Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Ukrainas ārlietu ministrs: "IOC ignorē krievijas kara noziegumus"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Ukrainas ārlietu ministrs: "IOC ignorē krievijas kara noziegumus"
Dmitro Kuļeba 2022. gada 26. decembrī. Foto: AP/Scanpix

"Starptautiskā Olimpiskā komiteja ignorē krievijas kara noziegumus, paziņojot, ka "nevienam sportistam nevar liegt sacensties tikai pases dēļ", kamēr krievija turpina nogalināt Ukrainas sportistus viņu pases dēļ. Aicinu visām sporta personībām paust savu nostāju," ceturtdien, 26. janvārī, tviterī ierakstīja Ukrainas ārlietu ministrs Dmitro Kuļeba.

Starptautiskā Olimpiskā komiteja 25. janvārī – krievijas paplašinātā kara 336. dienā – publicēja savdabīgu paziņojumu, aicinot pētīt veidus, kā krievijas un Baltkrievijas sportistiem atgriezties starptautisko sacensību apritē.

Paziņojums radīja sašutuma vilni. Vietnes InsideTheGames.biz redaktors Dankans Makejs norādīja uz pretrunām. “Man ir skaidrs, ka 2024. gada Parīzes spēlēs piedalīsies Ukraina – vai sportisti no krievijas. IOC nevar cerēt uz abu pušu vienlaicīgu līdzdalību. Viņu izvēle noteiks Olimpiskās kustības nākotni.”

“IOC apsvērs krievijas un Baltkrievijas sportistu līdzdalības iespējas Parīzes spēlēs. Tā saucamie un iespējamie “striktie noteikumi” viņiem nozīmē – startēt zem neitrāla karoga. Un viss,” raksta Olimpiskais čempions Oļegs Verņajevs.

“Kāda ir jēga no neitrāla karoga, ja ikviens zina, uz kurieni, iespējams, ceļos medaļa un, kurš sportists no kuras valsts to saņems? Gandrīz visi krievijas sportisti atbalsta karu Ukrainā. Un, pat ja viņi nepauda publiskus paziņojumus, viņi gāja parādēs, nēsāja Svētā Jura lentes vai Z-lentes, ieradās pro-kremliskos pasākumos un atbalstīja diktatūru. Viņi nav pelnījuši piedalīties Parīzes spēlēs! Tā ir fundamentāla Ukrainas sporta sabiedrības nostāja.

Stīvens Veids, ziņu aģentūras “Associated Press” korespondents Tokijā, norāda uz IOC divkosību. “Kāpēc IOC prezidents Tomass Bahs prioritizē pārsimts krievu sportistu klātbūtni Parīzē, salīdzinot ar 40 miljoniem ukraiņu, kurus nāvējoši apdraud krievija? Prioritātes? Biznesa lēmums. IOC ir sporta bizness, kas katrā četrgades ciklā rada 7-8 miljardus ASV dolāru. Neesiet akli. IOC nav labdarības organizācija. Tā ir Šveicē bāzēta bezpeļņas organizācija ar milzīgu apetīti pēc naudas.”

Izmantotie resursi:
Zelenskis – Baham: "Karā nogalināti 89 Ukrainas sportisti un treneri"

     [+] [-]

, 2023-01-27 02:57, pirms 2 mēnešiem
Līdzšinējā pasaules kārtība brūk. Konflikts NATO iekšienē, Turcijas ceļš uz autoritārismu, ANO impotence, SOK debīlisms. Nebūs nekādu Parīzes un OS spēļu vispār, ja funkcionāri aizvērs acis uz terorisma atbalstu. Taisnība vien būs pesimistiem, 3. pasaules iegājis nākamajā fāzē...

  -2 [+] [-]

, 2023-01-27 08:08, pirms 2 mēnešiem
valsts var nepatikt un to var ienīst tas ir saprotami,bet tās nosaukums jāraksta ar lielo burtu

     [+] [-]

, 2023-01-27 08:34, pirms 2 mēnešiem
Ar to arī Olimpiskās spēles var beigties

  +3 [+] [-]

, 2023-01-27 09:02, pirms 2 mēnešiem
SteveDavis rakstīja: valsts var nepatikt un to var ienīst tas ir saprotami,bet tās nosaukums jāraksta ar lielo burtu
Lai rakstītu ar lielo burtu ir jānopelna!

  -1 [+] [-]

, 2023-01-27 10:57, pirms 2 mēnešiem
novik, kapēc uzvārdu vēl neesi samainījis? Tas būtu tāds pamatīgāks protests, kā rakstīšana ar mazo burtu.

     [+] [-]

, 2023-01-27 17:49, pirms 2 mēnešiem
Ja karš turpināsies,tad nebūs varbūt pašas Olimpiskās spēles Parīzē.Tāpēc tagad šūmēties par šo jautājumu,ir lieki šķiedēt enerģiju.Vienīgi Bahu derētu tā publiski pakritizēt visu valstu olimpiskām komitejām,ka vispārībā pacēla tādu tēmu.Domāju,ka tas arī notiks.