Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:125, Did:0, useCase: 3

Pēdējais vārds. Baltkrievijas tiesa piespriež divu gadu cietumsodu blogerim Ivuļinam

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Pēdējais vārds. Baltkrievijas tiesa piespriež divu gadu cietumsodu blogerim Ivuļinam
Aleksandrs Ivuļins tika aizturēts 2021. gada jūnijā. Foto: kp.ru

Minskas pilsētas Padomju rajona tiesa trešdien, 19. janvārī, piesprieda divu gadu cietumsodu vispārējā režīma kolonijā "Krumkači" futbolistam, Tribuna.com žurnālistam un YouTube kanāla "ChestnOK" (ķiploks; godīgi, labi) izveidotājam Aleksandram Ivuļinam.

Ivuļins bija viens no pirmajiem baltkrievu žurnālistiem, kurš parakstīja 2020. gada 18. augustā publicēto sportistu vēstuli pret vardarbību un prezidenta vēlēšanu viltošanu (sarakstā #171). Minskā no 16. augusta līdz oktobrim katru svētdienu notika tautas manifestācijas un Ivuļins aktīvi tajās piedalījās.

Varas iestādes asi vērsās pret tautas nemieriem. Pirmajās trīs dienās pēc vēlēšanām tika aizturēti vairāk nekā 6000 cilvēku, bet līdz 2020. gada beigām aizturēšanas gadījumu skaits pārsniedza 30 tūkstošus. Daudzi protestētāji devās emigrācijā uz Lietuvu un Poliju, citus iemeta cietumos. Šobrīd, 2022. gada sākumā, Baltkrievijā ir vairāk nekā 900 politiski ieslodzīto.

Ivuļina aizturēšana notika 2021. gada jūnijā, bet pirmdien viņš tika apsūdzēts par piedalīšanos grupveida darbībās un nepakļaušanos varas iestādēm 2020. gada 23. augustā un 27. septembrī. Prokurora nolasītajā apsūdzībā norādīts, ka Ivuļins no 2020. gada 7. augusta līdz 2021. gada 26. martam ar YouTube kanāla “ChestnOK” starpniecību sekmējis tādas darbības.

Apsūdzības nolasīšana turpinājās vienu stundu. Otrā tiesas sēde 18. janvārī noritēja tikai 10 minūtes, bet trešajā sēdē pēc apsūdzētā pēdējā vārda tika nolasīts spriedums. Prokurora 24 gadus vecā palīdze Anastasija Maļika pieprasīja žurnālistam piespriest divu gadu cietumsodu vispārējā režīma kolonijā, bet tiesnesis Sergejs Šatilo prasību apmierināja.

Aleksandra Ivuļina pēdējais vārds 2022. gada 19. janvārī (Sportacentrs.com tulkojums)

“Sports ir jebkuras kultūras milzīga sastāvdaļa un jebkuras sabiedrības nozīmīga sastāvdaļa. Būtībā, sports ir katras valsts vizītkarte. Pietiek sarunā ar ārzemniekiem pieminēt BATE vārdu – jums uzreiz pastāstīs, ka ir tāda pilsēta Borisova, par lieliskām uzvarām pār “Bayern” un “Roma”.

Baltkrievijas sports nav tikai nosacītā BATE, nosacītais Aleksandrs Hļebs vai Viktorija Azarenka. Baltkrievijā ir ļoti daudz lielisku un brīnišķīgu sportistu, kuri pelnījuši, lai par viņiem interesanti pastāstītu. Un tieši tāpēc, lai baltkrieviem par baltkrievu sportistiem pastāstītu pieejami un interesanti, 2019. gadā izveidoju YouTube kanālu “ChestnOK” (šobrīd 75 tūkstoši abonentu).

Daudzi mani atrunāja no ieceres, sakot, ka Baltkrievijas sports ir ļoti šaura niša, ka baltkrievu sports interesē ļoti mazam skaitam cilvēku un nav vērts tam veltīt padziļinātu uzmanību. Taču es biju pārliecināts, ka baltkrievu sports var būt interesants, ja par viņu viegli, pieejami un forši pastāsta.

Vienmēr biju pārliecināts – ja nerunā tikai pār vārtiem, punktiem, sekundēm, ne tikai par futbola, handbola, hokeja laukumā notiekošo, cilvēki sapratīs, ka baltkrievu sportisti ir īstas personas, dzīvi piemēri atdarināšanai. Tāpēc manā kanālā viņiem nenācās tūkstošo reizi stāstīt par spēles plānu un vai viņi pie tā turējās.

Sportisti runāja par visu, kas interesē vienkāršam cilvēkam. Gan to, kas interesēja sporta līdzjutējiem, gan to, kas interesē cilvēkiem, kuri šķietami atrodas tālu no sporta. Šī iemesla dēļ daudzi baltkrievi, kuri sākumā bija vienaldzīgi pret Baltkrievijas sportu, saprata, ka baltkrievu sportisti – tie nav kādi ierobežoti cilvēki, kuri spēj tikai spert pa bumbu un nopelnīt nepamatoti lielu naudu.

Viņi ieraudzīja viņos īstus vīriešus. Viņi ieraudzīja, ka baltkrievu sportisti var parūpēties par klaiņojošiem dzīvniekiem, viņi ieraudzīja, ka baltkrievu sportisti var apmaksāt operācijas nelaimē nonākušajiem. Ieraudzīja, ka baltkrievu sportisti var ierasties bērnu namā un likt bērniem, kuri nonākuši skarbos apstākļos, uz brīdi sajusties labāk.

Viņi saprata, ka viņiem (sportistiem) rūp tādas pašas problēmas, kā visiem sabiedrības locekļiem. Un tādēļ baltkrievu sportisti sāka kļūt par paraugu, viņus sāka cienīt. Un cienīt, pirmkārt, par atklātību. Par atklātību, kuru cilvēki sajuta caur telefonu un datoru ekrāniem.

Skatoties uz baltkrievu sportistiem, kuri izauga par spēcīgām personībām, baltkrievi sāka vadāt bērnus uz sporta skolām. Bērni pārstāja niekoties, pārstāja sēdēt pie ierīcēm un klaiņot pa ielām. Tādā veidā, lai cik patētiski tas neskanētu, baltkrievu tauta kļuva veselīgāka.

Jā, skaidrs, ka daudzi no bērniem, kuri vēroja YouTube kanālu “ChestnOK”, nekļūs par pasaules sporta superzvaigznēm, taču viņi stiprina savu veselību, mācās dzīvot un strādāt kolektīvā. Un nākotnē kļūs par pilnvērtīgiem Baltkrievijas sabiedrības dalībniekiem.

Video: Ivuļina drauga Jaroslava Pisarenko uzruna 2022. gada 19. janvārī

Piemērs, kurš aizkustināja mani līdz sirds dziļumiem. Filmēju video “ChestnOK” kanālam. Ģimene no Čečerskas – mazpilsētas Gomeļas apgabalā 300 kilometru attālumā no Minskas – vietā, kur nav iespēju trenēties futbolā, noskatoties video manā kanālā, nolēma, ka divreiz nedēļā vedīs puisēnu uz treniņiem “Krumkači” futbola skolā. Ļoti lepojos, ka, pateicoties “ChestnOK” kanālam, cilvēki sāka aizrauties ar sportu.

Un, ja manam kanālam bija kāda misija, tā nebija Baltkrievijas sociālās, ekonomiskās un politiskās iekārtas diskreditācija. Cilvēki apjauta, cik lieliski ir mūsu sportisti, un iemīlēja baltkrievu sportu.

Vēlos, lai baltkrievu sports kļūtu par baltkrievu sabiedrības nozīmīgu sastāvdaļu daudzu gadu garumā. Lai stadionos būtu izpārdotas spēles, bet pēc mačiem cilvēki ar saviem bērniem dotos pagalmā, lai spēlētu hokeju, futbolu, volejbolu. Nav svarīgi, ko.

Lai mūsu tauta būtu veselīga. Jo sports ir socializēšanās, kultūra. Un vēlos, lai Baltkrievijā būtu tāda kultūra. Sporta kultūra dzimst masu sportā. Un masu sports – tā ir veselība.

Nekad nav par vēlu no sportista-amatiera kļūt par sportistu-profesionāli. Nav svarīgi, cik tev gadu, lai to paveiktu. Jo pats ar savu piemēru parādīju, ka nav nekā neiespējama, ja pa īstam vēlies padarīt labāku sevi un cilvēkus apkārt. Un tādējādi padarīt sportu labāku.

Tuvojoties trīsdesmitajai dzimšanas dienai, parakstīju profesionālu līgumu ar futbola klubu “Krumkači”. Un tas parāda, ka nav nekā neiespējama, ja pa īstam mīli, ko dari. Tas bija aizraujošs stāsts. Ļoti ceru, ka tas turpināsies, ka līgumu pagarinās.

Ļoti vēlos koncentrēties futbola projektam “Krumkači”. Pat nedaudz paiet malā no žurnālistikas, lai pilnībā veltītu sevi futbolista profesijai. Pagājušajā pavasarī – jā, nebija viegli, nogurdinoši treniņi mēnešu garumā, desmit zaudēti kilogrami, taču pēc 3-4 mēnešiem iesitu pirmos vārtus profesionāļa kārtā. Jā, tā bija pārbaudes spēle, taču uz to ieradās vairāk cilvēku nekā uz atsevišķām Baltkrievijas virslīgas spēlēm.

Vēlos atzīmēt, ka spēlē nenotika nekādas darbības, kuras rupji pārkāptu sabiedrisko kārtību. Cilvēki vienkārši kaifoja par baltkrievu sportu un pārvērta to kultūras pasākumā. Tāpēc vēlētos jums palūgt, augstā tiesa, neatņemt man iespēju padarīt baltkrievu futbolu labāku un nolemt neatņemt man brīvību, lai varētu turpināt futbolista karjeru.

Patiesībā tas vēl nav viss. Man ļoti gribas pateikt, ka gandrīz septiņus mēnešus nevarēju palīdzēt ne tikai savam futbola klubam, bet arī galvenajiem līdzjutējiem manā dzīvē – maniem vecākiem.

Neskaitot vecākus, man ir vēl viens ļoti svarīgs līdzjutējs. Tas ir ļoti privāts stāsts. Daži par to zina, taču man ir brālis ar kustību traucējumiem. Šogad viņam apritēs 39 gadi. Tas ir mans vecākais brālis. Viņa socializācija psihiskās un fiziskās attīstības dēļ nenotika, kā vajadzētu. Un 39 gadu vecumā viņš nevar sevi nodrošināt, strādāt. Būtībā, viņa kontaktu loks ir trīs cilvēki, viens no kuriem esmu es. Viņam nav draugu, paziņu.

Lai jūs labāk saprastu – kad sēdēju īslaicīgās aizturēšanas izolatorā, viņam bija dzimšanas diena. Un pati labākā dāvana būtu, ja Saša tiktu palaists mājās. Tas nenotika. Viņa attīstības specifikas dēļ centos pēc iespējas biežāk braukt mājās, pie vecākiem, ar kuriem brālis dzīvo, centos viņu apraudzīt. Mēs nevaram sazināties caur vēstkopām, telefonu. Tikai klātienē. Un man ļoti uztrauc – ja ilgi palikšu apcietinājumā, kā notiks viņa socializācija... Viņam būs ļoti grūti pierast pie manis.

Ļoti svarīga nianse – mani vecāki nav gados jauni. Ja, nedod Dievs, ar viņiem kaut kas notiks, būšu vienīgais cilvēks, kurš varēs par brāli parūpēties. Sievietei, kura visu mūžu nostrādājusi bērnudārzā, un vīrietim ar kustību traucējumiem ir mazas pensijas. Tāpēc biju vienīgais cilvēks, kurš saviem vecākiem varēju sniegt ne tikai morālu, bet arī materiālu atbalstu.

Vēlos, lai augstā tiesa, nolasot spriedumu, ņemtu vērā šo apstākli. Un, noslēgumā, vēlos pateikt, ka, neskatoties uz visu notikušo, joprojām turpinu ticēt likuma spēkam, joprojām turpinu ticēt cilvēciskās morāles normām un turpinu ticēt cilvēkiem. Viss.

Video: “Baltijas ceļš” un cilvēku ķēde Viļņa – Baltkrievijas robeža 2020. gada 23. augustā

Notiesātie baltkrievu vlogeri

BlogerisKanālsAbonentu skaits
Sergejs TihanovskisStrana dļa žizņi306 000
Aleksandrs IvuļinsChestnOK75 000
Ruslans LiņņiksRuslan Liņņik73 000
Vladimirs CiganovičsMozgON67 000
Pāvels SpirinsPavel Spirin63 000
Aleksandrs Kabanovs/Sergejs PetruhinsNarodnij reporter45 000
Vadims JermašuksVadimati40 000
Olga TokarčukaOlya Tokarchuk31 000
Dmitrijs KozlovsSerij kot17 000
Vladimirs NeronskisSluck dļa žizņi10 000

Izmantotie resursi:
https://tribuna101.global.ssl.fastl...
Baltkrievijas sportistu vēstule pret vardarbību un prezidenta vēlēšanu viltošanu
Notiesātie Baltkrievijas vlogeri

Slēpts komentārs: Andree

  +4 [+] [-]

, 2022-01-20 19:37, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Tas blogeris nav sportists. Kādēļ jāliek raksts te? Šis ir politisks kanāls? Tad uzrakstiet arī par Asanžu, ko amerikāņi grib sapūdēt cietumā uz mūžu par patiesības atklāšanu, uzrakstiet par to, ka Rietumos - Amerikā un Eiropā kastrē bērnus (gender change) un ka viņi šīs "vērtības" grib uzspiest visai pasaulei. Ka cietumos salika visus Amerikas 6. janvāra protestājus, kas protestēja pret vēlēšanu viltošanu. Ak ja protestē Amerikā, tie ir "iekšējie teroristi", bet ja ārdās uz ielām un uzbrūk policistiem, dedzina mašīnas, ēkas Ukrainā, Baltkrievijā, Kazahstānā, tie ir " brīvības cīnītāji" un valsts varai "nekavējoties jāatdod vara brīvības cīnītājiem". Ēzeļa ausis jums.
Gala rezumē - valstīs, kuras spējušas krāsainās revolūcijas apspiest, bērnus nekastrē un valdība neļaus to darīt. Ukrainā uzvarēja maidanisti un šobrīd jau ir pieņemts likums par gomojaukumu legalizēšanu un skat, rīt pēc ASV departamenta zvana sāks arī bērnu kastrēšanu. Viss, kas jāzina.
Vateni, savu debīlismu vari izpaust savos Rusņas portālos.
Šeit tādus, kā tu, Rusņas troļļus sen neviens neņem galvā. Ja vien negrib par viņiem paņirgāties.
Slēpts komentārs: Andree

  +5 [+] [-]

, 2022-01-20 20:03, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Kā skatos, inteliģence lien pa malām ārā. Kaut vienu argumentu esi gatavs normāli atspēkot? Par Asanžu? Par 6. janvāra arestantiem? Par to, ka Rietumos kastrē bērnus? Esi gatavs pēc Baidena zvana arī savu bērnu izskastrēt?
Neglaimo sev ar domu, ka es te mēģināšu ar tevi diskutēt.

  -4 [+] [-]

, 2022-01-20 20:07, pirms 4 mēnešiem
Kur nu.. Jo argumentus ta atspēkot nav ar ko.

  +1 [+] [-]

, 2022-01-20 20:09, pirms 4 mēnešiem
Starpcitu, mums tulit draud kas lidzigs, bordans jau biida likumu, kas visaadus youtuberus un tiktokerus kas necienigi izturas pret pasaules labako prezi Salaveci un labako valdibu, laus sedinat kurki
Tapec gatavojaties, ne taa papikstesi odekolonis sarijies, atbrauks tevi uz pokeli un sashnores

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 20:13, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Kā skatos, inteliģence lien pa malām ārā. Kaut vienu argumentu esi gatavs normāli atspēkot? Par Asanžu? Par 6. janvāra arestantiem? Par to, ka Rietumos kastrē bērnus? Esi gatavs pēc Baidena zvana arī savu bērnu izskastrēt?
vienkārši likvidē nepaklausīgos,līdz ar to neko kastrēt nevajag.

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 20:35, pirms 4 mēnešiem
Komunistiem bija šāda ideoloģija un prakse:
1. - Ļenins un Staļins ir tautu tēvi un visiem jāpielūdz tie. Ja nepiekrīti - uz cietumu.
2. - attiecīgi tika skolota jaunā paaudze - pionieri, oktobrēni ar sarkaniem kaklautiem. Ja vecāki atteicās laist bērnus uz pionieriem - cietums.
Sauksim to par sarkano ideoloģiju. Kas bez šaubām, bija suņa murgi.

Bet apskatīsimies uz tagadējiem Rietumiem:
1. Homoideoloģija + liberālisms - ja kritizē to, tevi vajās, atlaidīs no darba, daudzās rietumu valstīs jau ir cietumsodi "naida runu" veidā, ja tu vienkārši pasaki, ka ģimene ir tēvs un māte, nevis 2 bārdaini veči.
2. Arī tiek attiecīgi skolota jaunā paaudze - visā Rietumu izglītības sistēmā ir obligātās homo stundas, visādas mozaīktipa organizācijas drīkst iet visur, pat bērnudārzos un "izglītot" bērnus. Rekur Ungārija pieņēma likumu, kas aizliedza tiem līst skolās, kā visa EU ārdījās un bija "sašutusi". Draud ar finansējuma atņemšanu un izslēgšanu no EU.
Tagad paskatieties vēlreiz komunisma piemēru augstāk. Līdzība ir nenoliedzama. Tikai šī zilā ideoloģija ir bīstamāka un ļaunāka. Ja pionieris izauga un viņam tie pionieru pasākumi pa lielam personībai ļaunumu nenodarīja, varēja pat iesmiet vēlāk, tad tagad "izglītotie" bērni zilo stilā pēc tam 30% uztaisa pašnāvības. Reālā gomo statistika.
Plus vēl tagad izdomājuši bērnu kastrāciju. Un drīz legalizēs pedofiliju.
Tā ka no vilka muka, uz lāča uzskrēja.

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 20:42, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Komunistiem bija šāda ideoloģija un prakse:
1. - Ļenins un Staļins ir tautu tēvi un visiem jāpielūdz tie. Ja nepiekrīti - uz cietumu.
2. - attiecīgi tika skolota jaunā paaudze - pionieri, oktobrēni ar sarkaniem kaklautiem. Ja vecāki atteicās laist bērnus uz pionieriem - cietums.
Sauksim to par sarkano ideoloģiju. Kas bez šaubām, bija suņa murgi.

Bet apskatīsimies uz tagadējiem Rietumiem:
1. Homoideoloģija + liberālisms - ja kritizē to, tevi vajās, atlaidīs no darba, daudzās rietumu valstīs jau ir cietumsodi "naida runu" veidā, ja tu vienkārši pasaki, ka ģimene ir tēvs un māte, nevis 2 bārdaini veči.
2. Arī tiek attiecīgi skolota jaunā paaudze - visā Rietumu izglītības sistēmā ir obligātās homo stundas, visādas mozaīktipa organizācijas drīkst iet visur, pat bērnudārzos un "izglītot" bērnus. Rekur Ungārija pieņēma likumu, kas aizliedza tiem līst skolās, kā visa EU ārdījās un bija "sašutusi". Draud ar finansējuma atņemšanu un izslēgšanu no EU.
Tagad paskatieties vēlreiz komunisma piemēru augstāk. Līdzība ir nenoliedzama. Tikai šī zilā ideoloģija ir bīstamāka un ļaunāka. Ja pionieris izauga un viņam tie pionieru pasākumi pa lielam personībai ļaunumu nenodarīja, varēja pat iesmiet vēlāk, tad tagad "izglītotie" bērni zilo stilā pēc tam 30% uztaisa pašnāvības. Reālā gomo statistika.
Plus vēl tagad izdomājuši bērnu kastrāciju. Un drīz legalizēs pedofiliju.
Tā ka no vilka muka, uz lāča uzskrēja.
Salīdzināja totalitārismu un brīvus uzskatus (cilvēku brīvību domās, uzskatos, darbībā).

  -3 [+] [-]

, 2022-01-20 20:48, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Kur nu.. Jo argumentus ta atspēkot nav ar ko.
Viens gan man ir skaidrs u.t.i., ka Putlers&Co tev ir izkastrējuši smadzenes, un galva tev ir vajadzīga tikai tāpēc, lai vārnas nepietirš rumpi, un lai rudenī lapas nebirst tev rumpī.

     [+] [-]

, 2022-01-20 20:56, pirms 4 mēnešiem
Kamdēļ šis mēsls ir šeit? Tas gan par rakstu, gan par NAMEJS 9999

  +3 [+] [-]

, 2022-01-20 20:58, pirms 4 mēnešiem
Protams, ka komunisms bija totalitārs slikts režīms. Bet vai tagad Rietumos nav kas līdzīgs zilās ideoloģijas stilā? Ja PSRS pateici, ka ļenins nav tautas tēvs un tevi ielika cietumā, tas ir totalitārisms, bet ja tagad Rietumos (konkrēti Norvēģijā, piemēram) pateiksi, ka ģimene ir tēvs un māte, nevis 2 vīrieši (cietumsods par "naida runu" uz 2 gadiem - tas ir reāls eksistējošs likums Norvēģijā) un tevi ieliek cietumā, tā ir "brīvība" ? Ja komunismā neļāvi iet bērnam uz pionieriem un tevi reprsēja par to, tas bija totalitārisms, bet ja tagad neļausi bērnus "izglītot" gomostilā, tevi represēs, tā ir "brīvība"? Pašiem smiekli nenāk?
Namej, tu esi rupjš, neaudzināts, neizglītots cilvēks, kas nespēj diskutēt. Un vienīgā metode, kad argumentu nav - primitīva apsaukāšanās. Tu esi necienīgs sava nika.

  +5 [+] [-]

, 2022-01-20 21:02, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Protams, ka komunisms bija totalitārs slikts režīms. Bet vai tagad Rietumos nav kas līdzīgs zilās ideoloģijas stilā? Ja PSRS pateici, ka ļenins nav tautas tēvs un tevi ielika cietumā, tas ir totalitārisms, bet ja tagad Rietumos (konkrēti Norvēģijā, piemēram) pateiksi, ka ģimene ir tēvs un māte, nevis 2 vīrieši (cietumsods par "naida runu" uz 2 gadiem - tas ir reāls eksistējošs likums Norvēģijā) un tevi ieliek cietumā, tā ir "brīvība" ? Ja komunismā neļāvi iet bērnam uz pionieriem un tevi reprsēja par to, tas bija totalitārisms, bet ja tagad neļausi bērnus "izglītot" gomostilā, tevi represēs, tā ir "brīvība"? Pašiem smiekli nenāk?
Namej, tu esi rupjš, neaudzināts, neizglītots cilvēks, kas nespēj diskutēt. Un vienīgā metode, kad argumentu nav - primitīva apsaukāšanās. Tu esi necienīgs sava nika.
Mans vectēvs bija Sibīrijā, un pēc visa ko viņš stāstījis, nope - izvēlos Rietumus katrā diennakts laikā

  +1 [+] [-]

, 2022-01-20 21:28, pirms 4 mēnešiem
Dingosunciits rakstīja: Starpcitu, mums tulit draud kas lidzigs, bordans jau biida likumu, kas visaadus youtuberus un tiktokerus kas necienigi izturas pret pasaules labako prezi Salaveci un labako valdibu, laus sedinat kurki
Tapec gatavojaties, ne taa papikstesi odekolonis sarijies, atbrauks tevi uz pokeli un sashnores
Tev jau kā Latvijas republikas nodevējam un komunistu pēctecim gribētos, lai par prezidentu mums būtu Jūlija Stepaņenko! 1005 varu saderēt, ka tavi vecāki bija kompartijas biedri ar mērķi dabūt kādu labumu - nu štrunts Tev un tavai ģimenei par Latviju, vai normāli domājošu latviešu tautu - galvenais, ka krievs solīja, ka uz pannas cepsies desa kādu laiku!!!

  +1 [+] [-]

, 2022-01-20 21:31, pirms 4 mēnešiem
Baltkrievijā varu sagrābis fašistisks režīms, un cilvēkus aiztur, liek cietumā, smagi piekauj un nereti arī nosit vienkārši tāpat, bez iemesla.

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 21:43, pirms 4 mēnešiem
Tas andree jeb andrjuha ar saviem noplicinatajiem stiigu aparatiem tiesham kko savaa skanu plate ir pazaudejis, domaju taa pat nav tikai viena stiga kaa Vecmeitai, tur ir smagak!!!

Bet nu grozi kaa gribi, namgejs ar savu pendosiju un nato nav labaks!!!

  -3 [+] [-]

, 2022-01-20 21:44, pirms 4 mēnešiem
Andree rakstīja: Protams, ka komunisms bija totalitārs slikts režīms. Bet vai tagad Rietumos nav kas līdzīgs zilās ideoloģijas stilā? Ja PSRS pateici, ka ļenins nav tautas tēvs un tevi ielika cietumā, tas ir totalitārisms, bet ja tagad Rietumos (konkrēti Norvēģijā, piemēram) pateiksi, ka ģimene ir tēvs un māte, nevis 2 vīrieši (cietumsods par "naida runu" uz 2 gadiem - tas ir reāls eksistējošs likums Norvēģijā) un tevi ieliek cietumā, tā ir "brīvība" ? Ja komunismā neļāvi iet bērnam uz pionieriem un tevi reprsēja par to, tas bija totalitārisms, bet ja tagad neļausi bērnus "izglītot" gomostilā, tevi represēs, tā ir "brīvība"? Pašiem smiekli nenāk?
Namej, tu esi rupjš, neaudzināts, neizglītots cilvēks, kas nespēj diskutēt. Un vienīgā metode, kad argumentu nav - primitīva apsaukāšanās. Tu esi necienīgs sava nika.
Ja es redzu, ka cilvēks ir absolūts demagogs, un viņš pēc labākiem vateņu troļļu paraugiem cenšas sēt cilvēkos šaubas, tad es nebūšu pieklājīgs un atklāti viņam pateikšu-tu esi kārtīga Rusņas mēslu vabole.
Punkts!

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 21:44, pirms 4 mēnešiem
Gribeshu redzet sho visu nacionalo varonu viedoklus kad ari musejos youtuberos saaks sedinat kurkos un klapet!!! Vot gatavojiet jau laicigi palagus

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 21:46, pirms 4 mēnešiem
NAMEJS 9999 rakstīja: Ja es redzu, ka cilvēks ir absolūts demagogs, un viņš pēc labākiem vateņu troļļu paraugiem cenšas sēt cilvēkos šaubas, tad es nebūšu pieklājīgs un atklāti viņam pateikšu-tu esi kārtīga Rusņas mēslu vabole.
Punkts!
Gan tev, gan funarikam, gan andrjuham ir daudz kopiga, piemeram, jus visi esat uraalu pelmenu fani

  -1 [+] [-]

, 2022-01-20 21:48, pirms 4 mēnešiem
Bet kad sedinas musejos tad namgeji, vecmeitas un shveices zilishi breks ka parkapa demokratijas principus nu tur viss jau pa plauktiem

     [+] [-]

, 2022-01-21 09:56, pirms 4 mēnešiem
Mūsu vakardienas svilpotājus vajadzētu pēc līdzīgas shēmas atstrādāt, lai uzzina, ko nozīmē demokrātija.