Peress: "Bez Superlīgas izdzīvos tikai valsts vai multimiljonāru finansēti klubi"
Apņēmību turpināt uzturēt un attīstīt Eiropas Superlīgas projektu paudis jaunizveidotā turnīra, kā arī Madrides "Real" prezidents Florentino Peress, kurš intervijā medijam "As" pauda apgalvojumu, ka nākotnē izdzīvošot tikai valsts vai multimiljonāru uzturētie klubi.
"Eiropas Superlīgas projekts turpina pastāvēt - šobrīd esam devuši sev dažas nedēļas laika izvērtēt, kā rīkoties pret apdraudējumu, kas nācis no dažiem cilvēkiem, kuriem šis projekts nepatīk un kuri tajā saskata draudus savu privilēģiju zaudēšanai," izteicās Peress.
"Janvārī UEFA prezidents [Aleksandrs Čeferins - aut. piez.] agresīvi brīdināja mūs par Superlīgas projekta attīstīšanu. Mēs gribējām pārrunāt šo ideju ar UEFA, bet viņi mums pat neatvēlēja tam laiku. Mēs vērsāmies tiesā, kas izdeva izpildrakstu, kas liedz UEFA, FIFA, kā arī nacionālajām līgām un federācijām traucēt Superlīgas projekta norisi. Tomēr, lai arī šis izpildraksts tika izdots otrdien, tomēr jau trešdien Čeferins turpināja agresīvo retoriku," atklāja jaunā turnīra vadītājs.
Madrides "Real" prezidents izteica viedokli, ka Superlīga būtu labākais iespējamais risinājums kādu pielietot, lai atrisinātu Covid-19 pandēmijas laikā samilzušās Eiropas futbola klubu finansiālās problēmas, norādot, ka turnīra koncepts ir radīt maksimāli lielāku interesi par spēlēm, kā arī piesaistīt futbolam tik lielu naudas plūsmu, cik vien iespējams: "Bez Superlīgas izdzīvos tikai valsts vai multimiljonāru finansēti klubi."
Peress Superlīgas izveidei un norisei apelēja arī ar arvien sarūkošo 14 līdz 24 gadu vecu cilvēku auditoriju, norādot, ka jauniešiem arvien mazāk interesē futbols, jo tas ir kļuvis garlaicīgāks par citām jauniešu nodarbēm.
Peress norādīja uz to, ka klubi nevar vienkārši izstāties no Superlīgas projekta, nesamaksājot simtiem miljonu eiro lielu soda naudu: "Līguma būtība ir tāda, ka klubi [līdz 2025. gadam - aut. piez.] nevar lauzt līgumu. Daži klubi lielā spiediena dēļ izvēlējās pateikt, ka tie Superlīgā nespēlēs, tomēr neviens klubs no šī projekta vēl nav izstājies."
Peress arī kritizēja UEFA veiktās reformas, kuru rezultātā Čempionu līgas pamatturnīrā no 2024. gada spēlēs 36 klubi: "Reformas nāk krietni par vēlu, un tās nav saprotamas. Vai nu tās ir jāveic pirms klubi bankrotēs, vai nu no tām nav nekādas jēgas."
Izmantotie resursi:
https://en.as.com/en/2021/04/24/foo...
+4 [+] [-]
Reāli, futbols eksistēs un vienkārši nāksies samazināt izmaksas. Respektīvi, spēlētāju tirgus vērtība kritīsies, algas būs jāsamazina utt.
Un jauniešu vidū futbola popularitāte krītas, jo tagad attīstās arī citi sporta veidi un intrešu grupas kā tādas. Agrāk bija uz visu pagalmu 1 bumba un neko citu nebija ko darīt, kā dauzīt bumbu. Bet tagad interešu izglītībai ir lielas iespējas.
[+] [-]
-1 [+] [-]
+8 [+] [-]
+6 [+] [-]
Pieradis dzīvot uz parāda, pirkt labākos spēlētājus pārmaksājot un graujot tirgu.
Izdzīvos moderni klubi ar labu un efektīvu pārvaldību, kas mācēs sabalansēt savus ieņēmumus ar izdevumiem. Ja Real ienākumi tuvojas miljardam, bet jābaidās par bankrotu - nu jāpaskatās spogulī..
[+] [-]
+2 [+] [-]
-1 [+] [-]
+5 [+] [-]
-1 [+] [-]
+6 [+] [-]
-1 [+] [-]
+2 [+] [-]
+1 [+] [-]
-1 [+] [-]
-1 [+] [-]
+1 [+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Tad jau Madridei nevajadzētu būt problēmām- atceroties, kā pagātnē Realam gāja ar tiem nekustāmajiem īpašumiem...
[+] [-]
-1 [+] [-]
neapstāsies tas process un ik pa brīdim tiks cilāts.
vai nu starpniekiem naudas plūsmā UEFA/FIFA kardināli jāmainās.
visu laiku diktātu nevarēs uzturēt paļaujoties tikai uz faniem, valdībām un sankcijām !
[+] [-]
[+] [-]
algas var regulēt tikai līgu ietvaros. tas ir tāda superlīga varētu to nodrošināt. kā tas iespējams UEFA nevaru saprast.
[+] [-]
+1 [+] [-]
[+] [-]
Par jauniešiem gan taisnība, šī paaudze iet ceļu, kur iznākums var būt drausmīgs, tikai telefona un datora spaidīšana 24h režīmā. Kāds tur futbols.
[+] [-]