Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:2908, Did:0, useCase: 3

C grupa: Francija, Dānija, Peru un Austrālija

Agris Suveizda

C grupa: Francija, Dānija, Peru un Austrālija
Antuāns Grīzmans, Pols Pogbā un Kilians Mbapē
Foto: Reuters/Scanpix

Pasaules kausa C apakšgrupā izteiktas favorītes lomā būs Francija, bet tai pretī stāsies Dānija, Peru un Austrālija - trīs izlases, kuras ceļazīmi uz finālturnīru nopelnīja pārspēlēs. Pirmās spēles šajā grupā norisināsies 16. jūnijā jeb tieši pēc nedēļas.

Ceļš uz Pasaules kausu

Francijai atlasē tika diezgan viegla grupa, taču ceļš līdz likumsakarīgai pirmajai vietai nebija arī gluži rozēm kaisīts. Jau pirmajā kārtā franči nespēja gūt vārtus Baltkrievijā (0:0), bet vēlāk nedaudz lika panervozēt Igo Lorisa rupja kļūda Zviedrijā (1:2), kas sāncenšiem tobrīd labākas vārtu starpības dēļ pat ļāva izvirzīties līderpozīcijā, un arī negaidīts bezvārtu neizšķirts mājās pret Luksemburgu (0:0). Pirmā vieta un ceļazīme uz Krieviju tika nodrošināta tikai pēdējā kārtā.

Spēkos krietni līdzvērtīgāka grupa bija Dānijai, kas cikla sākumā piedzīvoja sāpīgus zaudējumus pret tiešajām konkurentēm Poliju (2:3 viesos) un Melnkalni (0:1 mājās). Grupas vadībā ātri vien izkristalizējās poļi, bet Dānija otrajā vietā nostabilizējās priekšpēdējā kārtā, kad ārkārtīgi svarīgā mačā izbraukumā uzveica savu galveno konkurenti Melnkalni (1:0). Pārspēlēs Dānija mājās neguva vārtus pret Īriju (0:0) un atbildes spēlē ielaida jau sestajā minūtē, taču turpinājumā guva piecus bezatbildes vārtus (5:1).

Visdramatiskākais ceļš uz finālturnīru bija Peru, kas tajā nav piedalījusies kopš 1982. gada. Peruāņi ļoti neveiksmīgi sāka atlasi, pirmajās septiņās spēlēs iegūstot tikai četrus punktus, mājās izglābjoties no zaudējuma pastarītei Venecuēlai (2:2) un sarežģītā izbraukumā zaudējot citai pastarītei Bolīvijai (0:2). Taču Peru vēlāk Bolīvijā tika pie tehniskās uzvaras, jo bolīvieši laukumā sūtīja spēlētāju, kuru naturalizēja pret noteikumiem, un šo var uzskatīt par vienu no lūzuma brīžiem. Vēl 13. kārtā Peru, atkal atspēlējot divu vārtu deficītu pret Venecuēlu (2:2), no kārotā piecinieka atpalika par pieciem punktiem, bet tad izcīnīja trīs uzvaras pēc kārtas un brīnumaini nosargāja punktu Argentīnā (0:0).

Pirms pēdējās kārtas Peru bija piektajā vietā, taču tabula bija ļoti blīva. Peru pēdējā kārtā uzņēma Kolumbiju, kurai derēja arī neizšķirts, un tā brīža situācija dzīvajā tabulā rādīja, ka arī Peru iekļūšanai pieciniekā pietiks ar vienu punktu. Un šāds iznākums tika arī nokārtots. Kolumbieši otrajā puslaikā izvirzījās vadībā, bet 77. minūtē ielaida kuriozus vārtus – pirmkārt, peruāņi, tikuši pie netiešā brīvsitiena, kaut kāda iemesla dēļ izdomāja uzreiz sist pa vārtiem, bet, otrkārt, kolumbiešu vārtsargs Davids Ospina kaut kāda iemesla dēļ izdomāja censties šo bumbu atvairīt un pats to ieraidīja savos vārtos (1:1). Čīlieši, palikuši aiz borta, šo "kaut kādu iemeslu" traktēja kā spēles sarunāšanu, taču pierādīt to nespēja. Pārspēlēs Peru ar 0:0 un 2:0 apspēlēja Jaunzēlandi.

Austrālija bez lielām grūtībām izsoļoja cauri pirmajam grupu turnīram Āzijā, punktus zaudējot vienīgi Jordānijā (0:2), taču izšķirošajā fāzē sešu komandu apakšgrupā nespēja pakāpties augstāk par trešo pozīciju. Pēdējā kārtā Austrālija savās mājās izrāva uzvaru pār Taizemi (2:1), un tai vajadzēja cerēt, ka Japāna, kas jau bija garantējusi pirmo vietu grupā, nezaudēs Saūda Arābijā. Taču tā nenotika – mājinieki bija pārāki ar 1:0. Tādēļ Austrālijai nācās aizvadīt pārspēles ar otras grupas trešo komandu Sīriju, kuru par spīti lielam spiedienam mājās salauza vien pagarinājumā, kad viesi jau bija palikuši mazākumā (1:1, 2:1), bet starpkontinentālajās pārspēlēs Austrālija savā laukumā otrajā puslaikā sakāva Hondurasu (0:0, 3:1).

Iepriekš Pasaules kausu finālturnīros

Sastāvi

Francijas lielākais un būtībā arī vienīgais iztrūkums Pasaules kausā būs Londonas "Arsenal" centra aizsargs Lorāns Koscelnijs, kurš sezonas izskaņā saplēsa Ahilleja cīpslu un kurš jau iepriekš bija paziņojis, ka šis būtu viņa pēdējais lielais turnīrs izlasē. Francijas iespaidīgās rezerves gan nozīmē, ka Koscelnija iztrūkums diezin vai tiks pārāk justs un ka Didjē Dešānam sliktā veidā atrisinājusies dilemma par pamatsastāva aizsardzības pāri, jo ar Koscelniju ierindā uz divām vietām būtu trīs līdzvērtīgi kandidāti. Daudzus pārsteidza, kādēļ Koscelnija vietā kā rezervists uz Pasaules kausu dosies Adils Ramī, nevis Emeriks Laports, taču atbilde ir vienkārša: pieredze un labā kāja (Laports ir kreilis).

Lai arī Minhenes "Bayern" pussargs Korentēns Toliso lieliski aizvadījis pēdējos mačus izlasē, Dešāns diez vai eksperimentēs un vismaz sākumā, visticamāk, uzticēsies gan vairāk pieredzējušajam Blēzam Matuidī, gan arī sliktu sezonu klubā aizvadījušajam Polam Pogbā, kura pozīcijas valstsvienībā ir manāmi sašķobījušās. Pieņemot, ka lielu pārsteigumu nebūs, vienīgā intriga sākumsastāvā varētu būt uzbrukumā – Olivjē Žirū vai Usmans Dembelē. Šo izvēli visdrīzāk izšķirs taktiskie risinājumi atkarībā no pretinieces. Ja pirms diviem gadiem Francijai traumu dēļ nebija vesela lēruma spēlētāju, šoreiz komanda uz finālturnīru dosies gandrīz vai optimālā virknējumā un no sastāvā sportisku iemeslu dēļ neiekļautajiem spēlētājiem varētu nokomplektēt vēl vienu vismaz ceturtdaļfināla pretendenti. Galvenais jautājums gan ir tas, vai Francija spēs nokomplektēt titula pretendenti vai pieredzes trūkums tomēr liks gaidīt vēl pāris gadu.

Bez jautrības Peru neiztika arī sastāva paziņošanā, jo līdz pat pēdējam nebija skaidrs, vai komandas kapteinis, labākais un vienīgais vērā ņemamais centra uzbrucējs Paolo Gerrero drīkstēs piedalīties Pasaules kausā. Tā kā Gerrero organismā pēc vairākām kvalifikācijas spēlēm tika atrastas kokaīna atvasinājuma pēdas, bijušajam Minhenes "Bayern" uzbrucējam nācās izlaist izšķirošās pārspēles pret Jaunzēlandi. Sākotnēji Gerrero piesprieda diskvalifikāciju uz gadu, vēlāk apelācijas ceļā izdevās to samazināt līdz pusgadam. Taču, kad Gerrero jau bija izcietis pusgada sodu, Sporta arbitrāžas tiesa par spīti tam, ka tika pierādīts, ka Gerrero vielas uzņēmis nejauši, lēma, ka sankcijas jāpalielina līdz 14 mēnešiem, kas nozīmētu finālturnīra izlaišanu. Talkā Peru amatpersonām nāca arī Spēlētāju arodbiedrība, kas aktīvi cīnījās par Gerrero amnestiju un pat panāca, ka atklāto vēstuli paraksta arī Peru pretinieču kapteiņi. Viss beidzās labi, un Gerrero kopā ar Krievijas čempionu Džefersonu Farfanu veidos Peru triecienspēku priekšējā līnijā.

Peru pēdējā pusotra gada laikā ir izcilā formā, 14 spēlēs izcīnot desmit uzvaras un nezaudējot ne reizi, taču sastāva kvalitātes un sabalansētības ziņā favorītes lomā uz otro vietu grupā tomēr būs Dānija. Tās lielākā zvaigzne, protams, ir "Tottenham" uzbrūkošais pussargs Kristians Ēriksens, kurš Premjerlīgas sezonā izcēlās ar desmit gūtiem vārtiem un desmit rezultatīvām piespēlēm. Savainojumu dēļ Dānijai gan nepalīdzēs Anglijas kluba "Brentford" centra aizsargs Andreass Bjellans un bijušais Londonas "Arsenal" centra uzbrucējs Niklass Bentners, kurš otro sezonu pavada Tronheimas "Rosenborg" un Norvēģijas čempionātā 40 spēlēs guvis 22 vārtus.

Ja Francijas (Didjē Dešāns), Dānijas (Oge Hareide) un Peru (Rikardo Gareka) izlašu galvenie treneri iesāka šo atlases ciklu vai amatā stājās vēl iepriekšējos ciklos, tad Austrālija izceļas ar to, ka treneri nomainīja…pēc iekļūšanas Pasaules kausā. Galvenais treneris Angeloss Postekoglu pēc ceļazīmes iegūšanas nolēma atkāpties no amata, lēmumu pamatojot ar to, cik smags un emocionāls bijis posms izlasē, un pēc nepilna mēneša pārcēlās uz Japānas čempionātu. Šā gada sākumā par Austrālijas jauno treneri kļuva Bērts van Mārveiks, kuru pēc finālturnīra aizstās vietējais speciālists Greiems Ārnolds. Šo situāciju vēl interesantāku padara tas, ka van Mārveiks, kurš 2010. gadā Nīderlandi aizveda līdz finālam, šā gada finālturnīram jau kvalificējās ar Saūda Arābiju, bet nespēja vienoties ar federāciju par jaunu līgumu. Kopā ar Austrāliju jau ceturtajā finālturnīrā piedalīsies 38 gadus vecais uzbrucējs Tims Kehils, kurš kvalifikācijā 15 spēlēs guva 11 vārtus un ziemā, lai uzlabotu sportisko formu pirms Pasaules kausa, atgriezās savā pirmajā profesionālajā klubā "Millwall".

Francija

PozīcijaSpēlētājsVecKlubsS/V
VārtsargiIgo Loriss31+Tottenham (Anglija)97
Stevs Mandandā33Marseille27
Alfonss Areolā25PSG
AizsargiRafaels Varāns25Real Madrid (Spānija)41/2
Adils Ramī32+Marseille35/1
Samuels Imtitī24+Barcelona (Spānija)18/2
Džibrils Sidibē25+Monaco16/1
Benžamēns Mendī23+Man. City (Anglija)6
Benžamēns Pavārs22Stuttgart (Vācija)5
Lukass Ernandess22Atletico (Spānija)4
Presnels Kimpembē22+PSG2
PussargiBlēzs Matuidī31Juventus (Itālija)66/9
Pols Pogbā25Man. United (Anglija)53/9
Ngolo Kantē27Chelsea (Anglija)23/1
Tomā Lemārs22+Monaco11/3
Korentēns Toliso23+Bayern (Vācija)8
Stīvens Nzonzī29+Sevilla (Spānija)4
UzbrucējiOlivjē Žirū31+Chelsea (Anglija)73/31
Antuāns Grīzmans27Atletico (Spānija)53/20
Kilians Mbapē19+PSG14/3
Usmans Dembelē21Barcelona (Spānija)11/2
Nabils Fekirs24+Lyon11/2
Floriāns Tovēns25Marseille4

Dānija

PozīcijaSpēlētājsVecKlubsS/V
VārtsargiKaspers Šmeihels31+Leicester (Anglija)34
Frēderiks Rennovs25+Eintracht F (Vācija)6
Jonass Lesls29Huddersfield (Anglija)1
AizsargiSimons Kjērs29Sevilla (Spānija)77/3
Janniks Vestergors25+Borussia M (Vācija)16/1
Andreass Kristensens22Chelsea (Anglija)15/1
Jenss Lārsens27Udinese (Itālija)12/1
Matiass Jergensens28Huddersfield (Anglija)12
Henriks Dalsgors28+Brentford (Anglija-2)10
Jonass Knudsens25+Ipswich (Anglija-2)3
PussargiViljams Kvists33Kobenhavn79/2
Kristians Ēriksens26Tottenham (Anglija)77/21
Mikaels Krons-Deli35Deportivo (Spānija)58/6
Lase Šēne32Ajax (Nīderlande)35/3
Tomass Dileinijs26+Borussia D (Vācija)26/4
Viktors Fišers24Kobenhavn18/3
Pione Sisto23Celta (Spānija)13/1
Lukass Leragers24+Bordeaux (Francija)3
UzbrucējiNikolajs Jergensens27Feyenoord (Nīderlande)30/8
Jusufs Poulsens23+Leipzig (Vācija)27/3
Mārtins Breitveits27Bordeaux (Francija)19/1
Andreass Kornēliuss25Atalanta (Itālija)18/4
Kaspers Dolbergs20+Ajax (Nīderlande)5/1

Peru

PozīcijaSpēlētājsVecKlubsS/V
VārtsargiPedro Galjese28Veracruz (Meksika)37
Karloss Kaseda26+Veracruz (Meksika)6
Hosē Karvaljo32UTC6
AizsargiAlberto Rodrigess34Junior (Kolumbija)73
Kristians Ramoss29+Veracruz (Meksika)67/3
Luiss Advinkula28BUAP (Meksika)66
Aldo Korso29Universitario de Deportes26
Migels Trauko25+Flamengo (Brazīlija)26
Migels Arauho23+Alianza Lima8
Andersons Santamarija26Puebla (Meksika)5
Nilsons Lojola23+Melgar3
PussargiJošimars Jotuns28Orlando (MLS)73/2
Kristians Kueva26+Sao Paulo (Brazīlija)45/8
Paolo Urtado27+Guimaraes (Portugāle)33/3
Renato Tapija22+Feyenoord (Nīderlande)32/3
Edisons Floress24Aalborg (Dānija)29/9
Endijs Polo23+Timbers (MLS)16/1
Pedro Akino23Leon (Meksika)13
Vilders Kartagena23+Veracruz (Meksika)3
UzbrucējiPaolo Gerrero34Flamengo (Peru)87/34
Džefersons Farfans33+Lokomotiv (Krievija)83/25
Andrē Karilo26+Watford (Anglija)45/5
Rauls Ruidiass27+Morelia (Meksika)30/4

Austrālija

PozīcijaSpēlētājsVecKlubsS/V
VārtsargiMetjū Raiens26Brighton (Anglija)43
Breds Džounss36Feyenoord (Nīderlande)5
Denijs Vukovičs33Genk (Beļģija)1
AizsargiTrents Seinsberijs26Grasshopper (Šveice)34/3
Azizs Behičs27+Bursaspor (Turcija)22/2
Milošs Degeneks24Yokohama (Japāna)18
Džošs Risdons25+Western Sydney Wanderers 7
Metjū Jurmans28+Suwon (Dienvidkoreja)4
Džeimss Meredits30Millwall (Anglija-2)2
PussargiMile Jedinaks33+Aston Villa (Anglija-2)75/18
Marks Miligens32+Al Ahli (Saūda Arābija)70/6
Toms Rogičs25+Celtic (Skotija)36/7
Masimo Luongo25+QPR (Anglija-2)35/5
Ārons Mojs27+Huddersfield (Anglija)33/5
Džeksons Ērvains25Hull (Anglija-2)18/2
Dimitri Petratoss25+Newcastle Jets2
Denjels Arzani19Melbourne City1
UzbucējiTims Kehils38+Millwall (Anglija-2)105/50
Robijs Krūzs29+Bochum (Vācija-2)63/5
Metjū Lekijs27Hertha (Vācija)52/8
Tomi Juričs26+Luzern (Šveice)34/8
Džeimijs Maklarens24+Darmstadt (Vācija)6
Endrjū Nabuts25+Urawa (Japāna)3/1

Pārbaudes spēles

KomandaPilsētaPretinieceRezVārtu guvēji
FrancijaSendenīĪrija2:0Žirū; Fekirs
NicaItālija3:1Imtitī; Grīzmans (11m); Dembelē
LionaASV09.06.
DānijaSolnaZviedrija0:0
KopenhāgenaMeksika09.06.
PeruLimaSkotija2:0Kueva (11m); Farfans
SanktgalleneSaūda Arābija3:0Kariljo; Gerrero 2
GēteborgaZviedrija09.06.
AustrālijaSanktpelteneČehija4:0Lekijs 2; Nabuts; Jaguss (s.v.)
BudapeštaUngārija09.06.

Spēļu kalendārs

DatumsPilsētaSpēleLaiks
16.06.KazaņaFrancija – Austrālija13:00
16.06.SaranskaPeru – Dānija19:00
21.06.SamāraDānija – Austrālija15:00
21.06.JekaterinburgaFrancija – Peru18:00
26.06.MaskavaDānija – Francija17:00
26.06.SočiAustrālija – Peru17:00

11.lv vērtējums par izredzēm izkļūt no grupas, uzvarēt grupā un izcīnīt titulu

KomandaKoef1Koef2Koef3
Francija1.031.307.50
Dānija1.605.2590.00
Peru2.8510.50200.00
Austrālija4.2520.00350.00

"OlyBet" vērtējums par izredzēm izkļūt no grupas, uzvarēt grupā un izcīnīt titulu

KomandaKoef1Koef2Koef3
Francija1.051.287.50
Dānija1.625.50101.00
Peru2.7011.00201.00
Austrālija4.2521.00301.00

Sportacentrs.com prognoze – Dānija atstās Peru aiz borta

AutorsFrancijaDānijaPeruAustrālija
Reinis Alksnājs1. vieta3. vieta2. vieta4. vieta
Arkādijs Birjuks1. vieta3. vieta2. vieta4. vieta
Ulvis Brože1. vieta4. vieta2. vieta3. vieta
Jānis Celmiņš1. vieta2. vieta4. vieta3. vieta
Gatis Druvietis1. vieta2. vieta3. vieta4. vieta
Rolands Eliņš1. vieta2. vieta3. vieta4. vieta
Jānis Freimanis1. vieta2. vieta3. vieta4. vieta
Kārlis Justovičs1. vieta2. vieta4. vieta3. vieta
Gatis Liepiņš1. vieta2. vieta4. vieta3. vieta
Juris Miņins1. vieta3. vieta2. vieta4. vieta
Pēteris Neimanis1. vieta2. vieta3. vieta4. vieta
Edmunds Novickis1. vieta3. vieta2. vieta4. vieta
Emīls Ozerinskis2. vieta1. vieta4. vieta3. vieta
Jānis Pārums1. vieta3. vieta2. vieta4. vieta
Kristaps Pildiņš1. vieta4. vieta3. vieta2. vieta
Krišjānis Pundurs2. vieta1. vieta3. vieta4. vieta
Andrejs Siliņš1. vieta2. vieta3. vieta4. vieta
Agris Suveizda1. vieta2. vieta3. vieta4. vieta
Vidēji1.112.392.893.61

Kura izlase izkļūs no grupas?

  • 53

  • 22

  • 3

  • 8


  +1 [+] [-]

, 2018-06-09 15:25, pirms 7 gadiem
Daudz kur pie prognozēm lasu, ka Peru ir viena no tām izlasēm, kas varētu būt turnīra pārsteigums, pēc pēdējām pārbaudes spēlēm izskatās ir uzņēmuši labu formu, abas ar Dāniju ir apmēram viena līmeņa komandas, tikai Peru nav tāda kalibra spēlētāja kā Eriksens.

     [+] [-]

, 2018-06-09 15:38, pirms 7 gadiem
Danija,Francija tiks

     [+] [-]

, 2018-06-09 17:02, pirms 7 gadiem
Prieksh manis shii ir interesantaakaa grupa
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

     [+] [-]

, 2018-06-11 13:18, pirms 7 gadiem
Par Peru!

     [+] [-]

, 2018-06-11 21:40, pirms 7 gadiem
tas pats, kas pagājušogad..
autor, lūdzu, katra raksta beigās pievieno linku uz citiem grupu aprakstiem, kas jau tapuši, lai nav jāmeklē velns viņu zina, kur