehu valodas studiju programmu Izglītības fakultātē. Iespējamie plāni par kandidēšanu uz valsts prezidenta amatu Dominatoram pagaidām gan būs jāatliek vēl uz pieciem gadiem, jo nesen Prāgas pils atslēgas jaunās valsts galvas Petra Pavela rīcībā.

Taču tas nenozīmē Hašeka intereses zudumu – hokeja leģenda joprojām aktīvi pauž savus uzskatus sociālajos medijos, iesaistās arī diskusijās ar sekotājiem, un gadījumos, kad tiek piesaukta politikas nošķiršana no sporta, aicina būt modriem arī pārējos amata brāļus: “Visiem sportistiem – sports un politika ir daļa no ikdienas dzīves. Viss, ko mēs darām, gluži vienkārši ir saistīts ar politiku. Politiku taisa visur – pat mazi bērni smilšu kastē. Tāpēc es absolūti nepiekrītu, ja kāds saka, ka politikai ar sportu nav sakara.”

Sarunu ar pašu stāsta varoni šovakar piedāvās Latvijas Televīzijas žurnālista Gundara Rēdera raidījums "1:1", kas tiks pārraidīts pulksten 21:10 LTV1.

Izmantotie resursi:
https://www.protext.cz/english/pres...
https://www.espn.com/tennis/story/_...
https://cnn.iprima.cz/haskuv-boj-pr...
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/...
https://sport.aktuality.sk/c/jU2WY8...
https://theathletic.com/1697135/202...
https://english.radio.cz/dominik-do...
https://www.denik.cz/hokej/rozhovor...

 +20 [+] [-]

, 2023-02-28 17:03, pirms 3 mēnešiem
Īsts vecis ar Olām, nevis krievu dibenu laizītājs!

 +11 [+] [-]

, 2023-02-28 17:17, pirms 3 mēnešiem
Respect!!!
Slēpts komentārs: guntis86
Slēpts komentārs: Davz

  +7 [+] [-]

, 2023-02-28 19:14, pirms 3 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Jā, bet tā sezona Spartakā bišku pabojā balto un pūkaino iespaidu. Tagad čehiem viņš aizliegtu strādāt Krievijā, bet pats bez sirdsapziņas pārmetumiem krāja rubļus. Ja pats šobrīd būtu aktīvs hokejists NHL, nez kā rīkotos?
Tad taču nebija vēl nekāda kara,arī Krima sākās tikai 14.gadā! Tad vēl neviens neapjauta,ka kaut kas tāds var notikt! Tad jau pārmet Hašekam arī par NHl kopā ar krieviem un čemjus un olimpiādes kopā ar krieviem!

  +4 [+] [-]

, 2023-02-28 19:28, pirms 3 mēnešiem
Tas viss ir pilnīgi bezcerīgi. NHL jau nu neatlaidīs krievu hokejistus. Tieši otrādi tiek draftēti vēl jauni.

  +2 [+] [-]

, 2023-02-28 19:50, pirms 3 mēnešiem
Nav nemazāko cerību, ka NHL kā tāds nostātos pret krieviem vai arī kaut solidarizētos šajā jautājumā, viņi rīkos varavīksnes vīriņu vakarus, kreklus ģērbs, praidi viss pārējais, bet ne sakarā ar karu. Tomēr top tēma ir Putin's team spīdeklītis Ovechkins, no kura visi gaida gūto vārdu rekorda labojumu, kas arī būs bizness un ienesīs naudiņu. Un tā visa sakarā neviens pat neko viņam neatļaujas jautāt, tikai viena vienīgā reize, kur arī viņš nespēja lietas saukt īstajos vārdos
Vēl viens liels minuss ir tas, ka nhl nav neviena ukraiņa, kas varētu muti vērt vaļā.

  +6 [+] [-]

, 2023-02-28 19:56, pirms 3 mēnešiem
jubula rakstīja: Tas viss ir pilnīgi bezcerīgi. NHL jau nu neatlaidīs krievu hokejistus. Tieši otrādi tiek draftēti vēl jauni.
Iesākumā pietiktu, ja viņi draudzīgi parakstītu pielikumu pie līgumiņa, kurā nosoda RUS agresiju, arī tas būtu pigors, jo domāju 90% parakstītu, lai paliktu NHL...

  +4 [+] [-]

, 2023-02-28 19:58, pirms 3 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Jā, bet tā sezona Spartakā bišku pabojā balto un pūkaino iespaidu. Tagad čehiem viņš aizliegtu strādāt Krievijā, bet pats bez sirdsapziņas pārmetumiem krāja rubļus. Ja pats šobrīd būtu aktīvs hokejists NHL, nez kā rīkotos?
Nu jau, situācija bija drusku cita, turklāt vēl līdz daudziem nebija aizgājis, kas īsti ir kombinācija Krievija un Putins. Tagad ne mazāko šaubu vairs nav. Latvieši tāpat vēl nesaprata, lai gan signāliņi jau bija.

  +5 [+] [-]

, 2023-02-28 20:01, pirms 3 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Iesākumā pietiktu, ja viņi draudzīgi parakstītu pielikumu pie līgumiņa, kurā nosoda RUS agresiju, arī tas būtu pigors, jo domāju 90% parakstītu, lai paliktu NHL...
Piekrītu. Īstenībā cepuri nost tādam vīram kā Panarins, kurš nekad nelaida silto biksiņās, bet tieši un konkrēti sauca lietas īstajos vārdos, kas notiek dzimtenē. Likumi kā tādi neeksistē, viss tiek nopirkts par naudu un viss pārējais, viņš jau sen par to runāja.

  +4 [+] [-]

, 2023-02-28 20:16, pirms 3 mēnešiem
guntis86 rakstīja: Jā, bet tā sezona Spartakā bišku pabojā balto un pūkaino iespaidu. Tagad čehiem viņš aizliegtu strādāt Krievijā, bet pats bez sirdsapziņas pārmetumiem krāja rubļus. Ja pats šobrīd būtu aktīvs hokejists NHL, nez kā rīkotos?
Tu normāls esi? Kā sezona Krievijā krietni pirms parašas agresijas var sabojāt kaut ko? Nav visiem kristāla bumbas, lai paredzētu ko kura valsts nākotnē darīs. Tā jau pus pasaule sanāk apsmērējusies un visiem jādzīvo ar kauna sajūtu, ka bijusi jebkāda veida saistība ar parašu.

  +1 [+] [-]

, 2023-02-28 20:51, pirms 3 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Iesākumā pietiktu, ja viņi draudzīgi parakstītu pielikumu pie līgumiņa, kurā nosoda RUS agresiju, arī tas būtu pigors, jo domāju 90% parakstītu, lai paliktu NHL...
atgādiniet, vai pati nhl vispār ir nosodījusi karadarbību?
Slēpts komentārs: rolio76
Slēpts komentārs: rolio76
Slēpts komentārs: Marokāņi-Lettiņu brāļi
Slēpts komentārs: Marokāņi-Lettiņu brāļi

  +9 [+] [-]

, 2023-02-28 22:07, pirms 3 mēnešiem
Marokāņi-Lettiņu brāļi rakstīja: Īsti veči ar olām neizsaka "vispārpieņemtos" un pastāvošās varas atbalstītos viedokļus
Tie parasti dara otrādi
nu kā tu - fano par repu, esi homītis un pērtiķbolists
Slēpts komentārs: Marokāņi-Lettiņu brāļi
Slēpts komentārs: vienkārši Anatolijs

  +6 [+] [-]

, 2023-02-28 22:52, pirms 3 mēnešiem
jebkurš krievs pārdos savu māti, lai tiktu NHL! Viss patriotisms un mīlestība pret hokeja kolhozu izgaist, ieraugot zaļās banknotes un iespēju spēlēt pasaules spēcīgākajā hokeja līgā. Tāpēc būtu godīgi brašos pindosu nīdējus aizsūtīt mājās pie sava kremļa kranča, lai izklaidē šo nakts līgā, dodot piespēles un iztapīgi laižot vārtos jebkuru kuslā atkrituma metienus pa vārtiem

  +2 [+] [-]

, 2023-02-28 23:12, pirms 3 mēnešiem
Kaspars_Biedriņš rakstīja: Iesākumā pietiktu, ja viņi draudzīgi parakstītu pielikumu pie līgumiņa, kurā nosoda RUS agresiju, arī tas būtu pigors, jo domāju 90% parakstītu, lai paliktu NHL...
nu un ko šis parakstītais papīrītis parādītu?
rusņas vadoņi daudz un dažādus papīrīšus parakstījuši...
bet tas nav liedzis pēcāk pārdomāt.

tas pats ovečkins parakstītu un pēc tam taisnotos, ka gribēja rekordus labot... un ka tas neko nenozīmēja...

  +1 [+] [-]

, 2023-02-28 23:23, pirms 3 mēnešiem
Marokāņi-Lettiņu brāļi rakstīja: Mūsdienās viss tevis aprakstītais ir mainstrīms, es ir pret
nē, vairākums ir pret, mažākums ķērc ka LV ir atpalikusi, jo divi onkuļi nevar apprecēties. Bet vairākums vēlēšanās ievēl partijas, kurtas ir pret. tā ka visa tava teorija ir izgāzusies. tu esi mazākuma peģiks

     [+] [-]

, 2023-02-28 23:31, pirms 3 mēnešiem
agdam rakstīja: Tad taču nebija vēl nekāda kara,arī Krima sākās tikai 14.gadā! Tad vēl neviens neapjauta,ka kaut kas tāds var notikt! Tad jau pārmet Hašekam arī par NHl kopā ar krieviem un čemjus un olimpiādes kopā ar krieviem!
Gruzija jau neskaitas

  -4 [+] [-]

, 2023-02-28 23:55, pirms 3 mēnešiem
Es to biju domājis tā, ka čehiem ir kaut kāda sāpe par 68. gadu, kura dēļ Jāgrs spēlē ar 68 numuru, bet tas jau arī nesmādēja krieva rubļus. Neesmu pret šiem abiem, bet noskatījos interviju un sapratu, ka viņa nostāja ir tāda, ja nespēj ietekmēt sporta organizatorus, tad jāpiedalās kopā ar krieviem, kaut vai olimpiādē. Nekāds boikots. Nesapratu to, ka viņš grib, lai organizācijas maksā krieviem par nepiedalīšanos sacensībās? Jo Ovečkina dalība 82 spēlēs ir dārgāka nekā viņa sezonas alga....

  +1 [+] [-]

, 2023-03-01 02:30, pirms 3 mēnešiem
vienkārši Anatolijs rakstīja: Tipisks ar aizspriedumiem apsēsts nabaga nacists...
Viņa kārta, droši vien, ar` pienāks.
Drīz kārta pienāks tavam Putinam un krievu imperiālismam!
Slēpts komentārs: Marokāņi-Lettiņu brāļi

  +6 [+] [-]

, 2023-03-01 10:05, pirms 3 mēnešiem
Respekts Hašekam. Nekautrējās paust savu nostāju pret karu un Ukrainas okupāciju. Vairāk šādu cilvēku, kurš ir leģenda sportā, kas atklāti runātu par šādām lietām.
Slēpts komentārs: fcsanok

  +7 [+] [-]

, 2023-03-01 11:45, pirms 3 mēnešiem
fcsanok rakstīja: Viss ko gribēju pateikt, ka ir jāatceras - izcili sportisti ne vienmēr ir izcilas personības.
tā ir ar to ovečkinu, ko lai dara

  +1 [+] [-]

, 2023-03-01 17:45, pirms 3 mēnešiem
Marokāņi-Lettiņu brāļi rakstīja: Tu gribi teikt, ka vairākums ir pret repu un pērtiķbolu arī?
par otro nezinu, bet pirmais ir minoritāte, tāpat kā geji
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2023-03-02 20:39, pirms 3 mēnešiem
Sportacentrs.com kur bijat kad krimu okupeja? Tad izlikaties ka vis kartiba un slavejat dinamo...
nhl pilnigi po kas notiek arpus hokeja iznemot varaviksnes cienitajus, to vini propagande...