Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:281, Did:0, useCase: 3

Oktobra ievadā Latvijas čempionātu florbolā uzsāks arī veterāni

Reinis Aumeisters
Reinis Aumeisters

Oktobra ievadā Latvijas čempionātu florbolā uzsāks arī veterāni
Pagājušās sezonas bronzas ieguvēja 35+ veterānu grupā ''Rubene''. Foto: LFS

Oktobra ievadā cīņu par Latvijas čempiones titulu florbolā uzsāks arī veterānu komandas. Pašreizējie čempioni centīsies aizsargāt savu titulu, kā arī godu, kamēr pārējās vienības mēģinās pārsteigt.

Veterāni nemainīgi startēs divās grupās - vecumā no 35 un 45 gadiem. 35+ grupā startēs septiņas komandas - ''Bauska'', ''Madonas novads'', ''Salaspils'', ''Lekrings'' seniori, ''Lielvārde'', ''Rubene'' un ''Talsi''. No pērnās sezonas kodola pazudusi ''Metēji/Ogre'', kā arī ''Alusvēderi''.

Aizvadītajā sezonā par čempioni kļuva tieši ''Lekrings'' seniori, kamēr otro vietu izcīnīja ''Talsi''. Ar grūtībām, tomēr bronzu nosargāja ''Rubene''. Arī šogad komandu sastāvi būs diezgan līdzīgi kā pērn un cīņas solās būt aizraujošas.

35+ grupas veterāni laukumā dosies jau 8. oktobrī, kad Kocēnos visas dienas garumā norisināsies spēles. Dienas gaitā paredzēti astoņi dažādi dueļi, sākot no plkst. 10:00.

45+ vecuma grupas komandas nemainīsies - nedaudz pamainījušies tikai nosaukumi. Piedalīsies ''Ekskurzeme/Tukums'', 'Aizkraukles novads'', ''Bauska'', ''Rubene'' un ''Ķekavas Bulldogs''.

Aizvadītajā sezonā par čempioni kļuva ''Mēmele/Bauska'', kas šosezon būs vienkārši ''Bauska'', aiz sevis atstājot ''Ekskurzemi/Tukumu'' un ''Rubeni/Melnos''.

45+ vecuma grupas veterāni tikmēr cīņu par Latvijas čempiones titulu uzsāks jau 2. oktobrī, kad piecas cīņas tiks aizvadītas Ķekavā. Sākums jau plkst. 13:00.

Paredzēts, ka katrai komandai būs jāaizvada trīs savstarpējās cīņas. Tāds pats formāts bija arī aizvadītajā sezonā un tas nozīmē, ka 35+ veterāniem būs 18, kamēr 45+ veterāniem 12 cīņas.

Lai gan veterānu grupas var nešķist tik nopietnas, tajās piedalās liela daļa bijušo profesionālo florbolistu. Piemēram, ''Rubeni'' pārstāv bijušais virslīgas uzbrucējs no ''Ķekavas'' - Ēriks Akulovs. 2011./2012. gada sezonā 40 mačos viņš guva 49 vārtus un atdeva 42 rezultatīvas piespēles (91 rezultativitātes punkts). Talsu vienībā tikmēr spēlē bijušais virslīgas spēlētājs Sandijs Eglītis. Tie ir tikai pāris labi zināmi vārdi Latvijas florbolā. Talants veterānu vidū netrūkst un tāpat vēlme spēlēt ir augsta.