Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:776, Did:0, useCase: 3

Cik ilgi FIFA turpinās pretoties loģikai?

Agris Suveizda

Cik ilgi FIFA turpinās pretoties loģikai?
Argentīnas un Meksikas futbolisti cenšas ieskaidrot savu taisnību spēles tiesnešiem
Foto: AFP/Scanpix

Pasaules kausa izcīņas finālturnīrs tuvojas tā noslēgumam. Cīņa par čempionu titulu vēl tikai priekšā, taču jau tagad skaidrs, ka par šo finālturnīru vēl ilgi runās ne tikai zelta medaļu ieguvēju sakarā, bet gan arī neskaitāmo tiesnešu kļūdu sakarā. Vai tiešām FIFA ar Zepu Blateru priekšgalā joprojām neieklausīsies tautas balsī un nemaz necentīsies ar tehnoloģiju palīdzību uzlabot situāciju?

Lai kas šogad kļūtu par pasaules čempioni, skaidrs, ka par finālturnīru vēl ilgi runās arī tiesāšanas dēļ. Viens apšaubāms un kļūdains lēmums seko otram. Tiesneši ir tikai cilvēki, un nav šaubu, ka galvenajam tiesnesim un viņa asistentiem ir ārkārtīgi grūti pārraudzīt un kontrolēt pilnīgi visu laukumu. Lai arī daudziem patīk pēc katras tiesneša kļūdas izfantazēt kārtējās sazvērestības teorijas, tiesnesim ir tādas pašas tiesības kļūdīties kā spēlētājiem. Tāpat kā uzbrucējs, kurš gadā saņem vairākus miljonus, var netrāpīt tukšos vārtos, tāpat arī tiesnesis var nepamanīt aizmugures stāvokli, spēli ar roku vai to, ka bumba ir šķērsojusi vārtu līniju.

To, ka tiesnesis var kļūdīties un ka tiesnešu brigādei fiziski ir praktiski neiespējami kontrolēt un pārraudzīt visu laukumu, atzīst gan futbolisti, gan līdzjutēji, gan arī pati FIFA. Nesenajā astotdaļfināla spēlē urugvajiešu tiesneši nepamanīja, ka bumba pēc Frenka Lamparda sitiena ir pabijusi vārtos. Jā, rupja kļūda, taču tā diemžēl gadās. Daudz var runāt par tiesāšanas līmeni, taču vairāk jāpievērš uzmanība tam, ka FIFA nekādi necenšas to labot. Ir ļoti daudz iespēju, kā izvairīties no tamlīdzīgām kļūdām, un populārākais variants ir video atkārtojumu ieviešana.

Pēc skandalozās Francijas un Īrijas spēles FIFA prezidents Zeps Blaters sacīja, ka nevēlas ieviest video atkārtojumus, jo vēlas saglabāt futbola vienkāršību un skatāmību, kā arī nevēlas zaudēt cilvēcisko faktoru jeb neprognozējamību, kas futbolu padara tikai pievilcīgāku. Taču gan šie, gan citi FIFA argumenti izklausās vairāk nekā smieklīgi. To, ka video atkārtojumus ir iespējams veiksmīgi ieviest – gan neiztērējot milzu naudas summas, gan neievelkot spēli pārāk ilgu -, pierāda futbola līdzinieks regbijs, kur video tiesnešu sistēma labi strādā gan Pasaules kausa izcīņā, gan citos nozīmīgos turnīros. Tāpat Blaters sacīja, ka nevēlas radīt pārāk lielu plaisu starp augstākajām un zemākajām līgām – ja video atkārtojumi tiktu ieviesti Anglijas Premjerlīgā, tiem vajadzētu būt arī piektajā līgā.

Taču Blaters acīmredzot ir aizmirsis, ka futbols vairs nekad nebūs tāds kā agrāk un ka atšķirība starp līgām tāpat ir milzīga. Futbols tāpat kā viss profesionālais sports mūsdienās ir ārkārtīgi komercializēts, un nav jāstāsta, cik liela atšķirība algās, klubu budžetos, medicīniskajā aprūpē un citos aspektors ir starp, piemēram, Madrides "Real" un kādu Spānijas amatierkomandu. Naudas daudzuma ziņā FIFA un futbols iet roku rokā ar mūsdienu iespējām un progresu, taču tiesāšanas ziņā nezin kāpēc atsakās to darīt. Lai arī pats nekad neesmu bijis sazvērestības teoriju piekritējs, šādā situācijā nevaru nepadomāt, ka tādējādi FIFA vēlas saglabāt mača iznākuma iespaidojamību. Nevēlos apgalvot, ka tā arī ir, taču citu piemērotu iemeslu vienkārši nevaru atrast.

FIFA pēdējos gados izvērsusi pamatīgu kampaņu par to, lai padarītu futbolu godīgāku. Taču tajā pašā laikā spļauj virsū saviem lozungiem un principiem, atklāti kaitējot futbola tēlam visā pasaulē. Vai tiešām Blaters un citas FIFA amatpersonas nesaprot, ka skatītāji jeb cilvēki, kuri ar saviem naudas makiem stutē profesionālo futbolu, vēlas redzēt, lai uzvar spēcīgākā komanda, nevis tā, kurai vairāk paveicas? Futbola popularitāte nevis iegūst, bet tiek stipri degradēta tiesneša kļūdu dēļ, jo pārāk bieži spēles likteni izšķir vai būtiski ietekmē kļūdaini ieskaitīti vai neieskaitīti vārtu guvumi. Stipri šaubos, ka FIFA to nesaprot, taču tajā pašā laikā neko necenšas mainīt. Iesākumam pietiktu ar to, lai video atkārtojumi tiktu ieviesti tikai nozīmīgākajos turnīros, piemēram, Pasaules kausa izcīņā. Tas vismaz būtu solis progresa virzienā. Tāpat kritiku neiztur arguments par spēles ievilkšanos, jo būtu iespējams noteikt speciālu limitu, cik bieži mača laikā drīkst skatīties video atkārtojumu (piemēram, katra komanda to varētu pieprasīt vienu reizi).

Tiesneša ziņā ir jāpaliek noteikumu pārkāpumu fiksēšanai, dzelteno un sarkano kartīšu piešķiršanai, taču ir jāsamazina iespēja, ka tiesnesis var kļūdīties, ieskaitot vai neieskaitot vārtu guvumu. Taču katra vārtu guvuma nozīme futbolā ir ārkārtīgi izšķiroša, un strīdīgās epizodēs ar video tiesneša palīdzību varētu pieņemt pareizo lēmumu. Futbolā ir jāpaliek cilvēciskajam faktoram, taču ir jāizskauž kļūdas, kas izšķir mača likteni un no kurām ir iespējams atbrīvoties. Jācer, ka FIFA beigs kaitēt futbola attīstībai un beidzot sāks rīkoties. Ja modernās tehnoloģijas var palīdzēt citos sporta veidos, kāpēc tās nevar palīdzēt futbolā? Lai uzvar labākais, nevis veiksmīgākais!

FEATURE Opta's Football Action Definitions

Vai nepieciešams ieviest video atkārtojumus?

  • 459

  • 75


1 2 48 komentāri

 +13 [+] [-]

, 2010-06-28 02:52, pirms 14 gadiem
Tas ir skaidrs, ka pēc šī PČ FIFA tomēr sāks kko darīt lietas labā..

P.S Šodien uzvarēja STIPRĀKAIS, kā arī tas, kas vairāk VĒLĒJĀS uzvarēt!
Paldies Vācija, jūs šodien bijāt labākie!

  +5 [+] [-]

, 2010-06-28 02:52, pirms 14 gadiem
drīz baters kritīs un vietā nāks jaunāks ar parspektīvaku skatu uz šo visu un tad varam gaidīt parmaiņas...
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +14 [+] [-]

, 2010-06-28 03:09, pirms 14 gadiem
Atbalstu autoru 100%

     [+] [-]

, 2010-06-28 03:18, pirms 14 gadiem
..un kā palika ar to 1. vārtu guvumu?
Pie kāda slēdziena nonāca mūsu sportacentra eksperti!? bija vai nebija aizmugure.
Slēpts komentārs no bloķēta lietotāja

 +22 [+] [-]

, 2010-06-28 03:51, pirms 14 gadiem
labāks variants tomēr ir futbola bumba ar čipu.! aiz vārtiem vnk ielikt lampiņu kā hokejā, ja bumba šķērso tad iedegas sarkana gaisma. vai kkā tā. jo tomēr tas ir lētāk nekā ieviest video atkārtojumus un situācijas konstatēšana ir momentāla.! par tām aizmugurēm.. hz, vajag vēl piekto tiesnesi , kas seko no augšas un pa austiņu paziņo.!
Slēpts komentārs: mazpedis

  +7 [+] [-]

, 2010-06-28 04:37, pirms 14 gadiem
Piekriitu autoram,vajaga videoatkaartojumus lai noskaidrotu bija vaarti vai nebija, speele ar roku vai aizmugures staavoklii taa pat kaa hokejaa - ripa bij paari liinijai vai nebija, guuti vaarti ar slidu vai atrodoties vaartsarga laukumaa!
Slēpts komentārs: Normunds Krūmiņš

 +53 [+] [-]

, 2010-06-28 05:57, pirms 14 gadiem
sporcmen rakstīja: Tiesnešu pasaulē pietiek !
Nevajag nekādus uzlabojumus, bez tiesnešu kļūdām, futbols vairs nav futbols !

Protams, ka vienmēr būs tā, ka kādam nepaveiksies un tiesnesis neieskaitīs vārtus...

Iedomājieties, ja nebūtu strīdīgo situāciju, ko darītu prese ?
Arī FIFA tiek nodarbināti un aktivitāte ir manāma !
Pats sev saliki plusiņus?dažu minūšu laikā +12,par galīgi idiotisku komentāru!(kaut gan vēl nav pat 6.00 no rīta!)

     [+] [-]

, 2010-06-28 06:25, pirms 14 gadiem
Number 0 rakstīja: Tas ir skaidrs, ka pēc šī PČ FIFA tomēr sāks kko darīt lietas labā..

P.S Šodien uzvarēja STIPRĀKAIS, kā arī tas, kas vairāk VĒLĒJĀS uzvarēt!
Paldies Vācija, jūs šodien bijāt labākie!
Skaidrs nav nekas!Vai tad šis ir pirmais PČ ,kad tiesneši ,,rok,, spēles?Un vai tad FIFA ir darījusi kaut ko lietas labā?Laiks paies ātri,un 2014 gadā atkal pieminēsim tiesāšanu,ka vajadzīgi video atkārtojumi........

P.S.Vakar diemžēl stiprāko neuzzinājām!Kad Angļi iesita otros vārtus,kurus neskaitīja,pārsvars bija uz to brīdi Angļiem,tā kā atklāts jautājums vien paliek kurš vairāk vēlējās uzvarēt!
Bet pateikties vajag tiesnešiem,viņi bija labākie!Tu viņus apbižo!

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 07:09, pirms 14 gadiem
Ja ievieš videoatkārtojumu, tad strikti noteikumos jānosaka, ko tieši skatīsies atkārtojumos - aizmugures kā ARG-MEX? Spēles ar roku kā FRA-IRL? Vai tomēr tikai vārtu guvumus kā ENG-GER?
Es drīzāk piekristu papildus soda laukuma tiesneša ieviešanai, kura kompetence būtu palīdzēt galvenajam tiesnesim fiksēt pārkāpumus soda laukumā un vārtu guvumus.

  +2 [+] [-]

, 2010-06-28 07:16, pirms 14 gadiem
sporcmen rakstīja: Arī FIFA tiek nodarbināti un aktivitāte ir manāma
WTF??
Vienīgais, ar ko nodarbinās tas stagnātu kantoris, ir aizbildinājumu meklēšana tehnoloģiju ieviešanai, padarot futbolu par vienīgo sporta veidu, kur tiesāšana notiek ar 19. gs. metodēm. Kamēr tenisā, kriketā un regbijā tehnoloģiju ieviešana neko nav traucējusi.
Turklāt absolūti liekulīgi ne vārda nepieminot par strīdīgajām epizodēm no tiesāšanas viedokļa savā mājaslapā spēļu atreferējumos. Domājiet, pie ARG-MEX spēles ir kaut kas par to, ka Tevess 1. vārtu guvumā bija aizmugurē un ka Roseti brigāde to "neredzēja"? Nē taču.
Nu protams, vieglāk jau ir iebāzt galvu smiltīs un izlikties, ka viss ir burvīgi un ideāli, kaut gan miljoniem skatītāju TV ekrānā un tūkstošiem klātienē redz pretējo.

  -3 [+] [-]

, 2010-06-28 07:31, pirms 14 gadiem
video atkārtojumi būtu vajadzīgi, bet kamēr tos skatīsies, cik daudz var sanākt likt klāt pie kompensācijas laika? Piekrītu, ka kārtības nav, bet vajadzīgs risinājums kā tas viss notiksies.

  +3 [+] [-]

, 2010-06-28 07:57, pirms 14 gadiem
Kaut kā viss tiek sarežģīts. Vajag uzlikt laukuma tiesnešiem austiņas + video tiesnesis. Lai video tiesnesi sēž un skatās un saka laukuma tiesnešiem un tie pieņem lēmumu apturēt spēli, ieskaitīt vārtus, u.t.t. Ne jau vienmēr vajadzēs apturēt spēli. Piemēram, ja ir bijusi aizmugure un laukuma tiesnesis neredzēja, bet video tiesnesis redzēja, bet bumba tāpat ir tam kam vajag, tad jau nav ko svilpt Ja jau tagad skatītāji paspēj 5 reizes apskatīt atkārtojumus, kamēr spēlētāji lēkā, tad jau video tiesnesis arī to var.

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 07:59, pirms 14 gadiem
Kas nu tur par logiku, acim redzamo kad pusmetrs bumba skerso vartu liiniju, vai 2 m aizmugure kur tur vajag atkartojumus? Ja tiesnesi neluretu kur nevajag i problemu nebutu. Ka sakuma tiesnesi svilpa aizmugures, jo dzilak turniraa jo vairak kludu. Kas bus finala? Jautajums sekojoss...

  -1 [+] [-]

, 2010-06-28 08:26, pirms 14 gadiem
Video atkaartojums tas ir tikai laika jautaajums!

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 08:41, pirms 14 gadiem
Pludins rakstīja: Da po*uj bija vai nebija.... Mans draugs, tava Vacija butu morali sapista ja tik tiesnesis nepielautu kludu.. No 2:0 uz 2:2 par 5 minutem... pareji goli kuri iesita tava Vacija tika guti tikai del ta ka Anglem vajadzeja 8 cilvekiem uzbrukt...
Tad to ENG uzbrukumu ar 8 cilvēkiem miskastē var izmest!

  +4 [+] [-]

, 2010-06-28 08:47, pirms 14 gadiem
Andris5 rakstīja: Skaidrs nav nekas!Vai tad šis ir pirmais PČ ,kad tiesneši ,,rok,, spēles?Un vai tad FIFA ir darījusi kaut ko lietas labā?Laiks paies ātri,un 2014 gadā atkal pieminēsim tiesāšanu,ka vajadzīgi video atkārtojumi........

P.S.Vakar diemžēl stiprāko neuzzinājām!Kad Angļi iesita otros vārtus,kurus neskaitīja,pārsvars bija uz to brīdi Angļiem,tā kā atklāts jautājums vien paliek kurš vairāk vēlējās uzvarēt!
Bet pateikties vajag tiesnešiem,viņi bija labākie!Tu viņus apbižo!
Tiesneši iesita ČETRUS vārtus angļu supervārtsargam
Tak tos angļus vācieši noskrēja kā stāvošus!

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 09:02, pirms 14 gadiem
Ja FIFA grib padarīt PČ par nenopietnu pasākumu, uz kuru tiek sūtīti jaunie futbolisti nevis paši labākie, tad tādā garā var turpināt. Šis čempis dažbrīd paliek nebaudāms dēļ tiesnešu nekonsekvences un rupjajām kļūdām, kas ietekmē spēles gaitu vai rezultātu!

Līdzīgi kā pasaules attīstība, arī futbols nestāv uz vietas - tas ir ātrāks, tehniskāks un arī bumbas kļūst modernākas un ar savdabīgākām īpašībām. Šoreiz laikam ir pienācis tas galējais punkts, kad cilvēks ar savām acīm vairs nav spējīgs izsekot precīzi visam uz laukuma notiekošajam, tādēļ modernu tehnoloģiju izmantošana būtu tikai likumsakarīga.

Piekrītu viedoklim, ka video tiesneša vai arī galējo līnījtiesnešu izmantošana ļautu novērst cūcības, kas pašreiz grauj spēli un sagādā vilšanos tik daudziem faniem.

Pēc PČ jāpaliek atmiņām par izcilu futbolu, nevis idiotiskām tiesnešu kļūdām!

  -1 [+] [-]

, 2010-06-28 09:35, pirms 14 gadiem
Tiesneši tad tiesneši , bet kur tā fair play , džeki uz kuba redz kas ir kas , nu atdod to bumbu pretiniekam un lai ieliek pretī banku , un kapā tālāk ...

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 09:41, pirms 14 gadiem
elementari butu taads sensors, kas bridina tiesnesi ka bumba ir skersojusi vaartu liniju

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 09:57, pirms 14 gadiem
Sportā galvenais ir godīgs rezultāts!!! Šajā gadījumā(os) FIFA vienkārši aizver acis, aicina uz finālturnīru dīvainus tiesnešus utt. Laikam jau galvenais ir Blateram nezaudēt savu kontroli pār spēli! Jācer ka beidzot futbola autoritātes un lielākie sponsori tagad izdarīs milzīgu spiedienu uz to kantori, citādi diez vai Blatera prātā kaut kas pēkšņi kļūs "gaišāks". Bet domāju ka nu jau pēc šitādiem notikumiem un ažiotāžas, vienaldzīgo šai jautājumā vairs nebūs, un Blateram nāksies izdomāt kādu stingrāku argumentu par tiem smieklīgajiem!

  -1 [+] [-]

, 2010-06-28 09:58, pirms 14 gadiem
Johnyb365 rakstīja: Tiesneši iesita ČETRUS vārtus angļu supervārtsargam
Tak tos angļus vācieši noskrēja kā stāvošus!
Ko Tu runā?
Ja reiz bumba ir šķērsojusi vārtu līnuju,ir vārtu guvums jāfiksē,ar piebildi:gandrīz pusmetru!!!Un paliekam pie 2-2!!!Kas tālāk ,tas nav apspriežams,tā jau ir cita spēle(pēc neskaitītiem vārtiem)!
Meksika zaudēja vārtus kur bija Argentīnai acīmredzamākā aizmugure,nu nav iespējas diviem tiesnešiem (galvenam,līnij)neredzēt šādā epizodē ,ka bijusi aizmugure,un spēle pilnībā izmainījās, ātri 2-0,un lieta Argentīnas labā darīta!
Starp citu Anglijas gūtos vārtus arī ,,nesaskatīja,, DIVI tiesneši.

  +4 [+] [-]

, 2010-06-28 10:07, pirms 14 gadiem
Andris5 rakstīja: Ko Tu runā?
Ja reiz bumba ir šķērsojusi vārtu līnuju,ir vārtu guvums jāfiksē,ar piebildi:gandrīz pusmetru!!!Un paliekam pie 2-2!!!Kas tālāk ,tas nav apspriežams,tā jau ir cita spēle(pēc neskaitītiem vārtiem)!
Meksika zaudēja vārtus kur bija Argentīnai acīmredzamākā aizmugure,nu nav iespējas diviem tiesnešiem (galvenam,līnij)neredzēt šādā epizodē ,ka bijusi aizmugure,un spēle pilnībā izmainījās, ātri 2-0,un lieta Argentīnas labā darīta!
Starp citu Anglijas gūtos vārtus arī ,,nesaskatīja,, DIVI tiesneši.
Vārguļu atraugas!!!!
Pačīksti vēl, ka nenosvilpa nezin cik tur pārkāpumus ( būtu nosvilpis - bumba pretiniekam - centrējums - sitiens-vārti)
Kas traucēja Lempardam tāpat kā Tevesam iebliezt - nav nekādu jautājumu
Kas traucēja ENG uzvarēt ALG un USA - būt pirmajiem grupā?! Lai brauc mājās un trenējas savā miglā
Atkal ENG vārtsargu piesmēja( starp kājām no asa leņķa).
Vēl bija PIETIEKOŠI daudz laika, lai atspēlētu TIKAI vienus vārtus! Nevari (nemāki) - brauc mājās! ar 8 cilvēkiem uzbrukumā - 0 vārti Jāsmejas

  +3 [+] [-]

, 2010-06-28 10:25, pirms 14 gadiem
kasagrande rakstīja: Ja ievieš videoatkārtojumu, tad strikti noteikumos jānosaka, ko tieši skatīsies atkārtojumos - aizmugures kā ARG-MEX? Spēles ar roku kā FRA-IRL? Vai tomēr tikai vārtu guvumus kā ENG-GER?
Es drīzāk piekristu papildus soda laukuma tiesneša ieviešanai, kura kompetence būtu palīdzēt galvenajam tiesnesim fiksēt pārkāpumus soda laukumā un vārtu guvumus.
Lielā mērā piekrītu par papildus tiesnešiem.
Vienīgi ARG-MEX "aizmugure" neiztur kritiku, jo tas bija ĻOTI tieši saistīts ar vārtu guvumu - skaitās tad vai neskaitās.
Kā daudzi norāda, ka video atkārtojumu skatīšanās varētu aizņemt laiku, turklāt zemākās līgās varētu būt problēmas ar šiem video atkārtojumiem.
Savukārt par tiesnešiem - mīnus, ka ja visi seši būs saņēmuši $ par mača norakšanu - tāpat noraks. Vienīgi vairākiem jāmaksā ((:
Un tā pat paliek cilvēciskais faktors.

Par vakardienas notikumiem - par Angļu golu - ļoti grūti pateikt kā līnijtiesnesis to varēja nemanīt. Galu galāvārtu tīkls taču nav tik blīvs un vārtu stabs diametrā nepārsniedz vārtu līnijas platumu. Varbūt cilvēciski var norakstīt uz ātrumu, jo epizode tiešām bija asa, bams, bams un bum,ba jau pie vārtsarga.
Tad Argentīnas golu, nu nezinu, aizmugure bija izteikta: 1. versija - līnijtiesnesis nodomāja, ka vārti tika gūti pa taisno, tādā gadījumā vārtu guvējam bija jābūt Mesī. Bet tā kā vārti tomēr tika pierakstīti Tevezam, galvenais tiesnesis līnijtiesnesi nostādīja muļķa lomā;
2. versija - čaļi bija normāli uz Argentīnu uzlikuši.
Neskatījos koeficentus, bet pat ja ir 1,3 tāpat var ko iekrāt (it īpaši, ja pareizina ar Vācijas koeficentu

     [+] [-]

, 2010-06-28 10:35, pirms 14 gadiem
nē tehnoloģijām futbolā!

  -1 [+] [-]

, 2010-06-28 10:43, pirms 14 gadiem
osio rakstīja: Lielā mērā piekrītu par papildus tiesnešiem.
Vienīgi ARG-MEX "aizmugure" neiztur kritiku, jo tas bija ĻOTI tieši saistīts ar vārtu guvumu - skaitās tad vai neskaitās.
Kā daudzi norāda, ka video atkārtojumu skatīšanās varētu aizņemt laiku, turklāt zemākās līgās varētu būt problēmas ar šiem video atkārtojumiem.
Savukārt par tiesnešiem - mīnus, ka ja visi seši būs saņēmuši $ par mača norakšanu - tāpat noraks. Vienīgi vairākiem jāmaksā ((:
Un tā pat paliek cilvēciskais faktors.

Par vakardienas notikumiem - par Angļu golu - ļoti grūti pateikt kā līnijtiesnesis to varēja nemanīt. Galu galāvārtu tīkls taču nav tik blīvs un vārtu stabs diametrā nepārsniedz vārtu līnijas platumu. Varbūt cilvēciski var norakstīt uz ātrumu, jo epizode tiešām bija asa, bams, bams un bum,ba jau pie vārtsarga.
Tad Argentīnas golu, nu nezinu, aizmugure bija izteikta: 1. versija - līnijtiesnesis nodomāja, ka vārti tika gūti pa taisno, tādā gadījumā vārtu guvējam bija jābūt Mesī. Bet tā kā vārti tomēr tika pierakstīti Tevezam, galvenais tiesnesis līnijtiesnesi nostādīja muļķa lomā;
2. versija - čaļi bija normāli uz Argentīnu uzlikuši.
Neskatījos koeficentus, bet pat ja ir 1,3 tāpat var ko iekrāt (it īpaši, ja pareizina ar Vācijas koeficentu
Par videoatkārtojumiem - domāju, ka tos būtu grūtāk aprakstīt spēles noteikumos, jo vajadzētu noteikt konkrētus gadījumus, kad skatās videoatkārtojumu, piemēram, ja noteiktu, ka video skatās, lai pārliecinātos par vārtu guvumu, tad ARG-MEX spēles situācija nemaz nebūtu tāda, kur video drīkst skatīties, jo tur strīds bija par aizmugures stāvokļa fiksēšanu. Tādēļ, manuprāt, labāks risinājums ir soda laukuma tiesneši, kuri var dot ziņu galvenajam tiesnesim par jebkuru pārkāpumu vai nepareizu spēli.

     [+] [-]

, 2010-06-28 10:44, pirms 14 gadiem
Es tomēr esmu par vēl vienu tiesnesi pie soda laukuma katrā laukuma galā, kā tas tika jau mēģināts UEFA Eiropas kausā pirms kāda laika. Šī tiesneša funkcija būtu palīdzēt fiksēt pendeles, izlemt par strīdīgiem vārtu guvumiem utt. Gan saglabātos cilvēciskais faktors un futbola romantika, gan krietni mazinātos kļūdu skaits. Piemērs no vakardienas - ja būtu šāds tiesnesis, tas nu tiešām 100% no soda laukuma malas redzētu, ka bumba atsitās aiz vārtu līnijas. Tas pats arī ar argentīniešu gūtajiem vārtiem no 100% aizmugures stāvokļa.

  +1 [+] [-]

, 2010-06-28 10:54, pirms 14 gadiem
Pludins rakstīja: Da po*uj bija vai nebija.... Mans draugs, tava Vacija butu morali sapista ja tik tiesnesis nepielautu kludu.. No 2:0 uz 2:2 par 5 minutem... pareji goli kuri iesita tava Vacija tika guti tikai del ta ka Anglem vajadzeja 8 cilvekiem uzbrukt...
Nu tava Anglija pati tika morāli sapista. Tas, ka Tu domā, ka angļi bija cienīgi tikt tālāk, ir vnk izsmiekls. Komanda, kas nespēj sevi savākt ir zaudētāja pēc definīcijas. 1966. gadā Portugāle pierādīja, ka ir īsti vīri, taču angļi vakar pēc tādiem neizskatījās.

  +4 [+] [-]

, 2010-06-28 10:55, pirms 14 gadiem
Es domāju, ka vakardiena pierāda, ka FIFA priekšgalā ir veci pensionāri, kuriem rūp tikai kāposts, ne kas vairāk. Atbalstu bloga autoru: nu nevar pasaules čempionātā būt šāda kļūdas. ENG un GER ir savā līmenī līdzīgas komandas, tātad, rezultātu izšķir mazi sīkumi, kā piemēram, veiksme, psiholoģija, fizuha par % labāka utml. Abas komandas uzbruka labi, bija skatāms futbols. Ja vieni iesit 2:0, bet otri 5 min laikā atspēlē, tad iniciatīva un psiholoģiskais pārsvars pāriet otrajiem, kas, pie šāda līmeņa spēlētājiem spēlē lielu nozīmi. Jā 2. p beigās GER izskatījās labāki, jo metoties uz priekšu ENG ielaida 3. vārtus un "sabruka", bet pēdējās 15 min jau bija laika vilkšana.

Uzskatu, ka pie tām naudām, kas šodien grozās futbolā un pie tiem mērogiem sen uz PČ bija jābūt jaunākajām tehnoloģijām. Futbolisti saka, ka jaunā bumba lido ātrāk - ja FIFA pieļāva šo tehnoloģijas attīstību, tad bija arī jādomā, ka tam "kanālam", kuru izmanto austiņās 3 tiesneši uz laukuma, tiek pievienots 4. lietotājs ar video.

Es pilnībā atbalstu sazvērestības teoriju - tehnoloģijas futbolā ir drauds "rezultātu" "saorganizēšanai".

  +2 [+] [-]

, 2010-06-28 11:10, pirms 14 gadiem
Diezgan jau prātīgi autors filozofē, bet vienai lietai gan kategoriski nevaru piekrist, -
skatītāji vēlas redzēt, lai uzvar spēcīgākā komanda, nevis tā, kurai vairāk paveicas?
Kas tās par muļķībām ??Vai tad vispār vajadzīgi kaut kādi turnīri ? Kāda tad vispār interese skatīties futbolu ?Izveido mistisku reitingu ar spēcīgākajām komandām un PK izcīņu var nerīkot.Muļķības.
Es piemēram , vēlos redzēt, lai uzvar tā komanda, par kuru es fanoju, nevis spēcīgākā.Un kur rakstīts, ka veiksmīgākā komanda nav tik spēcīga kā neveiksmīgā ?

Par tiesnešu kļūdām.Tādas ir bijušas vienmēr un visos laikos.Šajā čempī ne vairāk un ne mazāk kā iepriekšējos.Anglijas līdzjūtējiem vajadzētu vairāk satraukties nevis par, viņuprāt , netaisnīgu tiesāšanu, bet gan par to, kāpēc izlase ieradās Dienvidāfrikā pilnīgi šim turnīram nesagatavojusies.Lampards un Džerards, protams, ir labi spēlētāji, bet bez aizsardzības un tukšiem vārtiem futbolā neko sasniegt nevar.

  +3 [+] [-]

, 2010-06-28 11:14, pirms 14 gadiem
tieshi par sho Anglijas otro golu var atrast risinaajumu vienkaarshaaku, ja ieksh vaartiem kaads izdomaatu ka vajadzeetu uztaisiit zaalaaja kritumu uz preteejo pusi tad bumba atsitoties pret vaartu paarlikni un peectam pret zemi ( ja buutu kautkaads sliipums), tad bumba nekaadaa gadiijumaa nevareetu izlekt aaraa no vaartiem.
1 2 48 komentāri