Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:742, Did:0, useCase: 0

IIHF apstiprina, ka noraidījusi Lietuvas iniciatīvu uzņemt daļu PČ

Rolands Eliņš

IIHF apstiprina, ka noraidījusi Lietuvas iniciatīvu uzņemt daļu PČ
Renē Fāzels. Foto: Mikhail Metzel/TASS/Scanpix

Starptautiskās hokeja federācijas (IIHF) prezidents Renē Fāzels intervijā Krievijas ziņu aģentūrai TASS atklāja, ka runājis ar Lietuvas valsts premjerministru saistībā ar šīs valsts izrādīto iniciatīvu palīdzēt pasaules čempionāta hokejā rīkošanā, taču šo pieteikumu IIHF negatavojas izskatīt.

Portāls Sportacentrs.com vakar vēstīja, ka pasaules čempionāta elites divīzijas sacensību sarīkošanai IIHF izskata trīs variantus – vai nu Latvija to darīs vienatnē, vai nu Latvijai palīgā nāks Bratislava, vai arī ar Latviju kopā PČ rīkos Dānija. Lai arī savu iniciatīvu palīdzēt Latvijai ar PČ rīkošanu izrādīja arī Lietuva, darot to pēc tam, kad šīs tiesības drošības iemeslu dēļ tika atņemtas Baltkrievijai, IIHF padome lēma, ka jaunas kandidatūras vairs neizskatīs.

Mūsu portāla ziņoto informāciju šodien Krievijas medijiem apstiprināja IIHF prezidents Renē Fāzels, uzsverot, ka Lietuvas piedāvājums nemaz netiks izskatīts.

"Man bija videozvans ar Lietuvas premjerministru," sacīja Fāzels. "Pirmkārt, vēlos arī publiski izteikt savu pateicību Lietuvas valdībai par izrādīto gatavību palīdzēt mums nestandarta situācijā. Mums jau bija diskusijas ar Bratislavas, Rīgas un Herningas pārstāvjiem, un Dānijai un Slovākijai jau ir nesena pieredze pasaules čempionāta uzņemšanā. Es ļoti novērtēju Lietuvas piedāvājumu palīdzēt, taču arī pārāk daudz kandidatūru izskatīšana PČ rīkošanai šobrīd nav īsti jēdzīga."

Lietuvas puse gan bija paudusi apņēmību nākt talkā Latvijai (kas arī principiāli iebilda pret PČ rīkošanu kopā ar Minsku) arī tad, ja pati spēles neuzņems.

IIHF sola, ka skaidrību par PČ 2021 norises vietu ieviesīs līdz nākamās nedēļas vidum, proti, 26. vai 27. janvārī.

Izmantotie resursi:
https://www.championat.com/hockey/n...