Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:251, Did:0, useCase: 3

“Visas robežas ir galvā” - futbolists Matīss stājas pretī 205 km

Elīna Kolna
Elīna Kolna

Latvijas telpu futbola izlases spēlētājs Matīss Babris, 16. aprīlī izaicināja sevi “Ghetto EKO Games” ietvaros un mēroja 205 km garu maršrutu Rīga-Preiļi, lai pierādītu, ka viss ir iespējams un nevajag baidīties no lietām, ko iepriekš neesi darījis, visa veiksmes atslēga ir pareiza plānošana un gribasspēks.

11. aprīlī Eiropā viena no lielākajām ielu sporta un kultūras organizācijām “Ghetto Games” izaicināja sevi un apkārtējos, radot programmu “Esi kustīgs online” ar mērķi, pievērst Latvijas sabiedrību sportiskām aktivitātēm arī šajā ārkartas situācijas laikā, kad nav iespējams apmeklēt sev ierastās sporta zāles un laukumus. Dalībnieki astoņu dienu laikā veic dažādas sev izvēlētas distances pārvarot savas iekšējās grūtības un izaicinot sevi ikdienas ritmā sasniegt arvien jaunus rezultātus.

Izaicinājumu pieņēma arī Matīss, un 16. aprīļa rītā, uzkāpa uz sava riteņa un mēroja 205 km garo ceļu uz mājā - Preiļiem.

Kā pats Matīss atzīst, tad doma par šādu izaicinājumu jau bijusi divus gadus. “Braucienu plānoju 2 nedēļas, sakārtoju uzturu, pāris dienas pirms brauciena sācis uzņemt ļoti daudz ogļhidrātus, kuri veidoja papildus enerģijas krātuves. Būtiski ir pareizi saplānot ceļu, lai tajā būtu arī pieturas punkti, brīdis atelpai, un tiktu ievērots veiksmīgs brauciena ritms.”

Puisis atzīst, ka ir nepieciešama gan intelektuālā, gan fiziskā sagatavošanās, lai pozitīvi veiktu šādu braucienu. Divu nedēļu gatavošanās procesā tika analizēta informācija gan par riteņbraukšanu, gan kādas muskuļu grupas tiek nodarbinātās, kā arī plānots uzturs, lai brauciena laikā spētu uzkrāt enerģiju un tas neradītu liekas veselības problēmas. Grūtākais šajā izaicinājumā esot bijuši laikapstākļi, kas braucēju nebija lutinājuši, taču tas nebija iemesls, lai padotos, jo katrā ceļā pienākas grūtības, bet tikai tās pārvarot, var turpināt ceļu ar vēl lielāku jaudu.

Jautājot Matīsam par to, vai nebija grūti un vai ieteiktu to darīt arī citiem, puisis atzina, ka “visas robežas ir mūsu galvā, ja mēs sev teiksim, ka nevaram, tad visdrīzāk to nepaveiksim. Sevi ir jāizaicina katru dienu, lai pārkāptu dažādas robežas un saprastu, ka viss ir iespējams.”

Ghetto Games komanda aicina ikvienu pieteikties “Ghetto EKO Games” programmā un atrast laiku sportam, jo tas ne tikai uzlabo veselību un sniedz pozitīvas emocijas, bet arī rada andrenalīnu pārspēt sevi un pierādīt, ka robežu nav.

  -1 [+] [-]

, 2020-04-16 21:58, pirms 2 gadiem
Super raksts, bet, ja nopietni - pilnībā vienalga.

     [+] [-]

, 2020-04-17 03:13, pirms 2 gadiem
Da uz lauku ričuka to var nozāģēt. Nesaprotu, ko raksts dara sportacentrā..laikam jau tiešām nav par ko rakstīt.

     [+] [-]

, 2020-04-17 15:00, pirms 2 gadiem
Kas tur tāds???