Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:115, Did:0, useCase: 0

Futbola stadioni: Pertija nikns par apdalīto "Mettu", Morozs bēdīgs par Daugavpili

Edmunds Novickis
Edmunds Novickis @EdmundsN

Futbola stadioni: Pertija nikns par apdalīto "Mettu", Morozs bēdīgs par Daugavpili
Tamazs Pertija. Foto: Zigismunds Zālmanis (Riga FC)

Nedēļas nogalē nospēlētas "Optibet" futbola Virslīgas 9. kārtas spēles. Sportacentrs.com piedāvā komandu treneru sacīto pēcspēles preses konferencēs. Sevišķi tika skarts Latvijas futbola infrastruktūras bēdīgais stāvoklis, bet "Ventspils" galvenais treneris pēc Kurzemes derbija pamanīja Aleksandra Starkova pielikto roku "Liepājas" rādītajā futbolā.

"Metta" - "Valmiera Glass"/ViA 1:4

Tamazs Pertija, "Valmiera Glass"/ViA galvenais treneris: "Kad pētījām pretinieku, sapratām, ka laba komanda, sevišķi šogad, jo propagandē uzbrūkošu futbolu. Ļoti labi vietējie jaunie puiši un leģionāri, kas sevi pierāda. Visu nedēļu savai komandai teicu, ka "Mettai" ir ātrākā komanda Virslīgā. Kādam "skeptiķim" tas varēja izklausīties smieklīgi, bet man tas nav smieklīgi un saku to ar pilnu atbildību - "Mettai" ir ļoti ātra komanda, kas ļoti ātri pāriet no aizsardzības uzbrukumā un šos uzbrukumus noslēdz ļoti ātri. Mūsu agro vārtu faktors bija ja ne izšķirošs, tad ļoti svarīgs, jo pēc tam pilnībā kontrolējām spēli, kontrolējām bumbu. Izņemot pēdējās 15 minūtēs, kad izpaudās tas, ka mēs iepriekšējo maču aizvadījām pirms trim dienām, kamēr "Metta" šo kārtu izlaida.

Es par futbolu šodien vairs negribētu runāt. Gribētu parunāt par situāciju, kas ir mūsu futbolā. Uzskatu, ka Virslīgā nebūtu jāspēlē šādos laukumos. Tas ir pārmetums cilvēkiem, kuri savā starpā karo, bet futbolu neskatās. Jo kas vēl jāizdara "Mettai"? Tai ir akadēmija Nr.1, daudz bērnu, bet šim klubam nevar uzklāt labas kvalitātes laukumu, lai futbolisti attīstītos. Kas viņiem vēl jāpaveic? Kas? Tās bija šausmas, kas šodien bija laukumā - mocījāmies mēs, mocījās pretinieki, futbolisti jūk prātā, spēlējot tik cietā laukumā. Ar šo problēmu ir jānodarbojas, sevišķi galvaspilsētā, sevišķi Virslīgas klubā un sevišķi klubā ar tik labu vārdu kā "Metta". Labākajai akadēmijai valstī ir jānodrošina normāli apstākļi. Tā vietā klāj laukumus kaut kādos pagastos, kur ir četri futbolisti, savukārt šādās vietās neklāj. Ar to ir jānodarbojas, nevis jākaro un jāvērpj intrigas, jāmētājas dubļiem, kamēr uz futbola lietām neskatās vispār."

Uzskatāt, ka "Mettai" būtu labāk spēlēt uz dabīgās zāles vai šeit uzklāt labas kvalitātes mākslīgo segumu?
Pertija: "Protams, "Mettai" būtu jāspēlē zaļajā laukumā, bet, ja tādas iespējas nav, tad jāņem un jāuzklāj šeit pat labs segums. Vēlreiz atkārtoju acīmredzamu lietu - "Mettai" ir labākā akadēmija Latvijā. Ja bērni trenēsies uz seguma, kāds ir šobrīd, viņiem 100% būs traumas. "Mettas" vadītāji noteikti katru dienu klauvē, klauvē, klauvē, bet viņus nesadzird. Uzskatu, ka te nav nepieciešama tik mežonīga nauda no zināmiem cilvēkiem un zināmām organizācijām, lai te uzklātu segumu. Augstākā līga nedrīkst uz tādiem segumiem spēlēt, bērni virs astoņu gadu vecuma uz tāda nedrīkst trenēties, jo šis segums ir ciets. Ar to ir jānodarbojas - arī jums žurnālistiem ir jāpieprasa no tiem cilvēkiem, lai te būtu normāli apstākļi. Te nav normāli apstākļi. "Metta" ir situācijas ķīlniece - ko viņiem darīt? Viņiem atliek spēlēt te, bet domāju, ka viņi paši arī nav apmierināti ar to."

Tomēr arī daži futbola jautājumi. Propagandējat uzbrūkošu futbolu, taču pirmajās septiņās spēlēs jums bija vismazāk gūto vārtu - tikai pieci. Šodien vienā mačā sasitāt četrus, gandrīz dubultojot gūto vārtu skaitu. Beidzot sakrita vārti vai tomēr iepriekš bija problēmas uzbrukumā?
Pertija: "Katra spēle attīstās citādi. Šodien izdevās izmantot savus momentus. Jūs sakāt, ka maz gūstam vārtus, bet es teikšu - maz arī ielaižam. Tas parāda, ka gaidām divus trīs momentus, kurus izmantot. Līdz šim kaut kas nesanāca, ir bijuši arī momenti, kas nav izmantoti. Šodien ļoti noderīgs bija pirmo [agro] vārtu faktors."

Šodien ārpus pieteikuma palika Grjaznovs, Soloveičiks, Hektors Pasifiks.
Pertija: "Soloveičiks un Grjaznovs guva savainojumus pret "Jelgavu", savukārt Hektors devies uz Āfriku nokārtot vīzu. Ar Āfrikas futbolistiem šajā ziņā ir grūti. Tagad nākamo kārtu izlaižam un ceram, ka 10 dienu laikā viņš būs atgriezies. Ļoti noderīgs futbolists, bez kura mums būs grūti."

Šodien pirmo reizi pieteikumā bija Gatis Kalniņš. Kādā viņš ir sportiskajā formā un kādā pozīcijā viņu redzat spēlējam?
Pertija: "Protams, kā uzbrucēju. Ja šodien spēle neaizietu kā vajag, tad Gati izlaistu, jo tieši tā mums pietrūka pēdējās divās spēlēs [0:2 pret "Spartaku", 0:0 pret "Jelgavu" - aut.] - kaudze ar centrējumiem, bet nebija, kam noslēgt. Kāpēc nē? Viņam nebūtu daudz jāskraida. Teicu viņam: "Ja izlaidīsim tevi, esi vienkārši pie vārtiem, mēs tev bumbu nogādāsim." Tas nav aiz sliktas dzīves - vienmēr maksimāli jāizmanto iekšējās rezerves. Ja viņš var un redzu, ka treniņos viņš pozicionālos uzbrukumus noslēdz ar vārtu guvumu, tad kāpēc ne? Sevišķi, ja cilvēkam ir vēlme."

Neskaitot trīs punktus, svarīgākais bija Puncula pirmie vārti?
Pertija: "Jā, tas ir svarīgi, ja uzbrucējs ilgi negūst vārtus. Galvenais, ka viņš ir pacietīgs puisis un uz pareizā ceļa. Teicu viņam, ka noteikti pienāks brīdis, kad gūs vārtus un pēc tam psiholoģiski būs vieglāk."

Pirmais aplis noslēdzies, esat nospēlējuši ar katru pretinieku pa reizei. Varat tagad pateikt, uz kādu mērķu sasniegšanu Valmieras komanda ir spējīga pretendēt?
Pertija: "Šis jautājums nav uzdodams man, taču mēģināšu atbildēt. Apetīte rodas ēdot. Nezinu, kādas ir vadības domas, bet personīgi man vienmēr mērķis ir bijis cīnīties. Lai mana komanda nav peramie zēni. Domāju, ka pirmajā aplī mēs to parādījām. Nevar pacelt līmeni tikai treneris un spēlētāji - jānotiek daudz lielākam darbam, kluba vadībai, sponsoriem un tā tālāk. Šobrīd mēs, visticamāk, esam viena no vismazāk apmaksātajām komandām [smaida]. Kā redzat, laukumā tas neizpaužas, spēlējam ar visiem. Tas parāda, ka mīlam šo lietu un vēlamies sevi pierādīt. Futbolisti vēlas pierādīt, ka finanses ne vienmēr ir izšķirošas. Finanses ir izšķirošas ceturtajā aplī."

Andris Riherts, "Mettas" galvenais treneris: "Nespējām izveidot saspringtu spēli šodien. Visdrīzāk man jāuzņemas vaina. Atpūtušies bijām pietiekami daudz ["Metta" izlaida iepriekšējo kārtu - aut.], bet likās, ka esam laukumā iekāpuši pa taisno no gultas. Pēc 0:3 puslaikā atgūties bija diezgan grūti. Taču tai pašā laikā otrajā puslaikā laikam izveidojām piecus vārtu gūšanas momentus, viens spēlētājs [uz maiņu nākušais Krollis, kurš guva savus pirmos vārtus Virslīgā - aut.] pat četrus, kas bija pietiekami, lai spēli vēl varētu saglābt. Diemžēl 1:4 un teikšu godīgi, ka Valmiera šodien uzvarēja ļoti pelnīti."

Kad uzvarējāt Jelgavā, Marians [Pahars] sacīja, ka zaudējuši savu momentum, jo pēc uzvarēta mača pirms spēles ar jums izlaida kārtu. Vai tagad arī ar jums pēc divām uzvarām notika kaut kas līdzīgs un izlaistā kārta nenāca par labu?
Riherts: "Jau pirms spēles runājām, ka tie, kas ir ritmā un aizvada vienu spēli pēc otras, aizmirst gan pozitīvās, gan negatīvās lietas. Ņemot vērā, ka mums kolektīvs ir jauns, pa ceļam var pazust. Bija pietiekams laiks, lai sagatavotos un atgūtos pēc šīm septiņām spēlēm pēc kārtas."

Šosezon bieži esi slavējis komandu par pašatdevi. Kā ar to bija šodien?
Riherts: "Grūti teikt. Negribu teikt, ka pirmajā puslaikā spēlētāji necentās, bet bija pavirši. Pirmie, otrie un trešie ielaistie vārti bija lielas paviršības. Varbūt pirmajos nē - pretinieki izspēlēja, piespēlēja tālā staba virzienā, un mēs vienkārši nebijām ieņēmuši pareizās zonas. Taču otrajos un trešajos vārtos cilvēki nenostrādāja līdz galam. Taču man liekas, ka visvairāk laukumā izpalika līdera. Ošs centās uzmundrināt, runāt, tomēr šodien laikam jau bija vajadzīgs laukuma spēlētājs, kurš pārējos varētu vēl vairāk uzkurināt vai nomierināt."

Iepriekšējās divās uzvarās bija viens un tas pats starta vienpadsmitnieks, arī šodien precīzi tāds pats. Tas ir tāpēc, ka īss sastāvs vai paliki pie tā, ka uzvarētāji sastāvu nemaina?
Riherts: "Šodien mums ir viens astoņpadsmitnieks [smaida]. Tie, kas bija rezervē, to saprata, bet tie, kas bija sākumsastāvā, laikam to līdz galam nenovērtēja."

Viens no retajiem pozitīvajiem momentiem šodien bija Kroļļa uznākšana un ne tikai gūtie vārti, bet arī citas labas epizodes. Kādas iespējas viņam turpinājumā tikt pie lielāka spēles laika?
Riherts: "Šodien viņš jau tika pie lielāka laika, nospēlēja puslaiku, jau ir guvis vārtus. Otram centra uzbrucējam [Kovaļonokam - aut.] spēles laiks laikam ir bijis septiņreiz lielāks [473 minūtes pret 75 jeb 6.3 reizes lielāks - aut.], bet joprojām bez gūtiem vārtiem. Sava veida konkurence ir ļoti svētīga."

Pie 0:1 izdarījāt spiedienu, bet pie 0:2 bija nogrieznis, kad dominēja pretinieks. Kā varētu skaidrot šo situāciju?
Riherts: "Pēc gūtiem vārtiem vienmēr ir emocionāls pacēlums. Kad ielaid otros... līdz šim pirmajā puslaikā divus vārtus nebijām ielaiduši, un tā bija lieta, ko šajā sezonā vēl nebijām piedzīvojuši. Līdz ar to mentāli nespējām savākties. Kā jau teicu, šodien pietrūka līdera. Vismaz pirmajā puslaikā."

Esat pabeiguši šodien pirmo apli. Vai vari pateikt, uz ko spējīga šosezon šī komanda, ja runājam par tabulu?
Riherts: "Domāju, pēc maija spēlēm par 50% varēs pateikt, par kurām vietām cīnīsimies, jo līdz jūnija sākumam būsim aizvadījuši par vienu spēli vairāk nekā pusčempionāts, 17 no 32. Maijs būs nopietns pārbaudījums visiem klubiem. Tāpēc selekcija ziemā bija ļoti nozīmīga, jo vasarā [kad arī ir transfēru logs - aut.], kad ir Eirokausi, būs diezgan grūti noķert. Arī noskaņošanās, kad ir tik lielas pauzes... grūti saprast, kā gatavoties."

Par mājvietu - vai vēl ir kādas cerības, ka šogad spēlēsiet "Daugavas" stadionā un, ja paliekat šeit, Hanzas vidusskolas laukumā, kādas iespējas ir nomainīt laukuma segumu?
Riherts: "Par seguma maiņu - tā kā Rīga nav reģioni, tad, visticamāk, tā nenotiks. Pašam klubam to izdarīt nav iespējas, tāpēc ka laukums ir Rīgas domes īpašumā. Ja mēs paši šo laukumu apsaimniekotu, varbūt būtu citādi, bet šobrīd apsaimnieko skola, kas cenšas, cik var, taču arī skola segumu pati nemainīs - ir sadarbības līgums ar Rīgas domi, ar futbola federāciju, kura laikam sāk ar reģioniem un pēc tam būs Rīga.

Runājot par "Daugavas" stadionu, astoņi tūkstoši par vienu spēli ir diezgan daudz. Par 5 900 eiro ir "tukšs komplekts", nedaudz pilnāks ir līdz astoņiem tūkstošiem. Šobrīd ir nomainījusies stadiona vadība - ir kaut kādi signāli, ka viņi vēlas veikt sarunas, centīsimies to darīt. Jūnijā mums trīs spēles tik un tā būs uz mākslīgajiem segumiem [jūnijā "Mettai" jāspēlē Daugavpilī un Valmierā - aut.]."

Cik finansiāli aptuveni izmaksātu jauna seguma uzklāšana Hanzas vidusskolas laukumā?
Riherts: "Atkarīgs, kāda līmeņa segumu mēs vēlamies. Līdz 300 tūkstošiem, var arī pa 250. Melnās granulas, zaļās granulas, dabīgais kaučuks... Šobrīd šajā laukumā trenējas visa "Mettas" akadēmija (ieskaitot Olimpisko sporta centru) jeb apmēram 800 bērni, šeit spēlē Virslīga, gan vīrieši, gan sievietes, šeit spēlē dublieri, U-18 A un B, U-16, U-15 A un B, U-14, U-13 A un B, U-12 trīs komandas, U-11 trīs komandas, U-10 trīs komandas. Par pārējiem nemaz nerunāšu. Tā ka noslodze ir fantastiska. Šeit kopā trenējas 50 izlašu dalībnieki, pieci izlašu treneri šeit aizvada nodarbības. Pieļauju, ka tas nav svarīgs arguments Latvijas futbolā."

"Jelgava" - "Daugavpils" 1:0

Viktors Morozs, "Daugavpils" galvenais treneris: "Manuprāt, "Jelgava" šodien uzvarēja pelnīti. Runājot par rezultātu, esam drusku vīlušies un nezinu, kāpēc tā spēlējām pirmajā puslaikā - bailīgi. Protams, karstuma dēļ bija grūti, taču nobeigumā varēja redzēt, ka vēl ir spēki skriet uz priekšu, tāpēc ir jautājums, kāpēc nespēlējām tā no sākuma. Skaidrs, ka komanda ir jauna, un tā ļoti daudz respektē pretiniekus. Dzīvē, protams, jārespektē gados vecākos un tos, kas apkārt, bet, kad esi laukumā, ir jābūt agresīvākiem."

Marians Pahars, "Jelgavas" galvenais treneris: "Šodien spēlējām pret labu, organizētu komandu. Nav nekāds noslēpums, ka viņi pirms tam apspēlēja "Liepāju" un "Spartaku", pirms tam "Mettu". Man šķiet, viņiem vispār nav pret ne vienu respekta [smaida; Morozs iebilst, ka "Jelgavu" gan respektēja - aut.]. Mums izdevās pirmais puslaiks, kuru vinnējām pārliecinoši - jā, neguvām vārtus un "Daugavpilij" pat bija momenti, kad zaudējām koncentrēšanos, taču kopumā pirmais puslaiks sanāca. Pēc tam guvām vārtus - nezinu, kāpēc pēc tam tik dziļi aizsargājāmies, taču tas [nosargāt vārtus] izdevās. Viņi piespieda, plus mums bija Lazdiņa piespiedu maiņa. Viņa vietā uznākušais Artjoms [Vorobjovs] ir jauns, varbūt nervozēja, varbūt vēl kaut kas, taču pazaudēja pirmo bumbu, tad otro. Šai brīdī Daugavpils sajuta, ka var spēlēt un devās lieliem spēkiem uz priekšu. Nebija viegli, taču izturējām. Diemžēl mums daudz traumu un nevaram veikt nevienu pastiprinošu maiņu. Taču šodien ne tik svarīgs bija sniegums, cik rezultāts - esmu apmierināts ar trim punktiem. Jā, pēdējās 15 minūtes nepatika nevienam, taču tāpat redzēju prieku spēlētājos un, manuprāt, uzvarējām pelnīti."

Agri nomainīji Sokolovu.
Morozs: "Jau pirms spēles viņš teica, ka izjūt diskomfortu, bet vienojāmies, ka mēģinās spēlēt, taču netēlos varoni - ja jutīs, ka kaut kas nav kārtībā, tad lūgs maiņu. Jurijs ir svarīgs spēlētājs mūsu komandai, nolēmām neriskēt un nomainīt."

Pret "Spartaku" un šodien nebija kolumbieša Leonardo Lopesa.
Morozs: "Arī viņam ir savainojums. Viņš neizgāja ar mums pirmssezonas sagatavošanās posmu un domāju, šādā spēļu ritmā tas ir iemesls savainojumam. Nezinu, kad atgriezīsies - varbūt pēc nedēļas, varbūt ilgāk."

Līdzjutēji uztraucas par Purperhartu. Kad viņu gaidīt atpakaļ?
Pahars: "To pašu katru dienu prasu komandas dakteriem, taču ne reizi nesaņēmu skaidru atbildi. Ilgstoši netrenējas un nevar veikt pat mazu darba apjomu. Nezinu, cik nopietna problēma ar gurnu, ļoti gaidu viņu atpakaļ."

Vai Lazdiņš bija gatavs 90 minūtēm?
Pahars: "Ne Lazdiņš, ne Eisdens, ne Vorobjovs nebija gatavi 90 minūtēm [rūgti smaida - aut.], viņi kopējā grupā trenējās tikai pāris dienas. Artis arī nenospēlēja pilnu maču, bet Eisdens nospēlēja, kas man bija pārsteigums."

Iepriekšējos divus mačus uzvarējāt pēc tam, kad pirmie ielaidāt.
Morozs: "Nezinu, ko lai atbild. Varbūt respekts, varbūt spiediens. Ne tikai šajās spēlēs, arī Ventspilī vispirms ielaidām, pēc tam atspēlējāmies, arī pret "Riga" un RFS [abās spēlēs 0:1 - aut.] labāk sākām spēlēt pēc ielaistiem vārtiem."

Gan "Jelgava", gan "Daugavpils" abas pirmajā aplī ieguvušas pa 10 punktiem. Kāds novērtējums?
Pahars: "Negribu šodien dot nekādus novērtējumus. Nevaram objektīvi novērtēt, spēles bijušas dažādas, tās notikušas gandrīz uz sintētiskajiem segumiem mazos laukumos. Esmu pārliecināts, ka dabīgajos laukumos futbols būs cits. No visām komandām. Arī traumas ir šo laukumu dēļ, nogurums krājas."

Morozs: "Negribu runāt par punktiem, jo vispār neplānojām, cik punkti aplī un čempionātā jāiekrāj. Par pirmo apli varu secināt vienu - esam konkurētspējīgi, varam cīnīties ar jebkuru komandu. To esam sapratuši. Pirms čempionāta mums nebija daudz pastiprinājumu, vairums spēlē no 1. līgas modeļa, tāpēc bija liels jautājums, kādi būsim. Tagad redzu, ka fiziski esam vienā līmenī ar daudzām komandām. Daudzi runā par dabīgajiem laukumiem, bet Daugavpilī [pagriežas pret Paharu - aut.] nespēlēsiet dabīgajā laukumā, jo mums ir tikai viens stadions ["Celtnieks" ar mākslīgo segumu - aut.]. Tas, protams, ir sāpīgi, ka otrajā lielākajā pilsētā ir tikai viens stadions, kuru grūti saukt par stadionu. Tāpēc nākamais jautājums ir, kā mēs izskatīsimies dabīgajos laukumos [izbraukuma mačos - aut.]. Ventspilī jau spēlējām [1:1], bet kā būs tālāk, nezinu. Tagad spēlējam divas reizes nedēļā un rezultāti atbilst tam, kā strādājām pirms sezonas, jo sezonas laikā trenēties nav laika. Visu laiku spēlējot, fiziskās kvalitātes varam tikai zaudēt. Protams, gaidām to brīdi, kad varēsim gan atpūsties, gan pastrādāt, lai nākotnē kļūtu stiprāki."

"Spartaks" - "Riga" 0:4

Kristaps Blanks, "Riga" treneris: "Esam priecīgi par 4:0 - pārliecinošs rezultāts, lai gan spēle varēja izvērsties citādi. Pie 1:0 "Spartakam" bija moments, trāpīja pa pārliktni. Būtu 1:1, būtu citādi. Palika 1:0, puslaika beigās realizējām divus momentus un ar komfortablu pārsvaru aizgājām pārtraukumā. Čaļiem lūdzām neatslābt, bet saprotam, ka nav tik viegli to izdarīt. Otrā puslaika sākums bija nervozs un efektivitāte vairs nebija tik augsta. Spēli tik un tā novedām līdz galam, guvām ceturtos vārtus un vēl bija iespējas. Paldies puišiem! Dažas epizodes bija ļoti labas, izdevās kombinācijas. Pēc pirmā apļa esam otrie - laikam tur, kur mums bija jābūt."

Nuncio Dzavetjēri, "Spartaka" galvenais treneris: "Ļoti slikta spēle. Spēlējām pret ļoti stipru pretinieku - viņi ir sagatavoti ļoti labi gan fiziski, gan tehniski, gan citās komponentēs. Šis zaudējums piedzīvots sliktā brīdī. Šis mums ir sliktākais brīdis šajā sezonā. Objektīvi bija ļoti grūti spēlēt pret tik stipru pretinieku. Mums tagad ir jāreaģē un jāmeklē iespējas spēlēt labāk."

Kad jūsu komanda zaudē bumbu, pretiniekam ir daudz brīvo zonu. Vai tā ir liela problēma aizsardzībā?
Dzavetjēri: "Tā ir viena no vairākām problēmām. Kad rezultāts bija 0:1, mēs vēl bijām spēlē. Taču puslaika pēdējās minūtēs ielaidām vēl divus vārtus pretuzbrukumos. Šie vārti salauza mūs. Nedrīkst pieļaut šādas kļūdas pret tik stipriem pretiniekiem. Mums jāuzlabo savs sniegums."

Vai Freimaņa ielikšana aizsardzības centrā pirmajā puslaikā bija slikts lēmums?
Dzavetjēri: "Nē, domāju, šī pozīcija nākotnē viņam varētu būt piemērota. Mūsu rīcībā ir tikai viens centra aizsargs - Smirnovs. Tagad strādāju arī ar Bērenfeldu, kurš ir ļoti labs spēlētājs [mača gaitā Ņikita samainījās ar Freimani pozīcijām - aut.]. Arī Gints varētu spēlēt šajā pozīcijā. Taču divus vārtus ielaidām brīdī, kad Gints bija labajā malā, nevis centrā [smaida]."

Aizsardzības kreisajā malā parasti jums ir divas opcijas - Kurakins un Bopesu. Šodien tur spēlēja Rugins, turklāt Bopesu, uznākot uz maiņu, spēlēja par malējo pussargu. Pakomentē, lūdzu!
Blanks: "Analizējām pretinieku un zinājām, ka viņiem ir labs spēlētājs Vukmaničs, kurš prot spēlēt viens pret vienu un izmantot brīvās zonas. Ar treneri [Koņevu] nolēmām, ka ieliksim tur pretī Ruginu, kaut arī tā nav viņa pozīcija. Rugins ir uzņēmis ļoti labu formu, ir universāls spēlētājs, var nospēlēt praktiski jebkurā pozīcijā. Domāju, šodien viņš lieliski tika galā, bieži pieslēdzās, un Vukmaničs bija praktiski neredzams. Uzskatu, viss tika izdarīts pareizi. Par Bopesu - viņam ļoti patīk spēlēt uzbrukumā un, spēlējot malējā aizsarga pozīcijā, viņš ne vienmēr pagūst aizsardzībā. Tagad devām iespēju viņam pamēģināt malējā kreisā pussarga pozīcijā, kas neprasa tik ļoti būt aizsardzībā. Varbūt citās spēlēs arī šādi viņu izmantosim - tas mums dod iespēju variēt."

Kāpēc Šāričs pirmo reizi sezonā palika ārpus pamatsastāva?
Blanks: "Rotējām sastāvu. Šāričs līdz šim piedalījās visās spēlēs, veica lielu darba apjomu, vienmēr starp vadošajiem veikto kilometru ziņā. Šoreiz viņam tika dota atpūta. Domāju, viņš tika lieliski aizvietots, tā ka arī viss pareizi no mūsu puses."

Tagad pieteikumā ir arī Uvarenko. Kad ir gatavībā gan Ozols, gan Uvarenko, izteikts pirmais numurs ir Ozols vai ir konkurence?
Blanks: "Ir konkurence, sezona ir gara. Ir vārtsargu treneris [Piedels], un mēs, treneri, vienmēr savā starpā runājam. Pašlaik Ozols ir vairāk pirmais numurs."

Kāda bija jūsu reakcija uz kluba vadības paziņojumu, ka nevēlas redzēt šo tiesnesi [Cauni] savās spēlēs?
Dzavetjēri: "Es domāju par spēli, nevis tiesnešiem."

Vai esat drošs, ka šāds paziņojums neiespaidoja negatīvi komandas spēlētājus, kuri noteikti lasa medijus?
Dzavatjēri: "[itāļu treneris vairākkārt lūdz paskaidrot jautājuma būtību, no kā izriet, ka viņš, visticamāk, par šo "Spartaka" paziņojumu nemaz nebija dzirdējis... - aut.] Es nekad ar spēlētājiem nerunāju par tiesnešiem. Mums ir svarīgi spēlēt futbolu, taču ne tā, kā šodien."

Kā jūs reaģējāt uz tādu "Spartaka" paziņojumu?
Blanks: "Protams, soctīklos visi to redz, un arī mēs to redzējām. Aizskārām šo tēmu, bet īpašu uzsvaru uz to nelikām. No vienas puses tas bija spiediens uz tiesnesi un, ja būtu kāds lēmums 50/50, viņš varētu kaut kur nobīties [nosvilpt par labu "Riga" - aut.]. Mēs nedaudz aizskārām šo tēmu, bet ne tā, lai iztirzātu to līdz sīkumiem."

Medijos ir ziņas, ka no lielu klubu puses ir interese par jūsu spēlētāju Nvaorisu. Ko jūs esat dzirdējis?
Dzavatjēri: "[Smaida] Es tiešām par to nedomāju. Nvaorisa ir labs spēlētājs, taču viņam svarīgi ir strādāt un labi spēlēt, kā arī nobriest. Tagad viņš dosies uz Nigērijas U-20 izlasi uz U-20 Pasaules kausu. Redzēsim, kas notiks tālāk. Klubam tās ir labas ziņas, taču svarīgi, lai visi spēlētāji komandā progresētu. Nvaorisu ieskaitot."

Par kopējo situāciju - vai redzat izeju no tās, lai nākotnē rezultāti būtu labāki?
Dzavetjēri: "Labu rezultātu var panākt tikai ar darbu. Mums ir daudz jaunu spēlētāju, sevišķi leģionāri. Šai komandai ir nepieciešami divi vai trīs jaunpienācēji, jo mums ne visas pozīcijas ir nosegtas. Cerams, jūnijā [transfēru periodā - aut.] to paveiksim. Cerams, tad spēlēsim labāk un progresēsim. To var panākt ar darbu, citādi ir grūti."

Kāda situācija ir ar Karašauska veselību?
Blanks: "Domāju, nākamajā nedēļā atsāks treniņus. Skatīsimies, kā viņš jutīsies - ja viss būs kārtībā, varbūt jau nākamajā spēlē pret "Jelgavu" būs spēles pieteikumā."

Par galveno treneri - vai ir kāds neoficiāls treneris parādījies vai pagaidām duetā ar Koņevu visu darāt?
Blanks: "Pašlaik ir Koņevs un mēs, treneri, kas palīdzam viņam treneru štābā. Tā visu šo nedēļu esam nostrādājuši. Nav neviena neredzamā, kas atnāk."

Redzot, cik jūs labi tiekat galā un zinot, cik labi Koņevam ar "Riga" klājies vēsturiski, noteikti nebūtu iebildumu šādā treneru sastāvā strādāt visu laiku?
Blanks: "Tagad tu mani provocē. Protams, rezultāti ir un apkārtējie to redz, bet, kā esmu to vairākkārt teicis, ne mums to lemt. Uz to brīdi, kad esam mēs, darām darbu maksimāli labi, cik varam izdarīt. Pagaidām rezultāti ir ļoti pozitīvi."

Vai kluba vadība ir jums teikusi, ka komandu vadīsiet, piemēram, vēl divas vai trīs spēles?
Blanks: "Nē, šādas runas nav bijis. Strādājam no spēles uz spēli."

"Ventspils" - "Liepāja" 1:1

Mareks Zuntners, "Liepājas" treneris: "Paldies čaļiem par pašatdevi - nostrādāja maksimāli, ko šodien varēja. Paldies tiem, kam principā nebija jāspēlē traumu dēļ - Jurkovskis izturēja visu spēli pēc traumas, Žuļevs uz špricēm. Viņiem bija smagi, paldies viņiem.

Divi dažādi puslaiki. Pirmais puslaiks ar daļēju mūsu kontroli un pāris nesliktām vārtu gūšanas iespējām. Momentu realizācijā varējām nospēlēt sekmīgāk, atvieglojot sev dzīvi. Otrajā puslaikā "Ventspils" mūs iesēdināja savā zonā, spēlējām bez kontroles, tikai uz pretuzbrukumiem, kuros pietrūka pirmspēdējās, pēdējās piespēles. Paldies vārtsargam [Raļkevičam] par atvairīto 11 metru soda sitienu. Domāju, pie dažādiem puslaikiem tas bija godīgs rezultāts. Domāju, nebijām pelnījuši zaudēt, lai gan beigās pendeles dēļ tas bija iespējams. Kā trenerim, otrajā puslaikā gribējās vairāk bumbu, vairāk spēlēt, taču "Ventspils" mums to neļāva, iesēdinot mūs savā zonā. To parādīja arī viņu vārti - astoņi vai deviņi mūsu spēlētāji tobrīd bija zem bumbas, tātad bijām iesēdināti."

Portālā Sportacentrs.com bija informācija, ka par galveno treneri drīzumā kļūs Starkovs. Cik šī informācija ir patiesa?
Zuntners: "[Smaida] Ja es pateikšu, ka informācija ir daļēji pareiza, tad tas nozīmēs, ka Starkovs ir. Ja pateikšu, ka informācija nepareiza, būs jocīgi. Pirmdien būs galējā saruna. Pirmdien visiem dosim ziņu. Protams, baumas Latvijā ātri izklīst, apmēram plus mīnus bilde visiem ir skaidra, bet klubs šo jaunumu iedos tad, kad būs gatavs to darīt. Tuvākajās dienās tas tiks paveikts."

Dejans Vukičevičs, "Ventspils" galvenais treneris: "Žēl, ka neuzvarējām - nevis tāpēc, ka tādējādi zaudējām punktus, bet gan tāpēc, ka komanda otrajā puslaikā parādīja stipru raksturu. Pirms tam pretinieks guva skaistus vārtus, pateicoties viena futbolista [Ikaunieka] meistarībai, taču līdz galam bija redzams, ka mūsu komanda vēlas gūt vārtus, visu laiku uzbrukām, visu laiku presingojām, neļaujot pretiniekam spēlēt mūsu laukuma pusē. Kad redzi, ka komanda tik ļoti vēlas uzvarēt un beigās vēl arī nerealizē pendeli, protams, ir žēl. Ja pendeli realizētu, tagad būtu cita saruna. Taču gadās arī, ka labi spēlētāji nerealizē pendeli. "Liepāja" rādīja nopietnu futbolu un, domāju, tur jau bija pielikta jaunā trenera roka, jo bija runas, ka Starkovs ir viņu jaunais treneris. Viņš šeit bija uz mūsu pēdējo spēli [pret RFS - aut.]. "Liepāja" pret "Daugavpili" spēlēja ar vienu shēmu, pret "Riga" ar citu, bet šodien tā nebija pat līdzīga spēle uz iepriekšējām, spēlējot ar diviem balsta pussargiem. Bija redzams, ka Ikaunieks meklē zonas starp līnijām un ka "Liepāja" mēģina nodarīt mums pāri caur ātriem pretuzbrukumiem. Redzams, ka "Liepāja" tabulā kāps augstāk. Mēs pirmo apli esam noslēguši un, protams, neesam apmierināti 12 iegūtajiem punktiem. Bija jābūt daudz vairāk."

Kāpēc nomainījāt aizsargu Neziri?
Vukičevičs: "Nebiju apmierināts ar viņa sniegumu. Pirms četrām dienām spēlēja labi, šodien nē. Uzlaidām Žanu, kurš spēlē tai pašā pozīcijā, bet vairāk uz uzbrukumu tendēts. Ja pamanījāt, pirmajā puslaikā samainīju flangiem Tosinu un Mordatenko, un pretinieki uzreiz samainīja savus malējos aizsargus tā, lai Žuļevs spēlētu pret Tosinu, bet Jurkovskis pret Mordatenko. Ar Žana uzlaišanu gribējām pastiprināt labā flanga uzbrukumu."

Uzlaidāt arī Osipovu, kurš guva vārtus.
Vukičevičs: "Tāpēc jau maiņas tiek veiktas. Bija jāuzbrūk, un Osipovs ir no tiem, kurš prot spēlēt ar bumbu, kamēr nomainītais Alfa ir vairāk uz aizsardzību tendēts. Par gūtajiem vārtiem Osipovs malacis, bet viņš var spēlēt labāk."

Teicāt, ka Neziri nospēlēja vājāk nekā pret RFS, bet, manuprāt, tas attiecas uz visu komandu - nebija vairs tāda noskaņojuma. Otrkārt, pirmajā puslaikā tika izgāzts laukuma centrs, caur kuru liepājnieki veica bīstamas piespēles. Litvinskis kā centra aizsargs centās apspēlēt, ko pēc futbola likumiem vispār nedrīkst darīt. Mamahs netrāpīja pa bumbu, Tosins arī. Tas ir noskaņojuma jautājums.
Vukičevičs: "Tas ir jūsu viedoklis. Ja uzskatāt, ka nebija noskaņojuma, neredzējāt otro puslaiku [vietējais žurnālists iebilst, ka salīdzina ar spēli pret RFS - aut.]. Nevaru teikt, ka nebija noskaņojuma, visi gribēja. Ne vienmēr sanāk - jā, Tosins, lai gan strādājam treniņos, netrāpīja pa bumbu, Litvinskim un Mamaham bija kļūdas, taču kļūdas gadās. Litvinskis zina, ka nedrīkst zaudēt bumbu, gluži tāpat kā zina, ko nozīmē sarkanā krāsa luksoforā. Šādas kļūdas šodien patiešām bija, taču neteiktu, ka nebija laba noskaņojuma. Pretējā gadījumā otrajā puslaikā mēs neizskatītos tā, kā izskatījāmies."

Kas ar Mordatenko veselību [nespēja pamest stadionu saviem spēkiem - aut.]?
Vukičevičs: "Runā, ka smadzeņu satricinājums. Protams, ceru, ka nebūs nekas nopietns. Ja būs, tad tā būs liela problēma. Baidos, ka viņam kādu laiku būs jāpauzē."

Rezervē jums no septiņiem spēlētājiem seši ir aizsardzības tipa, no uzbrūkošiem futbolistiem varbūt tikai Tālbergu var nosaukt. Vēl bija Osipovs, kurš guva vārtus. Kur pazudis Vomē?
Vukičevičs: "Pēc spēles vienmēr var diskutēt. Arī par to, kam bija jādod sist pendele. Es vadījos no tā, kā nospēlējām pirms četrām dienām pret RFS [2:0], kad nospēlējām tik labi. Neticu, ka kāds treneris pēc šāda mača kaut ko mainītu. Devu vēl vienu iespēju šim pašam sastāvam. Atjaunojās Heliu, kuru iekļāvu rezervē, jo augumā ražens un varēja noderēt pret garajiem liepājniekiem, ņemot vērā, ka trūka Koļesova. Kas attiecas uz uzbrukumu un Vomē, mums jau pamatsastāvā bija četri šādi uzbrūkoši spēlētāji [Žo, Mordatenko, Tosins, Svārups - aut.], kuri uzbrukumā var pildīt dažādas funkcijas, plus Osipovs, kurš iznāca uz maiņu un pastiprināja tieši uzbrukumu."

Lasi vēl:
1. kārta: "Riga" un Kubarevs, Tosina negantās medības, īpašais Zjuzins, Sūlšera veiksme
2. kārta: "Riga" nespēlē kā čempione, "Spartaka" darba atļaujas, Pertijas plāni Valmierā
3. kārta: Karašauska portrets ģērbtuvē, slavas dziesma Savaļniekam, Liepājas ķibeles
4. kārta: Tamazs kosmosā, Riherta 8 sekundes, Dodo liktenīgā nenomainīšana
5. kārta: Liepājnieku vēlme redzēt Zidānu, vieglprātīgais Amansiu un nosalušais Marians
6. kārta: Dzavetjēri trūkst vārdu, Ventspils grūtais gads, Liepājai jāierodas uz maču vēl agrāk
7. kārta: Nuncio izdara spiedienu pats sev, "Mettas" labākais futbols, Jangs gari nerunā
8. kārta: "Riga" treneru konveijers, Zuntnera pēdējā cerība, Dejans pikts par Dambrausku

  -1 [+] [-]

, 2019-04-29 10:42, pirms 2 gadiem
Rihteram un Mihelsonam "pofig" jo viņi visu savu uzmanību velta nezis savam laukumam bet Gorkša kritizēšanai.

  -1 [+] [-]

, 2019-04-29 11:43, pirms 2 gadiem
placis rakstīja: Rihteram un Mihelsonam "pofig" jo viņi visu savu uzmanību velta nezis savam laukumam bet Gorkša kritizēšanai.
Ne velti viņi atbalsta citu prezidenta kandidātu, kurš viņu labā noteikti sola darīt ne to vien. Tāpēc jau kritizē Gorkšu un co.

Ja otrs būtu prezidents, tad situācija jau būtu tāda pati, tikai bļautu otra puse.

  +1 [+] [-]

, 2019-04-29 18:11, pirms 2 gadiem
Man arī interesanti par dabīgajiem laukumiem. Ok- trīs komandām nemaz nav to, bet ja nākamajā spēlē Jelgava Jūrmala Riga RFS un Liepāja nespēlēs uz dabīgā, tad tā būs necieņas kosmoss.

  -1 [+] [-]

, 2019-04-29 18:19, pirms 2 gadiem
Metta čempioni!

     [+] [-]

, 2019-04-30 17:50, pirms 2 gadiem
Ja šī vēl ir pārejas sezona, tad varbūt nākamsezon tomēr jāaizliedz aivzvadīt spēles uz nekvalitatīvas sintētikas (Hanzas vidusskola; ''Celtnieks'' Daugavpilī)?