Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2977, Did:0, useCase: 0

IIHF nepielaidīs hokeja bēgļus: "NHL hokejisti Pekinā nespēlēs"

Agris Suveizda

IIHF nepielaidīs hokeja bēgļus: "NHL hokejisti Pekinā nespēlēs"
Jaunais IIHF prezidents Liks Tardifs. Foto: Reuters/Scanpix

Vairāki Nacionālās hokeja līgas spēlētāju pauduši publisku neapmierinātību ar viņu vietā pieņemtu lēmumu par nepiedalīšanos Pekinas olimpiskajās spēlēs. Gadījumā, ja nu kāds spēlētājs izlems apiet vai ignorēt šādu aizliegumu, IIHF jaunais prezidents Liks Tardifs paziņojis, ka durvis uz olimpiskajām spēlēm šādiem spēlētājiem būs ciet tik un tā.

"Sadarbība starp IIHF, NHL, NHLPA un SOK ir ļoti svarīga, lai varētu turpināt ledus hokeja globālo attīstību. Jebkādas darbības no kādas organizācijas, kas apdraudētu šo sadarbību, netiks paciestas. Tādēļ, NHLPA un NHL pagājušajā mēnesī pieņemot lēmumu par nepiedalīšanos Pekinā, IIHF nepiekritīs NHL spēlētāju dalībai 2022. gada olimpiskajās spēlēs, kas būtu spēlētāju pašreizējo līgumu tiešs pārkāpums. Spēlētāju līgumu pildīšana un cienīšana ir IIHF starptautisko transfēru noteikumu pamatprincips," pēc IIHF padomes sēdes sacīja Tardifs.

"Kaut arī ļoti nožēlojam, ka šajās olimpiskajās spēlēs nevarēs atgriezties pasaules labākie hokejisti, tika paveikts ļoti pozitīvs darbs starp IIHF, NHL, NHLPA un SOK, kas būtu rezultējies vienošanās panākšanā. Tomēr, kovidam turpinot drastiski ietekmēt gan IIHF, gan NHL sacensību norisi, galu galā šis šķērslis izrādījās pārāk liels. Tomēr turpināsim darbu ar NHL un NHLPA, lai panāktu NHL spēlētāju dalību 2026. gada un arī citās ziemas olimpiskajās spēlēs. Visu labāko spēlētāju dalība olimpiskajās spēlēs ir IIHF mērķis," francūzis turpināja.

Tardifs arī atklāja, ka kovida uzliesmojuma dēļ atceltie janvāra pasaules čempionāti tomēr varētu tikt sarīkoti: "Vēl ir jāstrādā gan pie saimnieku, gan datumu apstiprināšanas, taču vairums dalībvalstu un organizatoru ir pauduši interesi un vēlmi piedalīties šādos pārceltos turnīros 2022. gada vasaras laikā. Šomēnes turpināsim pārrunas, lai noteiktu tālākos soļos katram atceltajam turnīram."

Izmantotie resursi:
https://www.iihf.com/en/news/31553/...

     [+] [-]

, 2022-01-14 00:23, pirms 4 dienām
"Sadarbība starp IIHF, NHL, NHLPA un SOK ir ļoti svarīga, lai varētu turpināt ledus hokeja globālo attīstību.."
Nopietni? Lai attiistiitu hokeju, jaalauj speeleetaajiem (it iipashi pasaules zvaigzneem) paarstaaveet savas izlases nevis jaabubina zem NHL bosu spiediena.
Taa kaa NHL ir tikai bizness, logiski un saprotami, ka bosi negrib palaist speeleetaajus, jo tas ir lielas naudas un risku jautaajums.
Shajaa gadiijuma tas tikai paraada, cik IIHF ir mazspeejiigi NHL priekshaa.