Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:122, Did:0, useCase: 3

''Real'' vēršas prokuratūrā par rasisma izpausmēm, policija aiztur četras personas

Toms Mālmeisters
Toms Mālmeisters

''Real'' vēršas prokuratūrā par rasisma izpausmēm, policija aiztur četras personas
Vinisiuss Žuniors. Foto: Imago Images/Scanpix

Pirmdien Spānijas ''La Liga'' titulētākais klubs Madrides ''Real'' vērsies prokuratūrā par potenciālo naida noziegumu pret tās futbolistu Vinisiusu Žunioru. Viņš spēlē pret ''Valencia'' tika noraidīts, bet pēc mača pauda, ka tās laikā cietis no rasisma izpausmēm. Šodien Spānijas policija aizturējusi četras personas par citu epizodi, kas fiksēta šī gada janvārī.

Svētdien Spānijas ''La Liga'' spēlē pret ''Valencia'' mača izskaņā noraidījumu nopelnīja ''Real'' viens no līderiem Vinisiuss Žuniors, kurš iepļaukāja pretinieku. Tikmēr pretinieku rindās Ugu Duro par žņaugšanas paņēmienu nesaņēma pat brīdinājumu. Neveiksme konkrētajā spēlē lika atkāpties uz trešo vietu turnīra tabulā, bet pēc spēles Žuniors vērsa uzmanību uz rasisma problēmu Spānijā.

"Šī nebija ne pirmā, ne otrā, ne trešā reize – rasisms šajā līgā ir norma. Līga uzskata, ka tas ir normāli. Tāpat domā arī federācija un pretinieki. Tas ir ļoti skumji. Šī līga reiz piederēja Ronaldinju, Ronaldu, Krištianu un Mesi, bet tagad tā pieder rasistiem," sociālajos tīklos pēc spēles rakstīja Vinisiuss. "Tā ir skaista nācija, kas mani pieņēma un kuru es mīlu, taču tā pārējai pasaulei sevi pasniedz kā rasistu valsti. Man ir žēl to spāņu, kuri to visu neatbalsta, taču šodien Brazīlijā Spāniju uzskata par rasistu valsti. Un diemžēl, redzot visu, kas notiek katru nedēļu, man tam nav pretargumentu.''

Pirmdienas vakarā Vinisiuss turpināja publiskot dažādās rasisma izpausmes spēļu laikā. ''Katra izbraukuma spēle nākusi ar negatīvu pārsteigumu. Nāves novēlējumi, izkārtas lelles, daudz dažādu kriminālu izsaucienu. Tas viss ir reģistrēts. Pierādījumus var redzēt video. Tagad jautāšu: cik daudz šo rasistu vārdi un foto ir parādījušies internetā? Atbildēšu, lai būtu vieglāk - neviens. Kas pietrūkst, lai varētu krimināli sodīt šos cilvēkus un klubus sportiski sodīt? Kāpēc ''La Liga'' sponsori pret to neiebilst? Televīzijas kanāliem nav nepatīkami ko tādu demonstrēt katru nedēļas nogali?''

FIFA prezidents Džanni Infantīno pieprasīja ''La Liga'' beigt runāt un sākt rīkoties lietas labā. Viņš pieprasīja īstenot piecus punktus, tostarp izglītot bērnus skolā par šo tematu un globāli diskvalificēt identificētos fanus rasisma izpausmēs no spēļu apmeklēšanas. Savukārt ''Real'' pirmdien nāca klajā ar paziņojumu, sakot, ka šīs darbības klasificējamas kā naida noziegums un tā ir vērsusies prokuratūrā.

''Mēs kategoriski iestājamies pret to, ko redzējām svētdien pret mūsu spēlētāju, Vinisiusu Žunioru. Šīs darbības ir pretrunā sociālajam un demokrātiskajam sabiedrības modelim, kuras pamatā ir sadzīvošana vienam ar otru. Mēs ticam, ka šīs aktivitātes var arī saukt par naida noziegumu, tāpēc esam vērsušies pie ģenerālprokurora, lai šo lietu izmeklē.''

Otrdien Spānijas policija informējusi, ka tā aizturējusi četras personas, kuras janvārī pie kāda Madrides tilta piekāra lelli ar attēlotu Vinisiusa seju. Tas tika izdarīts ''Copa del Rey'' spēles rītā pret citu Spānijas galvaspilsētas klubu ''Atletico'' un pie tā tika uzrakstīts: ''Madridē ienīst ''Real''''.

Izmantotie resursi:
https://www.skysports.com/football/...

Slēpts komentārs: R101

     [+] [-]

, 2023-05-23 12:45, pirms 2 nedēļām
Stop Racism, fani ņem pie sirds! Un ne jau savi, bet pretinieku, izprovicēja pretiniekus!

  -2 [+] [-]

, 2023-05-23 12:46, pirms 2 nedēļām
R101 rakstīja: Viniciuss ar savām darbībām to visu provocē, nav pārsteigums, ka visi viņu ienīst tik ļoti. Viņš to nopelnīja pats.
Par kurām darbībām tu tagad runā? Par tām ko viņš dara laukumā,ja tā tad paskaties kopš kura brīža un ko tieši viņš dara laukumā, jo viņš tikai atbild tiem kas kaut ko saka par viņu kopš viņš sāka rādīt tik labu spēli Real rindās. Bet ja viņš ko dara ārpus laukuma, tad padalies ko viņš tādu dara, ka to pats izprovicē?
Bet tagad jautājums tev(tādiem kā tev) ko viņš tieši personīgi izdara tev, ka tev tas dotu tiesības viņu izsmiet, apvainot vai ko tādu?

  -1 [+] [-]

, 2023-05-23 12:57, pirms 2 nedēļām
kecbaja rakstīja: Par kurām darbībām tu tagad runā? Par tām ko viņš dara laukumā,ja tā tad paskaties kopš kura brīža un ko tieši viņš dara laukumā, jo viņš tikai atbild tiem kas kaut ko saka par viņu kopš viņš sāka rādīt tik labu spēli Real rindās. Bet ja viņš ko dara ārpus laukuma, tad padalies ko viņš tādu dara, ka to pats izprovicē?
Bet tagad jautājums tev(tādiem kā tev) ko viņš tieši personīgi izdara tev, ka tev tas dotu tiesības viņu izsmiet, apvainot vai ko tādu?
Es viņu neizsmeju un noteikti neatbalstu, ka viņu ādas krāsas dēļ apvaino, tas nav normāli. Bet ir viens liels jautājums- Kāpēc tieši viņu apvaino tik daudz? Varbūt jāpadomā ko viņš dara ar savu uzvedību uz laukuma. Viņš visus tos fanus provocē, visu laiku kaut ko rāda, saka un tas faniem riebjās. Par visu šo laiku nav bijuši gadījumi, kad konkrēti vienu melnādaino futbolistu šādi vajātu visos stadionos. Atbilde ir vienkārša- viņš pats ir provokātors, gandrīz visi futbola fani, kuri nav Real fani, ienīst viņu par to kāda viņam ir personība, kurš visu laiku čīkst par katru tiesneša svilpi, par katru pretinieka sodu iet klāt spēlētājam un provocē arī pretiniekus. Lai arī kādā līgā viņš spēlētu, visi viņu lamātu, tai skaitā arī es. Varbūt paies gadi un viņa uzvedība mainīsies, tad arī mainīsies fanu attieksme. Viņš arī ja nebūtu melnādainais, tad heits arī būtu, vienkārši fani ir tik aizkaitināti, ka pat ķeras klāt rasismam un aizvaino viņu pašā varīgākajā vietā, bet šādi apvainot ir nepieņemami. Spānijā rasisms ir problēma, nenoliedzami, ar to ir jācīnās, taču tas nebūs tik vienkārši, varbūt tikai ar paaudžu maiņu.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-23 13:04, pirms 2 nedēļām
R101 rakstīja: Es viņu neizsmeju un noteikti neatbalstu, ka viņu ādas krāsas dēļ apvaino, tas nav normāli. Bet ir viens liels jautājums- Kāpēc tieši viņu apvaino tik daudz? Varbūt jāpadomā ko viņš dara ar savu uzvedību uz laukuma. Viņš visus tos fanus provocē, visu laiku kaut ko rāda, saka un tas faniem riebjās. Par visu šo laiku nav bijuši gadījumi, kad konkrēti vienu melnādaino futbolistu šādi vajātu visos stadionos. Atbilde ir vienkārša- viņš pats ir provokātors, gandrīz visi futbola fani, kuri nav Real fani, ienīst viņu par to kāda viņam ir personība, kurš visu laiku čīkst par katru tiesneša svilpi, par katru pretinieka sodu iet klāt spēlētājam un provocē arī pretiniekus. Lai arī kādā līgā viņš spēlētu, visi viņu lamātu, tai skaitā arī es. Varbūt paies gadi un viņa uzvedība mainīsies, tad arī mainīsies fanu attieksme. Viņš arī ja nebūtu melnādainais, tad heits arī būtu, vienkārši fani ir tik aizkaitināti, ka pat ķeras klāt rasismam un aizvaino viņu pašā varīgākajā vietā, bet šādi apvainot ir nepieņemami. Spānijā rasisms ir problēma, nenoliedzami, ar to ir jācīnās, taču tas nebūs tik vienkārši, varbūt tikai ar paaudžu maiņu.
Bet iemesls tak pavisam noteikti nevar būt daudz vienkāršāks, ka rasistiskie fani redz, kas uz viņu strādā, un turpina izdarīt spiedienu vēl vairāk? Protams, ka rasisti nav vainīgi, bet vainīgs ir pats cietušais - tas jau no La Ligas prezidenta Havjēra Tebasa loģikas, neesat radinieki?

     [+] [-]

, 2023-05-23 13:19, pirms 2 nedēļām
blah rakstīja: Bet iemesls tak pavisam noteikti nevar būt daudz vienkāršāks, ka rasistiskie fani redz, kas uz viņu strādā, un turpina izdarīt spiedienu vēl vairāk? Protams, ka rasisti nav vainīgi, bet vainīgs ir pats cietušais - tas jau no La Ligas prezidenta Havjēra Tebasa loģikas, neesat radinieki?
Kad vēl ir bijis tāds spieniens uz melnādaino spēlētāju? Tev kā Real fanam, protams, liekas, ka Viniciuss neko laukumā neprovicē, ar tiesnešiem vispār nerunā un neprotestē. Es neaizstāvu rasistiskos fanus, bet gribu, lai Real fani mēģina saprast kāds ir heita iemesls.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-23 13:29, pirms 2 nedēļām
R101 rakstīja: Kad vēl ir bijis tāds spieniens uz melnādaino spēlētāju? Tev kā Real fanam, protams, liekas, ka Viniciuss neko laukumā neprovicē, ar tiesnešiem vispār nerunā un neprotestē. Es neaizstāvu rasistiskos fanus, bet gribu, lai Real fani mēģina saprast kāds ir heita iemesls.
Kurš spēlētājs nerunā/nesūdzas tiesnešiem? Un ar ko viņš provocē, ar to, ka dejo laukumā un svin vārtus? Ja visi šie tev ir pietiekami iemesli rasistiskām izpausmēm, tad iesaku apdomāt savu skatījumu uz dzīvi.
Un tam pat nav nekāda sakara ar to viņš ir Madrides spēlētājs vai nav, jo tā nav normāla attieksme pret jebkuru citas rases cilvēku.

  +1 [+] [-]

, 2023-05-23 15:15, pirms 2 nedēļām
blah rakstīja: Bet iemesls tak pavisam noteikti nevar būt daudz vienkāršāks, ka rasistiskie fani redz, kas uz viņu strādā, un turpina izdarīt spiedienu vēl vairāk? Protams, ka rasisti nav vainīgi, bet vainīgs ir pats cietušais - tas jau no La Ligas prezidenta Havjēra Tebasa loģikas, neesat radinieki?
Spiediens ir tādēļ, ka viņš ir melns vai tādēļ, ka labi spēlē? Jo mūsdienās ne tā paskaties uz nēģeri un jau esi rasists. Un tieši šī attieksme liek arī normāliem cilvēkiem kļūt par rasistiem.
Un tādi blah šo vēl vairāk kultivē - tipa nabaga nēģeris, kā visi viņu apbižo. Kad Messi tika izteikti nāves draudi, neviens to par rasismu neuztvēra. Arī tad, ja to darīja tumšāki spāņu brālēni no Alžīras un Marokas.

     [+] [-]

, 2023-05-23 15:22, pirms 2 nedēļām
Bzh rakstīja: Spiediens ir tādēļ, ka viņš ir melns vai tādēļ, ka labi spēlē? Jo mūsdienās ne tā paskaties uz nēģeri un jau esi rasists. Un tieši šī attieksme liek arī normāliem cilvēkiem kļūt par rasistiem.
Un tādi blah šo vēl vairāk kultivē - tipa nabaga nēģeris, kā visi viņu apbižo. Kad Messi tika izteikti nāves draudi, neviens to par rasismu neuztvēra. Arī tad, ja to darīja tumšāki spāņu brālēni no Alžīras un Marokas.
Paldies, tieši to loģiski domājošie komentētāji arī cenšas paskaidrot. Real sastāvā ir 9,5 afro-ādaiņi no dažādiem kontinentiem. Tad kāpēc tikai ar vienu vienmēr ir problēmas? Sen jau zudis saturs rasisma terminam, tagad to vairāk lieto lai sodītu vai pazemotu tos, kas nav tādi, kā tu, neatkarīgi no piederības vairākumam vai minoritātei.

     [+] [-]

, 2023-05-23 15:23, pirms 2 nedēļām
Real sastāvs ar 9,5 afroādaiņiem: https://www.flashscore.com/team/rea...

     [+] [-]

, 2023-05-23 19:20, pirms 2 nedēļām
Bzh rakstīja: Spiediens ir tādēļ, ka viņš ir melns vai tādēļ, ka labi spēlē? Jo mūsdienās ne tā paskaties uz nēģeri un jau esi rasists. Un tieši šī attieksme liek arī normāliem cilvēkiem kļūt par rasistiem.
Un tādi blah šo vēl vairāk kultivē - tipa nabaga nēģeris, kā visi viņu apbižo. Kad Messi tika izteikti nāves draudi, neviens to par rasismu neuztvēra. Arī tad, ja to darīja tumšāki spāņu brālēni no Alžīras un Marokas.
Spiediens ir, jo viņu pārāk ietekmē aizvainojumi un izteikumi, tāpēc arī turpina to izdarīt vairāk, jo uz viņu tas darbojas. Varbūt varētu būt ar biezāku ādu, bet ne jau viņš te pie kaut kā būtu vainojams.
Nāves draudus izsaka gandrīz visiem sportistiem, kāds sakars nāves draudiem ar rasismu, tie ir divi dažādi noziegumi, ja vien nāves draudi netiek izteikt dēļ ādas krāsas (kas Messi gadījumā nebija faktors). Nesaku, ka viens ir labāks vai sliktāks par otru, bet nevajag jaukt putru ar kāpostiem.
Bet nu ko te strīdēties ar Jums, "loģiski domājošajiem", kuriem pa abiem kopējais IQ ir vienāds ar salātlapu.