Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Meškovs izcīna otro uzvaru Eiropas šaha čempionātā

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Meškovs izcīna otro uzvaru Eiropas šaha čempionātā
Ņikita Meškovs. Foto no flickr.com/photos/fide

Vakar Slovēnijā notiekošajā Eiropas šaha čempionātā Latvijas lielmeistars Ņikita Meškovs izcīnīja otro uzvaru, uzvarot Austrijas pārstāvi.

Meškovs, kurš turnīrā ir izsēts ar 75.numuru un kura reitings ir 2561 punkti, otrajā kārtā tikās ar starptautisko meistaru no Austrijas Georgu Kilgusu (2415), kurš ir izsēts ar krietni zemāku numuru - 150. Latvijas lielmeistars, spēlējot ar baltajām figūrām, uzvarēja austrieti, tiekot pie otrā panākuma.

Pēc divām kārtām Meškovs, kurš ir vienīgais Latvijas pārstāvis šajā čempionātā, ar iegūtajiem diviem punktiem 317 šahistu konkurencē ieņem 32.vietu. Trešā kārta tiks aizvadīta šodien.

Kopumā turnīrā ir paredzētas 11 kārtās ar apdomas laiku katram no šahistiem 90 minūtes pirmajiem 40 gājieniem plus 30 minūtes līdz spēles beigām ar 30 sekunžu pievienošanu par katru gājienu, sākot no pirmā. Balvu fonds ir 100 000 eiro, no kuriem uzvarētājs iegūs piekto daļu jeb 20 000 eiro.

Pirms trim gadiem Meškovs ierindojās 45.vietā, kas bija augstākā pozīcija no četriem Latvijas šahistiem.