Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Kopā ar PK un PJČ Madonā noskaidroti labākie rollersprinteri arī LČ jauniešiem

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Kopā ar PK un PJČ Madonā noskaidroti labākie rollersprinteri arī LČ jauniešiem
Spraigais finišs V16 grupā. R.Raudziņš (otrais no kreisās) tomēr apsteidz B.Bilanu (pirmais no kreisās). Foto: A.Veckalniņš.

Pagājušajā nedēļas nogalē Madonā četras dienas norisinājās Pasaules kausa posms un pasaules junioru čempionāts rollerlsēpošanā, taču bez tā sestdien dienas pirmajā pusē tika aizvadīts Latvijas čempionāta otrais posms, noskaidrojot labākos rollerslēpošanas sprintā jauniešiem.

Kopā ar starptautiskajām sacensībām vienu dienu Madonas centrā sacentās arī dažāda vecuma jaunieši, noskaidrojot medaļu ieguvējus 12 grupās. Vecākie bija S un V18 (2005./2006.g.), bet jaunākie – S un V 10 (2013.g. un jaunāki). Tāpat kā PK posmā un PJČ arī Latvijas čempionātā jauniešiem sprintā brīvajā stilā bija jāveic tā pati 200m distance nelielā uzkalnā Raiņa ielā.

Tā kā vecuma grupas tika pieskaņotas FIS jeb starptautiskajiem noteikumiem, tad šogad sanāk, ka tie paši grupas pārstāvji sacenšas savā starpā, tikai pēc nosaukuma pa vienu vecākajā grupā. Divām jaunākajām grupām SV10 un SV12 bija tikai viens brauciens, pēc kā noteica medaļu ieguvējus, bet pārējām jauniešu grupām bija kvalifikācijās brauciens, pēc kura astoņus labākos atlasīja uz pusfinālu, bet pašās beigās četri labākie sacentās finālā.

V18 grupā deviņu dalībnieku vidū pagājušā gada V16 grupas uzvarētāja titulu aizstāvēja vietējais madonietis Rainers Upenieks, kurš vēlāk tika ceturtdaļfināla sešpadsmitniekā Pasaules kausa posmā pieaugušajiem un ierindojās 13.vietā. Otro gadu pēc kārtas trijniekā tika cēsnieks Rūdis Bišers, kurš pērno bronzu nomanīja ar sudrabu. Lai arī kvalifikācijā uzrādīja 6.laiku, tomēr finālā spraigā cīņā bronzu ieguva madonietis Bruno Bīrītis, kurš 2021.gada palika aiz trijnieka ceturtajā vietā un kurš vairāk laika tagad velta airēšanai. Līdz ar to pirms mēneša klasiskas un slidsoļa distancēs Priekuļos divus sudrabus izcīnījušajam Pēterim Lukstiņam bija jāsamierinās ar 4.vietu un palikšanu bez medaļas, taču iekļūšana fināla četriniekā tik un tā ir panākums, jo pērn rīdzinieks palika noslēdzošais pusfināla astotniekā.

S18 grupā meitenēm sacentās tikai četras dalībnieces, līdz ar to pēc kvalifikācijās sekoja uzreiz fināls. Kvalifikācijā labāko laiku (27,99 sek., kas dotu vietu junioru čempionātā ceturtdaļfinālā – aut.piez.) uzrādījusī krāslaviete Adriana Šuminska svinēja uzvaru arī finālā, zeltam pirms mēneša klasikā pievienojot otru tāda paša kaluma medaļu arī sprintā. Otro vietu izcīnīja pagājušajā gadā bez godalgas sprintā palikusī madoniete Madara Veckalniņa, kura izlaida pirmo posmu Priekuļos. Bronzu nopelnīja rīdziniece Adriana Osmane, kura bija trešā pirms mēneša brīvā stila distancē. Lai arī palika ceturtā, tomēr šī sezonas labāko vietu ieguva Raimo Vīganta māsa Lauma. Koncentrējoties startam pasaules junioru čempionātā, šoreiz nepiedalījās viena no grupas līderēm Linda Kaparkalēja. Madoniete pasaules junioru čempionātā sprintā vēlāk iekļuva desmitniekā.

Priekuļos abas dienas V16 grupā nepārspēts palika Bruno Bilans, bet šoreiz šīs vasaras grupas līderim no Siguldas spraigā cīņā nācās samierināties ar otro vietu, jo pagājušā gada titulu 29 dalībnieku vidū aizstāvēja cēsnieks Rūdolfs Raudziņš, kuram līdz ar to trijos startos šovasar ir pilns medaļu komplekts. Starp citu, pagājušā gadā Raiņa ielā Bilans ierindojās 6.vietā. Trijnieku noslēdza un pirmo medaļu šovasar ieguva siguldietis Kristaps Paio, kurš pirms mēneša pirmo posmu izlaida. Tādējādi jūlijā bronzu un sudrabu izcīnījušais Balvu BJSS pārstāvis Indriķis Circens, kurš pērn sprintā bija trešais, šoreiz palika ārpus trijnieka ceturtajā vietā, jo fināla brauciena laikā nolūza nūjas gals.

Meitenēm S16 grupā (15 dalībnieces) nepiedalījās pagājušā gada uzvarētāja Amēlija Zaķe (Cēsis). Uzvaru izcīnīja pagājušā gada vicečempione, Elzas jaunākā māsa Stella Bleidele (Cēsu PSS), nopelnot šogad otro medaļu. Šogad otro medaļu nopelnīja arī krāslaviete Martīne Djatkoviča, kura ieņēma otro vietu. Tikmēr šogad pirmo godalgu ieguva Cēsu pilsētas SS pārstāve Laura Alziņa, kur arī pērn sprintā bija trešā.

V14 grupā (26 dalībnieki) pusfinālā kritienu piedzīvoja pārliecinošais kvalifikācijas līderis un pagājušā gada uzvarētājs Ginters Bērziņš no Madonas, tādējādi iespējas uz uzvaru pavērās citiem. To izmantoja šī gada klasikas distances uzvarētājs Ernests Skride (Cēsis), aiz sevis atstājot slidsoļa distancē jūlijā bronzu ieguvušo rīdzinieku Valtu Skujiņu un mājinieku Valtu Vuškānu, kuram pirmā godalga.

Meitenēm S14 grupā titulu aizstāvēja madoniete Lāsma Beķere, kura uzvarēja arī šogad brīvā stila distancē. Pērn finālā iekļuvusī, bet 4.vietā palikusī Dārta Šķēle turpināja krāt medaļas katrā startā šogad, sprintā iegūstot sudrabu. Ar madonietēm nokomplektēto godalgoto trijnieku noslēdza Sabīne Grudule, kura 2021.gadā palika tieši aiz fināla svītras piektajā vietā, bet pagājušā nedēļas nogalē nopelnīja otro bronzu šogad. Ar 4.vietu stabili labākais rezultāts šogad Kerijai Krēmerei, kura pērn izcīnīja bronzu.

V12 grupā puišiem tie paši trīs cēsnieki aizņēma goda pjedestālu arī šoreiz, tikai pirmo divu vietu ieguvējiem šoreiz samainoties vietām. Uzvaru svinēja Gustavs Bērziņš, otro vietu ieguva Artūrs Zaķis, bet trijnieku kā allaž noslēdza Rūdolfs Šķēle. Meitenēm nepiedalījās grupas līdere un pagājušā gada uzvarētāja Dārta Ruļuka, godalgoto trijnieku aizņemot tikai Cēsu pilsēta SS audzēknēm. Otro uzvaru šosezon nopelnīja Sendija Dūmiņa, bet jau trešais sudrabs Elzas Krastiņas kontā. Starp citu abas pērn sprintā nebija labāko trīs vidū. Trijnieku noslēdza un pirmo godalgu šogad nopelnīja Nellija Puriņa.

V10 grupā puišiem dubultuzvaru Cēsu pilsētas SS nodrošināja Miķelis Klimovičs un Adrians Avens, nopelnot pirmās godalgas, bet vienīgo godalgu sprintā Gulbenes BJSS/SK “Lejasciems” sarūpēja Ernests Berkolds. Meitenēm Priekuļos divas uzvaras izcīnījušajai cēsniecei Rebekai Martinovai nācās ieņemt otro vietu, jo ātrākā bija madoniete Ance Arama, bet otro vietu klasikā ieguvusī rīdziniece Maija Putāne ārkārtīgi līdzīgā cīņā noslēdza godalgoto trijnieku, tikai par 0,02 sekundēm apsteidzot madonieti Agati Pavāri.

Izmantotie resursi:
Latvijas Slēpošanas federācija | infoski.lv

     [+] [-]

, 2022-08-30 16:09, pirms 2 gadiem
Laba iespēja jaunajiem salīdzināt spēkus ar vadošajiem. Šāds īsais sprints vispār ļoti skatāms, vajag arī ziemā PK programmā.