Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 0

Latvijas pāris ceturtdaļfinālā Eiropas čempionātā 10 dejās

Ivars Bācis
Ivars Bācis

Latvijas pāris ceturtdaļfinālā Eiropas čempionātā 10 dejās
D.Buinickis un D.Dmitrijeva. Foto no dejotāju privātā arhīva.

Latvijas vicečempioni rēzeknietis Daniils Buinickis un daugavpiliete Darja Dmitrijeva Kijevā notikušajā Eiropas čempionātā 10 dejās (5 Standartdejas+5Latīņamerikas dejas) iekļuva ceturtdaļfinālā un ieguva 24.vietu. Pirmo vietu ieguva mājinieki Erls Viljamsons un Veronika Miško (Ukraina).

Saskaņā ar ierasto tradīciju un noteikumiem mūsu valsti Eiropas čempionātos 10 deju programmā pārstāv otrais pāris. Latvijas čempionātā uzvarēja Romāns Dobrecovs un Violeta Ļevčenko, bet otro vietu ieguva Daniils Buinickis un Darja Dmitrijeva. Tādējādi uz Ukrainas galvaspilsētu devās Kristapa un Ilonas Kalniņu audzēkņi Buinickis ar Dmitrijevu, kuru mērķis bija tikt otrajā kārtā jeb ceturtdaļfinālā. Spraigajā cīņā ar Sverri Fjelstādu un Ronju Estensvīku par noslēdzošo vietu Top24 rēzeknietis ar daugavpilieti tomēr apsteidza norvēģus par diviem punktiem un iekļuva nākamajā kārtā. Čempionātu debitanti Buinickis ar Dmitrijevu beigās uzrādīja 24.rezultātu 31 pāra konkurencē, sasniedzot savu mērķi.

Pirmajā vietā tika mājinieku pāris un pagājušā gada vicečempioni – dāņu puisis Errols Viljamsons un ukrainiete Veronika Miško, kuri uzrādīja labāko rezultātu Standartdejās (ST). Latīņamerikas dejās pirmo vietu ieguvušie moldāvi Vladislavs Untu un Poļina Barišņikova kopvērtējumā izcīnīja otro vietu. Bronzas medaļas nopelnīja Izraēlu pārstāvošais itālis Andrea Rokati ar Mariku Odikadzi. Ceturtajā vietā ierindojās dāņi, piekto vietu ieguva francūži, bet fināla sešinieku noslēdza Azerbaidžānas pāris. Lietuvas čempioni un augusta vidū “Baltic Grand Prix” Rīgā pasaules reitinga turnīrā LA dejās uzvarējušie Einoras Degutis un Ugne Bļujute iekļuva pusfinālā un ieņēma 11.vietu.