Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

Vītoliņš: "Trenera amatā 53 gadu vecums neskaitās daudz"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vītoliņš: "Trenera amatā 53 gadu vecums neskaitās daudz"
Harijs Vītoliņš. Foto: LTV

Latvijas hokeja izlases galvenais treneris Harijs Vītoliņš atklāj, ka hokejistiem ļāva spēlēt brīvāk, salīdzot ar laiku, kad valstsvienību vadīja kanādiešu speciālists Bobs Hārtlijs. Par to tika vēstīts LTV1 raidījuma "Sporta studija" youtube.com kanālā.

Kā jau ziņots, jūlija beigās Harijs Vītoliņš tika apstiprināts par Latvijas hokeja izlases jauno galveno treneri. Iepriekš kļuva zināms, ka līdzšinējais valstsvienības vadītājs Bobs Hārtlijs augustā nevarēs ierasties uz olimpiskās kvalifikācijas turnīra sākumu, jo būs aizņemts darbā ar Kontinentālās hokeja līgas klubu Omskas "Avangard". Vītoliņa vadībā Latvijas izlase aizvadītajā nedēļā izcīnīja trīs uzvaras olimpiskās kvalifikācijas turnīrā "Arēnā Rīga" un februārī piedalīsies Pekinas spēlēs.

53 gadu vecumā mūsu hokeja speciālists piepildījis sapni strādāt par Latvijas izlases galveno treneri. "Trenera amatā 53 gadu vecums neskaitās daudz. Trenēt savas valsts izlasi - jebkura trenera sapnis jebkurā sporta veidā. Tas ir tāds liels pagodinājums," saka Vītoliņš.

Stājoties jaunajā amatā, bija maz laika, lai sagatavotu komandu atbildīgajam turnīram. Labi, ka klubi nāca pretī un spēlētājus palaida ātrāk. Īsā laikā jaunam galvenajam trenerim grūti panākt, lai hokejisti pilnībā uztvertu jauno spēles zīmējumu. "Patīkami, ka mums visas četras maiņas deva savu rezultātu. Katrā spēlē bija savi varoņi," gandarīts ir speciālists.

"Uzbrukumā ļauju darboties brīvāk. Man svarīgi, lai hokejisti gūst baudu no spēles. Dzirdēju, ka pie Hārtlija uz ledus bija salikti krustiņi - līdz turienei slidot drīkst un tur nedrīkst. Tad spēlētāji bija ieslēgti tādos kā grožos - uz ledus vienmēr domāja, kur drīkst slidot un kur nedrīkst," atklāj Harijs Vītoliņš. "Tagad ļauju pašiem domāt un atbildēt par savām kustībām uz ledus. Ir pamatprincipi, kurus negribētos pārkāpt, bet tajā pašā laikā hokejistam pašam jāpieņem lēmums, kā rīkoties attiecīgajā situācijā."


Izmantotie resursi:
LTV1 raidījuma "Sporta studija" youtube.com kanāls

     [+] [-]

, 2021-08-31 16:50, pirms 2 mēnešiem
Pareizi arī darīja pret tādiem pretiniekiem, ka ļāva spēlēt un domāt pašiem, bet tam pašam Daugaviņam neko jau diži tas nedeva, kurš cik saprotu visvairāk arī sūdzējās.
PČ vai OS mēs ar šādu atklātu spēli dabūsim atkal vecos rezultātus 1:10 pret CAN utt. Tur šādi noteikti nedrīkstēs spēlēt, bet nu to jau Haris zin 100x labāk par mums.