Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:114, Did:0, useCase: 3

Latvijas futbolisti ātri ielaiž, iznieko zelta iespēju un piekāpjas Serbijai

Matīss Kleinbergs
Matīss Kleinbergs

Latvijas futbolisti ātri ielaiž, iznieko zelta iespēju un piekāpjas Serbijai
Vladislavs Gutkovskis Foto: Latvijas Futbola federācija

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien, 6. septembrī, savu skatītāju priekšā ar 0:1 (0:1) atzina Serbijas valstsvienības pārākumu.

• Spēles vienīgos vārtus jau pirmā puslaika sākumā guva Dušans Vlahovičs.

• Mača favorīti serbi ievadā rādīja visai miegainu futbolu, ko izmantoja Latvijas futbolisti, pirmajās minūtēs tiekot pie vairākām iespējām apdraudēt pretinieku vārtus.

• Tiesa, līdz rezultāta atklāšanai ilgi jāgaida nebija. Serbi ar ātrām un īsām piespēlēm pie soda laukuma robežas atrada Dušanu Vlahoviču, kura sitiens lidoja vārtu apakšējā stūrī. Pēc vārtu guvuma Serbijas izlases futbolistu uzbrukuma ″slūžas″ pavērās un viņi vairākkārt izveidoja bīstamas epizodes pie Krišjāņa Zviedra vārtiem. Tiesa, rezultāts nemainījās.

• Pirmā puslaika vidū bumba vēlreiz nonāca Zviedra cietoksnī. Serbi pārejā ar piespēli pāri Latvijas aizsardzībai soda laukumā atrada Luku Joviču, kurš bumbu ar pirmo pieskārienu trieca Latvijas vārtos. Serbijas svinības bija īsas, jo gandrīz uzreiz atskanēja tiesneša svilpe signalizējot aizmugures pārkāpumu.

• Turpinājumā viesi spēja izveidot vēl vairākas ļoti bīstamas epizodes pie Latvijas vārtiem. Līdz ar abu komandu došanos uz ģērbtuvēm rezultāta tablo joprojām vēstīja 0:1, bet iniciatīva izteikti piederēja Serbijai, kura dominēja laukuma centrā.

• Otrā puslaika sākumā pie iespējām spēlēt uzbrukumā tika Latvijas izlase, tomēr bīstamāko epizodi sarūpēja serbi, tiekot pie brīva sitiena no soda laukuma vidus. Šajā epizodē savu valstsvienību glāba Zviedris. Latvijas futbolisti metās pretuzbrukumā, kā rezultātā netālu no pretinieku soda laukuma tika ″nopļauts″ Jāni Ikaunieku nomainījušais Dario Šits. Andrejs Cigaņiks izšķīrās par sitienu no ļoti labas pozīcijas, bet viņa raidītā bumba atsitās pret pretinieku veidoto ″mūri″.

• 72. minūtē pie labas iespējas tika arī Renārs Varslavāns, kurš pretinieku vārtus apdraudēja no asa leņķa. Šoreiz precīzi nospēlēja pretinieku vārtu vīrs.

• 10 minūtes pirms pamatlaika beigām pamatīgu vētru pie Latvijas vārtiem sarūpēja serbi, tomēr savu komandu glāba Zviedris, kā arī aizsargu pašaizliedzīga spēle.

• Spēles kompensācijas laikā Latvijas izlasei bija kolosāla iespēja izlīdzināt. Pēc centrējuma soda laukumā Varslavāna raidītā bumba trāpīja pa pretinieku cietokšņa stabu, bet atleca vārtu priekšā, kur Latvijas futbolisti nesapratās savā starpā un neraidīja bumbu tukšā pretinieku vārtu stūrī.

Latvija – Serbija 0:1 (0:1)
Vārti: Vlahovičs 12′
Brīdinājumi: Saveļjevs – Lukičs
Latvija: Zviedris – Cigaņiks, Jurkovskis, Jagodinskis (Meļņiks 46′), Balodis, Jaunzems (Savaļnieks 83′) – Zelenkovs, Saveļjevs (Vapne 46′), Varslavāns – Ikaunieks (Šits 46′) – Gutkovskis (Melnis 77′).
Serbija: Petrovičs – Pavlovičs, Milenkovičs, Veļkovičs – Kostičs (Terzičs (82′), Katai (Samardžičs 46′), Lukičs (Gudeļs 68′), Iličs (Mitrovičs 82′), Živkovičs – Vlahovičs, Jovičs (Maksimovičs 74′).
Galvenais tiesnesis: Julians Vainbergers (Austrija).

Grupas kopvērtējums

V.K grupaSUNZVārtiP
1.Anglija33006:09
2.Serbija32104:07
3.Albānija41214:35
4.Latvija41122:54
5.Andora30030:50

UEFA Pasaules kausa kvalifikācijas spēles 6. septembrī

GSpēleRezultātsVārti
KLatvija – Serbija0:1 (0:1)Vlahovičs 12′
FArmēnija – Portugāle0:5 (0:3)Felikss 10′ 62′ Ronaldu 21′ 46′ Kanselu 32′
KAnglija – Andora2:0 (1:0)Raiss 67′ – Garsija 25′ (s.v.)
HSanmarīno – Bosnija un H.21.45
HAustrija – Kipra21.45.
FĪrija – Ungārija21.45
1 2 36 komentāri

  +3 [+] [-]

, 2025-09-06 17:57, pirms 3 dienām
Diez mūsu izlasē zina, ka par bumbošanos un piespēļu skaitu atpakaļ. Punktus nedod. Pret Albāniju kompensācijas laika izskaņā mums ir standarts, iespēja izraut 3 punktus, neviens neiet izspēlēt. Tagad esam iedzinējos, tā vietā, lai saasinātu un kaut ko darītu uzbrukumā, mēs bumbojamies savā pusē un tad atdodam bumbu - paši sev laiku nozāģē. Kāds tur toto liek???

  +3 [+] [-]

, 2025-09-06 18:01, pirms 3 dienām
Rezultāts ir kāds ir. Otrai puslaiks ok. Labi, ka pietur bumbu nevis tupi bliež uz priekšu. Tik un tā tā virzību uz priekšu prasītos bišķi ātrāku.

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:02, pirms 3 dienām
no šīs spēles atmiņā paliks tikai Auziņš.

  +4 [+] [-]

, 2025-09-06 18:02, pirms 3 dienām
Nu šito bumbošanos, ārprāts. Visvairāk šodien ar bumbu bija mūsu vārtsargs. Zviedrim laba spēle, pavilka.

     [+] [-]

, 2025-09-06 18:03, pirms 3 dienām
Artudito rakstīja: Diez mūsu izlasē zina, ka par bumbošanos un piespēļu skaitu atpakaļ. Punktus nedod. Pret Albāniju kompensācijas laika izskaņā mums ir standarts, iespēja izraut 3 punktus, neviens neiet izspēlēt. Tagad esam iedzinējos, tā vietā, lai saasinātu un kaut ko darītu uzbrukumā, mēs bumbojamies savā pusē un tad atdodam bumbu - paši sev laiku nozāģē. Kāds tur toto liek???
Diez vai Tu zini, ka labāk ir spēlēt ar bumbu un censties to kontrolēt un iziet ārpus savas laukuma puses ar piespēlēm, nevis vienkārši izsist to

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:04, pirms 3 dienām
Es, savukārtu, uzskatu, ka ir pozitīvi ir šādu futbolu nospēlēt 0:1 pret grandu kā Serbija, nevis ar tādu kā spēlējām agrāk. Puiši vismaz cenšās spēlēt skaistu piespēļu futbolu

  +2 [+] [-]

, 2025-09-06 18:05, pirms 3 dienām
Spēli ar bumbu bija patīkami vērot. Protams, pietrūkst tehnikas, bet labāk pašiem veidot spēli nevis tikai censties aizskriet aiz muguras.

  +3 [+] [-]

, 2025-09-06 18:08, pirms 3 dienām
Jurkovskis ir pārpratums, nevis izlases prospekts. Neprecīzas piespēles, nepareizi lēmumi, baidīšanās saasināt spēli, kaulā bail iet.

Spēle, kurā izlase vai nu netic sev, vai negrib. Lielisks piemērs- spēles izskaņa- Balodis vārtās un gaida svilpi. Kā tiesnesis nosvilpj- ceļās kājās kā nekas nebūtu bijis, momentā, kad bumba pie mums.

Nebiju kādu laiku skatījies izlases spēles. Kādu laiku atkal izlaidīšu šo procesu. Viens ir meistarība- bet tās trūkumu parasti kompensē ar cīņassparu. Te nav nekā, izņemot atsevišķus spēlētājus.

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:09, pirms 3 dienām
Kad ti itāli padzīs no izlases pilnīgi nebaudāms futbols.Jāspēlē kā Daiņa laikā ar diviem uzbrucējiem un tā bumbulēšana atpakaļ tracina diez Balodim ir kāds pateicis ,ka ir opcija piespēle uz priekšu nevis automātiski atpakaļ.Arī starta sastāvs nekāds ,ko izlasē dara Jagodinskis Saveļjevs un daļēji Zeļenkovs ,bet Savaļnieks sēd rezervē tāpat kā Veips Toņiševs plus standartu izspēlei Černomordijs.

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:10, pirms 3 dienām
Nebija slikti, es gan uzskatu, ka jādod vairāk jaunajiem iespējas. Pamatā Vapni un Šitu. Meļņiks gan pārliecību nedod. Cik tālu no izlases Struks, Gaļajevs, Kukulis, Aņisjko?

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:10, pirms 3 dienām
Ko te komentēt..... man šķiet pie starkova vairāk uzbruka. Nožēlojami

  +2 [+] [-]

, 2025-09-06 18:12, pirms 3 dienām
Kad mūsējie iemācīsies atdot 10 precīzas piespēles pretinieku laukuma pusē ar noslēdzošo sitienu,tad varbūt serbus pieveiksim.Man skatoties spēli šodien sajūta tāda,ka 0:1 apmierina Latvijas izlasi un tikai kompensācijas laikā atcerējās par uzbrukumu.

     [+] [-]

, 2025-09-06 18:14, pirms 3 dienām
4 corners 2/2 dabūja, bet buki lika, ka tikai 1 dabūs.
Tikai šāds futbols atnesīs top5 līgu spēlētājus.

  +6 [+] [-]

, 2025-09-06 18:15, pirms 3 dienām
coffijs rakstīja: Kad ti itāli padzīs no izlases pilnīgi nebaudāms futbols.Jāspēlē kā Daiņa laikā ar diviem uzbrucējiem un tā bumbulēšana atpakaļ tracina diez Balodim ir kāds pateicis ,ka ir opcija piespēle uz priekšu nevis automātiski atpakaļ.Arī starta sastāvs nekāds ,ko izlasē dara Jagodinskis Saveļjevs un daļēji Zeļenkovs ,bet Savaļnieks sēd rezervē tāpat kā Veips Toņiševs plus standartu izspēlei Černomordijs.
Pie daina skraidīja ka vistas bez galvas.
Itālis labu futbolu veido.

     [+] [-]

, 2025-09-06 18:16, pirms 3 dienām
alguns rakstīja: Kad mūsējie iemācīsies atdot 10 precīzas piespēles pretinieku laukuma pusē ar noslēdzošo sitienu,tad varbūt serbus pieveiksim.Man skatoties spēli šodien sajūta tāda,ka 0:1 apmierina Latvijas izlasi un tikai kompensācijas laikā atcerējās par uzbrukumu.
Piekrītu jo izskatās labāk bumboties savā laukuma pusē bez kļūdām un nerisket pretinieku pusē itālis laikam kopē Starkovu.Vienīgā atšķirība Starkos negribēja saspēli arī savā pusē un prasīja ātras piespēles uz priekšu ar domu varbūt kaut ,kas sanāks.

     [+] [-]

, 2025-09-06 18:16, pirms 3 dienām
coffijs rakstīja: Kad ti itāli padzīs no izlases pilnīgi nebaudāms futbols.Jāspēlē kā Daiņa laikā ar diviem uzbrucējiem un tā bumbulēšana atpakaļ tracina diez Balodim ir kāds pateicis ,ka ir opcija piespēle uz priekšu nevis automātiski atpakaļ.Arī starta sastāvs nekāds ,ko izlasē dara Jagodinskis Saveļjevs un daļēji Zeļenkovs ,bet Savaļnieks sēd rezervē tāpat kā Veips Toņiševs plus standartu izspēlei Černomordijs.
Itālim nav ne vainas.Skat iemācījis mūsējos taisīt precīzas piespēles savā laukuma pusē,gluži kā Barselona,it sevišķi tad,kad pretinieks lauj.Tagad vajag LFF noalgot Gvardiolu,kurš to pašu iemācīs darīt pretinieku laukuma pusē.Tad gan mēs brauksim uz pasaules čempionātu.

  +3 [+] [-]

, 2025-09-06 18:17, pirms 3 dienām
coffijs rakstīja: Piekrītu jo izskatās labāk bumboties savā laukuma pusē bez kļūdām un nerisket pretinieku pusē itālis laikam kopē Starkovu.Vienīgā atšķirība Starkos negribēja saspēli arī savā pusē un prasīja ātras piespēles uz priekšu ar domu varbūt kaut ,kas sanāks.
Ir jāmāk bumboties savā pusē, lai vēlāk bumbotos pretinieku pusē.
Vajag tikai pacietību.

     [+] [-]

, 2025-09-06 18:18, pirms 3 dienām
datmons rakstīja: Pie daina skraidīja ka vistas bez galvas.
Itālis labu futbolu veido.
Nesmīdina bija vairākas labas spēles un pat izbraukuma smagais zaudējums turkiem otrajā puslaikā līdz 80 minūtei bija viens no izcilākajiem,ko izlases izpildījumā esmu redzējis.

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:20, pirms 3 dienām
coffijs rakstīja: Nesmīdina bija vairākas labas spēles un pat izbraukuma smagais zaudējums turkiem otrajā puslaikā līdz 80 minūtei bija viens no izcilākajiem,ko izlases izpildījumā esmu redzējis.
Izcilākais futbols ar drausmīgu zaudējumu?
Tāpēc jau tik drausmīgi zaudēja, jo beigās spēkā pietrūka.

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:22, pirms 3 dienām
Nu ir pozitivas izmaiņas. Pieturet arī jamācās, bumbas kontorole vismaz kautkados ramjos 45/55. Vismaz Zviedris vārtos tika un pieradija sevi. Jaunie labi, Melniks tieshi nostradaja aizsardzībā 2x labāk.

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 18:27, pirms 3 dienām
Artudito rakstīja: Diez mūsu izlasē zina, ka par bumbošanos un piespēļu skaitu atpakaļ. Punktus nedod. Pret Albāniju kompensācijas laika izskaņā mums ir standarts, iespēja izraut 3 punktus, neviens neiet izspēlēt. Tagad esam iedzinējos, tā vietā, lai saasinātu un kaut ko darītu uzbrukumā, mēs bumbojamies savā pusē un tad atdodam bumbu - paši sev laiku nozāģē. Kāds tur toto liek???
Esi vispār jebkad futbolā trenējies?
Piespēle atpakaļ kā bumbas saglabāšanas (nevis, tā vietā, pazaudēšanas) metode ir tāda kā faktiska futbola dogma.
To neiemācoties vispār nevar futbolu spēlēt.

Problēma bija šodien ar mūsu domāšanas un piespēļu izdarīšanas ātrumu.
Pašā mačā sākumā arī ar laicīga sitiena izdarīšanu.

Nevis ar piespēlēm atpakaļ, jēziņ.

     [+] [-]

, 2025-09-06 18:28, pirms 3 dienām
Bumbas pieturēšanu protams var atbalstīt,tikai tad,kad rezultāts ir tavā labā un šodien tas nebija pat 0:0.Tur jau visa tā sāls.Pie tam,serbi jau viesmīlīgi atļāva to mums darīt.Tikko ietu presingā,tad vairāk par trim precīzām piespēlēm nebūtu.

  +2 [+] [-]

, 2025-09-06 18:29, pirms 3 dienām
Jagodinskis katastrofa, sākot jau ar himnas nedziedāšanu/nezināšanu

  +2 [+] [-]

, 2025-09-06 18:33, pirms 3 dienām
Tad, kad mēs sitam "buj duj" uz priekšu, ir slikti.
"Viņi nevar divas piespēles pēc kārtas izdarīt, bē bē bē"

Kad mēs strikti pozicionāli spēlējam, atkal slikti.
"Viņi tur spēlē šķērsām, atpakaļ, bē bē bē"

Idiotu bars.
Mazāk hokeju saskatījušamies (kur viss notiek tikai uz priekšu) personām te par futbolu būtu jākomentē.

Problēma mums ir ar meistarību. Un specifiskāk - ar domāšanas un piespēļu /sitienu izdarīšanas ātrumu.

  +2 [+] [-]

, 2025-09-06 18:39, pirms 3 dienām
Viensviensvīrs rakstīja: Diez vai Tu zini, ka labāk ir spēlēt ar bumbu un censties to kontrolēt un iziet ārpus savas laukuma puses ar piespēlēm, nevis vienkārši izsist to
Protams.

Sarkastiski... nē, nu var jau arī iedot Koļinko, lai šis tālo mauc uz Verpakovski. 1 no 10 reizēm sanāks, pārējās 9ās reizes pa tiešo varam turpināt aizsargāties.
Es biju sapratis, ka mēs tādu futbolu vairs negribam 😁

  +2 [+] [-]

, 2025-09-06 18:55, pirms 3 dienām
Timo2 rakstīja: Jagodinskis katastrofa, sākot jau ar himnas nedziedāšanu/nezināšanu
Jau ne pirmā spēle, nevelk izlases līmeni vispār

  +1 [+] [-]

, 2025-09-06 19:16, pirms 3 dienām
Jēziņ, nu daži te ir sarakstījuši spriedelējumus par futbolu, kurus diez vai var dzirdēt pat lauku turnīros

     [+] [-]

, 2025-09-06 20:43, pirms 3 dienām
...riktīgi rupji..

  -1 [+] [-]

, 2025-09-06 20:48, pirms 3 dienām
0 punkti, 0 gūto vārtu - tipiska 11 vilku spēle, as usual

     [+] [-]

, 2025-09-06 21:40, pirms 3 dienām
Mazliet nepaveicās ar rezultāta izlīdzināsanu.
Fortūna ,kompensācijas laikā,novērsās no Latvijas un nedeva tai izlīdzināt rezultātu spēlē,trāpot pa vārtu stabu.1:1 būtu tīri patīkami pret Serbiju.A tā sanāca,kā mēdz teikt-"cienījams" zaudējums 0:1
Spēle,kā tāda,bija lēnā tempā.
Lēna domāsana un lēns temps.
Jāiemācās ir ātrāk spēlēt.Zin,kā darbā dažam labam saka-tu dari pareizi,tikai lēni.....Vajadzīgs paātrinājums,nu kā piemēram agresīvs,negaidīts prieks aizsarga, pirmais solis.

     [+] [-]

, 2025-09-06 22:44, pirms 3 dienām
Nekas personīgi nav pret Saveļjevu, bet var redzēt, ka viņam trūkst spēļu prakses. Tāds spēlētājs nedrīkst būt sākuma sastāvā. Jagodinskis arī nevar saprast kādā līmenī spēlē - tas pats, kas ar Dāvi Ikaunieku - aizbrauca uz Āziju un it kā normāli kapā, bet atbraucot uz Virslīgu maigi izsakoties ir pilnīgi nekāds! Labi - ar aizsargiem +/- ir skaidrs, ka trūka Černomordija + Tobers, un domāju, ka tādam Jagodinskim nav pat jābūt uz rezervistu soliņa, bet laikam Saveļjeva vietā jāliek sākumā Vapne.

     [+] [-]

, 2025-09-07 00:01, pirms 3 dienām
Ambrē rakstīja: Nekas personīgi nav pret Saveļjevu, bet var redzēt, ka viņam trūkst spēļu prakses. Tāds spēlētājs nedrīkst būt sākuma sastāvā. Jagodinskis arī nevar saprast kādā līmenī spēlē - tas pats, kas ar Dāvi Ikaunieku - aizbrauca uz Āziju un it kā normāli kapā, bet atbraucot uz Virslīgu maigi izsakoties ir pilnīgi nekāds! Labi - ar aizsargiem +/- ir skaidrs, ka trūka Černomordija + Tobers, un domāju, ka tādam Jagodinskim nav pat jābūt uz rezervistu soliņa, bet laikam Saveļjeva vietā jāliek sākumā Vapne.
Pēc maiņām bija ok

     [+] [-]

, 2025-09-07 01:06, pirms 3 dienām
goldfinger rakstīja: Pēc maiņām bija ok
Tieši tā - Saveļjevu nomainīja, un izlase sāka spēlēt krietni labāk. Man nav nekas pret Saveļjevu, bet, lai viņu liktu sākuma sastāvā, tad vajag regulāri spēlēt - manis pēc kaut, vai FK Tukums sastāvā 90 min., nevis dirnēt uz rezervistu soliņa FK Liepāja!

     [+] [-]

, 2025-09-07 06:58, pirms 3 dienām
Spēles kompensācijas laikā Latvijas izlasei bija kolosāla iespēja izlīdzināt vārtus.
Vai tad ar nelīdzeniem vārtiem vispār drīkst spēlēt? ...un vai tā ir spēlētāju problēma vārtus iztaisnot???

     [+] [-]

, 2025-09-07 09:20, pirms 3 dienām
Spēle pilnīga katastrofa. Viena no tām, kad gribas prasīt atpakaļ naudu par nopirktajām biļetēm. Vienkārši slinka "bumbošanās" bez degsmes, azarta, ātruma, cīņasspara. Tipiska treniņspēle, pat likās, ka sarunāta no abām komandām.
1 2 36 komentāri