Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 3

Somijas un Krievijas neizdevīgais neizšķirts liedz Latvijas U18 iekļūt pusfinālā

Rolands Eliņš

Somijas un Krievijas neizdevīgais neizšķirts liedz Latvijas U18 iekļūt pusfinālā
Foto: LFF

Valērija Granatkina piemiņas turnīra pusfinālā tomēr nav iekļuvusi Latvijas U18 izlase, kurai priekšā cīņa par piekto vietu ar Slovākijas U18 izlasi, jo Somija B apakšgrupā ar šodienas neizšķirtu 3:3 pret Krieviju tomēr savāca labāku vārtu attiecību nekā Latvijai C apakšgrupā.

Roberta Uldriķa trīs vārtu guvumi trīs spēlēs palīdzēja Latvijas U18 izlase dalību C apakšgrupā noslēgt bez zaudējumiem, taču pirmo vietu tomēr ieguva Slovēnijas vienaudži. Turnīrs nolikums gan paredzēja, ka vietu pusfinālā iegūs triju apakšgrupu labākā otrā vieta, un Japānas uzvara pār Baltkrieviju nozīmēja, ka pirms pēdējās B grupas spēles šo vietu ieņem Latvija.

B grupas likteni izlēma Krievijas un Somijas spēle, kurā Latvijai nederēja tikai viens iznākums, proti, rezultatīvs neizšķirts. Ja krievu un somi spēlētu 2:2, tad Latvijai un Somijai būtu identiski rādītāji un nāktos skaitīt dzeltenās kartītes, bet 3:3 sniegtu labāku vārtu attiecību jau somiem (attiecīgi 4:3 un 3:2).

Taču piepildījās tieši šis variants - lai arī pēc pirmā puslaika Krievija bija vadībā ar 2:0, bet 78. minūtē panāca sev un Latvijai izdevīgo 3:2, 85. minūtē somi paspēja izlīdzināt rezultātu, panākt 3:3 un iekļūt pusfinālā.

Latvijai tikmēr nāksies spēkoties par piekto un sesto vietu. Šis mačs paredzēts 12. janvārī, un tajā Latvija tiksies ar Slovākiju. Somija pusfinālā spēlēs ar Slovēniju, bet otrā pusfinālā sagaidāma Krievijas U18 un Sanktpēterburgas "Zenit" jaunatnes komandu tikšanās.

Izmantotie resursi:
Мемориал Валентина Гранаткина / Valentin...