IIHF apstiprina, ka Latvijas vēstules dēļ izvērtēs PČ 2021 rīkošanas riskus Minskā
Starptautiskā hokeja federācija (IIHF) savā mājaslapā paziņojusi, ka izveidota īpašu Ekspertu komisija, kas izvērtēs PČ 2021 rīkošanas iespējas Minskā un Rīgā un pēc tam novembrī sniegs ziņojumu IIHF padomei. Federācijas mājaslapā kritika gan izteikta Latvijas valdībai par aicinājumu mainīt PČ norises vietu, nevis Baltkrievijas valdībai par tās valstī notiekošo.
IIHF apstiprinājusi, ka saņēmusi vēstuli no Latvijas valdības , kurā norādīts uz Latvijas nevēlēšanos rīkot PČ 2021 elites divīzijā kopā ar Minsku un aicināts IIHF pārcelt pasaules čempionātu uz citu valsti.
„Šī ir pirmā reize, kad PČ rīkotājvalsts ir ieņēmusi šādu pozīciju un vairs nevēlas rīkot turnīru kopā ar citu valsti politisku iemeslu dēļ,” paziņojumā citēts IIHF prezidents Renē Fāzels. „IIHF ir ļoti noraizējusies par Minskas nesenajiem notikumiem, taču kā sporta federācija IIHF nav ar politisku ievirzi un nevar pārcelt turnīru politisku iemeslu dēļ.”
„Taču IIHF ir atbildīga par to, ka izraudzītā turnīra rīkotāja garantē turnīra dalībnieku un skatītāju veselību un drošību,” turpināja Fāzels, apliecinot, ka tomēr tiks izvērtēts, kas notiek ar PČ 2021 sarīkošanu Minskā un Rīgā.
IIHF padome pieņēmusi lēmumu izveidot Ekspertu komisiju, kas veiks pilnu pārskatu par čempionāta rīkošanu. Komisija konsultēsies ar dažādu nozaru ekspertiem, ieskaitot finanšu, medicīnas, juridiskos un mārketinga ekspertus. Komisija savus iegūtos novērojumus un analīzi sniegs IIHF valdei novembrī.
„Lai nebūtu pārpratumu – Ekspertu komisijas darbs ir novērtēt visus iespējamos riskus, kas saistīti ar Minskas/Rīgas PČ rīkošanu,” sacīja IIHF ģenerālsekretārs Horsts Lihtners. „Komisijai ir sniegts uzdevums izveidot rekomendācijas, kā vislabāk rīkoties šī čempionāta rīkošanas sakarā.”
Pasaules čempionāts 2021. gadā paredzēts kā otrais, kas notiktu Latvijā. Tas plānots nākamā gada maijā, un joprojām pastāv arī Covid-19 draudi, kas likuši IIHF atcelt vairākus šīs sezonas turnīrus. LHF vadība līdz šim aktīvi iebildusi pret izmaiņām turnīra rīkošanā, uzsverot, ka Baltkrievijas politiskā situācija nevar būt iemesls, lai atteiktos no savām saistībām.
Latvijas valdība ar premjerministru Krišjāni Kariņu priekšgalā savukārt jau iepriekš bija paudusi nostāju, ka kopš augusta Baltkrievijā notiekošais nav vienkārša politiskā situācija, bet varas iestāžu sistemātiski cilvēktiesību pārkāpumi. Šī nostāja saskan ar Eiropas parlamenta šodien pieņemto rezolūciju, kurā devītā augusta Baltkrievijas prezidenta vēlēšanu rezultāti atzīti par neleģitīmiem un pašreizējais prezidents Aleksandrs Lukašenko, kurš pasludināja sevi par vēlēšanu uzvarētāju, Eiropas Savienības acīs zaudēs savas pilnvaras piektajā novembrī, proti, pēc pašreizējā amata termiņa beigām.
Izmantotie resursi:
https://www.iihf.com/en/events/2021...
čempis bez līdzjutējiem un nhl špīleriem mums nah nav vajadzīgs
Kas tev liedz atvērt ārzemju tirgus durvis?
Manā skatījumā- saglabāt kultūrvēsturisko mantojumu, apgādāt mājsaimniecības, uzņēmumus tā, lai neatpaliktu no citām pasaules valstīm.
Es tikai piedāvāju šādu versiju
Šis ir tas gadījums,kad neatbalstu mūsu valdības gandrīz vai ultimātu par PČ rīkošanu/nerīkošanu.Saprotu,ka mums labi jāizskatās sabiedroto fonā,tas arī viss.
Un nevajag aizmirst, ka CAS novembrī lems, vai attaisnot Rusņu, tās četru gadu DSQ no visiem sporta pasākumiem pēc WADA sprieduma.
Tas ir tas,ko reāli vari izdarīt,nevis tukši runāt,no kā nekas nemainās un nemainīsies.Sen jau ietekmes sfēras ir sadalītas,to jau nu vajadzētu saprast.
Fazelam neapskaužama situācija, jo tā už ļoti gribās izpatikt saviem draugiem.
Ja Rusņa ir iedomājusies, ka kaut kas ir viņu ietekmēs sfēras, tad Ukraina ir spilgts apliecinājums, ka tā nav un nebūs.
Baltkrieviem ar pilsoniskās sabiedrības veidošanos ir tā grūtāk, jo tā ir tikai pašā saknē, bet nāks laiks un arī baltkrievi savu diktatoru noliks pie vietas.
Nāks vai nenāks laiks-to laiks rādīs
Lielais zinātāj, tā arī neatbildēji-kurš un kad ir dalījis tās ietekmes sfēras?