Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:134, Did:0, useCase: 3

Banki: "Nesen Latvija bija pastarīte. Tagad mūs uztver kā elites komandu"

Māris Noviks
Māris Noviks @MarisNoviks

Banki: "Nesen Latvija bija pastarīte. Tagad mūs uztver kā elites komandu"
Luka Banki. Foto: FIBA

"Iepriekšējos trīs gados paveicām iespaidīgu darbu. Sasniedzām tādu līmeni, ka mūs uzskata par elites komandu. Zaudējām olimpiskās kvalifikācijas finālā, taču šis joprojām ir labs brīdis Latvijas basketbolam," vīriešu valstsvienības galvenais treneris Luka Banki aicināja doties uz priekšu ar augsti paceltām galvām.

Turnīram noslēdzoties, pie žurnālistiem ieradās Dairis un Dāvis Bertāni, kā arī Mareks Mejeris. Kapteinis godam pildīja pienākumus, apmeklējot preses konferenci un pacietīgi atbildot uz visiem jautājumiem.

Dairis Bertāns, Latvijas valstsvienības kapteinis

“Apsveicu Brazīliju – šodien viņi bija labākā komanda un bija pelnījuši uzvarēt. Pateicos Latvijas līdzjūtējiem par nerimstošo atbalstu. Pateicos komandas biedriem. Turpmākie notikumi parādīs, kas mēs esam – tas būs ceļš uz 2025. gada Eiropas čempionātu Rīgā.

Spēles pret brazīliešiem Pasaules kausā un Olimpisko spēļu kvalifikācijā bija totāli atšķirīgas. Toreiz dinamika gāja uz augšu. Šodien bija pilnīgi otrādi. Brazīlija spēlēja atbrīvoti un iedvesmoti.

Visi runā par spiedienu, spēlējot mājās. Varu teikt, ka izteikta spiediena nebija. Komandas ģērbtuvē atmosfēra nemainījās un pret Brazīliju noskaņojāmies tāpat kā iepriekšējām spēlēm. Iespējams, ka pietrūka atbrīvotības sajūta.

Vai kādam spēlētājam šodien bija pēdējā spēle valstsvienībā? Varu atbildēt par sevi. Ja mani aicinās, spēlēšu. Mums jāpaliek uzticīgiem mūsu vērtībām. Nevaram spēlēt mīksti. Jāspēlē kā komandai.”

Luka Banki, Latvijas valstsvienības galvenais treneris

“Brazīlija aizvadīja apbrīnojamu spēli. Izmantoja atlētiskumu un fiziskumu. Spēlēja neticami iedvesmojoši. Mēs ieguldījām neticamas pūles pret Kamerūnu, lai iekļūtu finālā. Pēc sestdienas spēles centāmies atjaunot enerģiju, iesaistoties atjaunošanās cīņā.

Tas, ko paveicām iepriekšējos trīs gados, bija iespaidīgi. Sasniedzām līmeni – sesto vietu FIBA rangā – un tiekam uzskatīti par elites komandu. Uzvaras pār Franciju, Brazīliju, Spāniju, Itāliju un Lietuvu apliecināja, ka izdarījām visu iespējamo.

Esmu lepns par spēlētājiem, treneriem un basketbola sabiedrību, kura palīdzēja mums virzīties uz priekšu. Nekad nepārtraucām ticēt saviem spēkiem – pat tik grūtā dienā kā šodien. Centāmies atrast veidu, kā palikt cīņā par uzvaru.

Mums priekšā ir svarīgas cīņas. Ja pirms trīs gadiem mūs uzskatīja par pastarīšiem, šodien tiekam pieskaitīti pasaules elites komandām. Pret mums tagad gatavojas pavisam citādi. Diemžēl šovakar Brazīlija bija labāka par mums.

Latvija ir valsts ar 1.8 miljoniem iedzīvotāju. Finālā spēlējām pret valsti ar 215 miljoniem iedzīvotāju. Tam nav nekādas nozīmes. Mums jāturpina smagi strādāt un spēlēt komandas basketbolu. Un jāturas kopā.

Nevarētu teikt, ka visi Latvijas iedzīvotāji spēlē basketbolu. Iespējams, ka nacionālais sporta veids ir ledus hokejs. Mūsu rīcībā nav daudz cilvēku. Strādāju un sekoju 35 spēlētājiem. Var gadīties, ka citas komandas dara labāk.

Pasaules kausā bijām trešā labākā Eiropas valsts aiz Vācijas un Serbijas. Sasniedzām sesto vietu FIBA rangā. Iespējams, par šiem sasniegumiem bijām pelnījuši vietu Olimpiskajās spēlēs. Taču pasaules čempionātā kvalificējas tikai divas Eiropas valstis – tādi ir atlases noteikumi.

Olimpisko spēļu kvalifikācijā spēlējām pēc klubu sezonas – nevis pirms, kā Pasaules kausā. Man aiz muguras ir 82 spēļu sezona. Rodions Kurucs un Rolands Šmits valstsvienībā varēja ierasties dažas dienas pirms turnīra sākuma.

Latvija netiek uztverta kā agrāk. Lai mūs pieveiktu, brazīliešiem vajadzēja parādīt savu labāko basketbolu. Novēlu, lai Parīzē viņiem izdodas iemest deviņus tālmetienus pēc kārtas un iemest pāri laukumam, kā izdarīja Brunu Kabuklu.

Zaudējām finālā, taču šis joprojām ir labs brīdis Latvijas basketbolam. Rīgas arēna katrā spēlē bija izpārdota. Cilvēki izpirka biļetes dažās stundas. Spēlējot mājās, ir spiediens, atbildība, emocionālā saite. Neraugoties uz to – turiet galvas augšā!

Olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīra kalendārs

DienaLaiksSpēleRezultāts
02.0715:30Brazīlija – Melnkalne81:72
19:00Gruzija – Latvija55:83
03.0715:30Melnkalne – Kamerūna70:66
19:00Latvija – Filipīnas80:89
04.0715:30Filipīnas – Gruzija94:96
19:00Kamerūna – Brazīlija77:74
06.0715:30Brazīlija – Filipīnas (8)71:60
19:00Kamerūna – Latvija (7)59:72
07.0719:00Latvija – Brazīlija69:94

Saistītie raksti

Entonijs ielozē Rīgas turnīra uzvarētāju pret Franciju, Vāciju un Japānu
Mājās pat sienas palīdz: kā mājiniekiem veicies olimpiskajā kvalifikācijā?
Latvju zēni visu var, šitā spēle jāuzvar
No Liepājas uz Ņujorku pirms Porziņģa
76 gadus pirms Porziņģa: pirmie latviešu basketbolisti Ņujorkā
Amerikas atklāšana: latviešu pirmie piedzīvojumi Ņujorkā

1 2 3 72 komentāri
Slēpts komentārs: ANNUNAKI
Slēpts komentārs: balts

  +7 [+] [-]

, 2024-07-07 23:22, pirms 2 nedēļām
Pret brazīļiem mums nebija ko likt pretī, ar Šmitu un Lomažu par maz, arī tos brazīļi izslēdza otrajā puslaikā.

  +3 [+] [-]

, 2024-07-07 23:24, pirms 2 nedēļām
taisnošanās un vecā plate par pastarīšiem un izaugsmi, bet ir arī pamatoti argumenti

  +1 [+] [-]

, 2024-07-07 23:27, pirms 2 nedēļām
Bla bla blaa… un sākas atmazkas. Ja komanda spēli aizvada bez konkrēta spēles plāna, tad rezultāts arī ir tāds kāds viņš ir. Maksimāli bēdīgs. Tā tam nebija jānotiek, savas mājas un savas nāvijas priekša. Maksimāls apkaunojums.

  +6 [+] [-]

, 2024-07-07 23:30, pirms 2 nedēļām
Ceru, ka visi nolicēji savās reālajās dzīvēs ir nekļūdīgi pareizi un veiksmīgi - nekad nepieļauj kļūdas darbā un privātajā dzīvē, uzvar katru konkursu un loteriju, kur piedalās. Kā arī nekad nav vajadzīgs atskatīties uz lietām, kuras varēja izdarīt labāk.

  +4 [+] [-]

, 2024-07-07 23:31, pirms 2 nedēļām
jautājums - esam atkosti, vai arī treneru korpuss ir licis mīksto ne-Eiropas komandu skautingam?

nekāda traģēdija jau nav notikusi, pateicoties otrajam pusfinālam, ierindojāmies pat augstāk par savu pēcpusi.

 +13 [+] [-]

, 2024-07-07 23:34, pirms 2 nedēļām
Es uzskatu, ka šis bija vajadzīgs kritums Latvijas basketbola izlasei. Par daudz jau sākām dzīvot eiforijā, pie kuras bijām pieradināti. Neko trenerim un puišiem nevajag pārmest. Ja tiktu uz Olimpiādi, nu nebūtu tik un tā mūsējie formā. Labāk izkrist jau šeit, nevis vēl rādīt limitētu, nepārliecinātu sniegumu un dabūt vēl kādas traumas Parīzē. Lai sadziedē traumas un lai gatavojas jaunajai sezonai. Uzskatu, ka Olimpiādei mums šogad nebija resursu (traumu dēļ), lai izveidotu funkcionālu komandu, līdz ar to jāizdara no turnīra secinājumi un jādomā uz priekšu!

  +9 [+] [-]

, 2024-07-07 23:34, pirms 2 nedēļām
balts rakstīja: Jā, Luka Banki pacēla Latvijas basi. Domāju Porziņģis varēja operāciju taisīt pēc atlases turnīra. Trūka Pasečņika, Šteinberga un A.Kuruca. Lieki izlasē bija Čavars, Timma...Jā, zāģis sāpīgs, noteikti labāk varējām sagatavoties un noteikti brazīļi bija ņemami, bet ne ar tādu spēli...
Tu esi tiešām pilnīgs idiots.. Aizej nezinu kkur nokačā fināla 5o spēli paskaties kā viņš kustējās,viņš tur riskēja ar ļoti nopietnu traumu izejot tikai laukumā... Bet laikam jau šitiem sc ekspertiem te nav jēga neko skaidrot...

  -2 [+] [-]

, 2024-07-07 23:35, pirms 2 nedēļām
RedBully rakstīja: Ceru, ka visi nolicēji savās reālajās dzīvēs ir nekļūdīgi pareizi un veiksmīgi - nekad nepieļauj kļūdas darbā un privātajā dzīvē, uzvar katru konkursu un loteriju, kur piedalās. Kā arī nekad nav vajadzīgs atskatīties uz lietām, kuras varēja izdarīt labāk.
Visi pieļauj kļūdas un normāli ir tās atzīt, esošajā brīdī tas no Banki puses netika izdarīts
Slēpts komentārs: varenais_eksperts
Slēpts komentārs: balts

     [+] [-]

, 2024-07-07 23:41, pirms 2 nedēļām
Sporta novērotājs rakstīja: Visi pieļauj kļūdas un normāli ir tās atzīt, esošajā brīdī tas no Banki puses netika izdarīts
Vispirms jau ir jāizanalizē...tāpat diez vai mēs uzzināsim, kas rekomendēja Pasečņiku, A.Kurucu Šteinbergu neņemt, ņemt Čavaru, Timmu...

  +6 [+] [-]

, 2024-07-07 23:46, pirms 2 nedēļām
Dairis: "Varu teikt, ka izteikta spiediena nebija... Iespējams, ka pietrūka atbrīvotības sajūta."

Ja nevarēja justies brīvi, tātad spiediens bija...

  +2 [+] [-]

, 2024-07-07 23:48, pirms 2 nedēļām
balts rakstīja: Vispirms jau ir jāizanalizē...tāpat diez vai mēs uzzināsim, kas rekomendēja Pasečņiku, A.Kurucu Šteinbergu neņemt, ņemt Čavaru, Timmu...
To izlemj Banki, neviens neko viņam ieteikt nevar.

  +2 [+] [-]

, 2024-07-07 23:50, pirms 2 nedēļām
balts rakstīja: Jā, Luka Banki pacēla Latvijas basi. Domāju Porziņģis varēja operāciju taisīt pēc atlases turnīra. Trūka Pasečņika, Šteinberga un A.Kuruca. Lieki izlasē bija Čavars, Timma...Jā, zāģis sāpīgs, noteikti labāk varējām sagatavoties un noteikti brazīļi bija ņemami, bet ne ar tādu spēli...
Izlasē var būt tikai 12 spēlētāji!

  +3 [+] [-]

, 2024-07-07 23:51, pirms 2 nedēļām
balts rakstīja: Vispirms jau ir jāizanalizē...tāpat diez vai mēs uzzināsim, kas rekomendēja Pasečņiku, A.Kurucu Šteinbergu neņemt, ņemt Čavaru, Timmu...
Es par to pašu! Ko viņam tagad vajadzēja pēc zaudes raudāt un analizēt visas pieļautās kļūdas vai? Nosēdīsies rūgtums, gan jau būs plašāka atskaite par padarīto.
Slēpts komentārs: kristaps199021

  -3 [+] [-]

, 2024-07-07 23:55, pirms 2 nedēļām
Sporta novērotājs rakstīja: Visi pieļauj kļūdas un normāli ir tās atzīt, esošajā brīdī tas no Banki puses netika izdarīts
Jā, tieši TAS ! Neviens saprātigsd jau neprasa atlaišanu uzreizi, bet tikai lai objektīvi izvēlē savu darbu un savas kļūdas un apsola nākotnē laboties un mainīt daudz ko ...

  +2 [+] [-]

, 2024-07-07 23:55, pirms 2 nedēļām
Būs citi turnīri, būs uzvaras un neveiksmes. Viss loģiski šinī turnīrā. Mums vienkārši nebija resursu ( vai nepratām pieņemt pareizos lēmumus) sastāvā. Nepatika,ka Dairis intervijas beigās pateica- būšu atpakaļ. Kas nozīmē to,ka uz EČ viens kvalitatīvs spēlētājs paliks aiz strīpas. Ir personāži,kuriem būtu jādod iespēja citiem.
Slēpts komentārs: LUKA GOAT MVP

  +4 [+] [-]

, 2024-07-07 23:58, pirms 2 nedēļām
balts rakstīja: Jā, Luka Banki pacēla Latvijas basi. Domāju Porziņģis varēja operāciju taisīt pēc atlases turnīra. Trūka Pasečņika, Šteinberga un A.Kuruca. Lieki izlasē bija Čavars, Timma...Jā, zāģis sāpīgs, noteikti labāk varējām sagatavoties un noteikti brazīļi bija ņemami, bet ne ar tādu spēli...
Tu laikam tiešām esi slims! Kāda jēga no puskliba KP? Neko viņš nevarētu izdarīt Jebkurš no brazīļiem apskrietu viņu uz vienas kājas. Un nav jau teikts ka Pasečņiks.Kurucs un <<<<<<<<<<<<Steinbergs būtu glābēji. Būtu viņi paņemtu un zaudētu tad kliegtu kapēc neņema Timmu. Čavaru. Nekad jums nav labi! Dotajā momentā Latvijai nav normālu centru. tas arī bija liels mīnuss. Sorry bet Čavara līmenis pilnīgi neatbilst izlases līmenim. Nevar iemest ne no groza apakšasun nvar sodus iemest.

  -3 [+] [-]

, 2024-07-08 00:01, pirms 2 nedēļām
Atkal salēja cukuru. Skumjākā Banki īpašība nespēja atzīt kļūdas, vai kritiski vērtēt savu sniegumu. Vienmēr kaa KP atpērkas ar skaistiem tekstiem un cukuriņa saliešanu austiņās.

  -1 [+] [-]

, 2024-07-08 00:11, pirms 2 nedēļām
Diemžēl lielā eiforija par Luku Banki ir beigusies ! Eirolīgā neko nesasniedza --Itālijas čempī blāvi un Latvijas izlase ar parādīja savu pašreizējo varēšanu divās spēlēs pret Filipīnām un pret Brazīliju . Nu nevar izcilais treneris četru spēļu laikā atrast sastāvu ar rotāciju 7-8 spēlētāji , kas finālā izplēš sīvā cīņā uzvaru !A rotācija bija pāris minūtes un ar spēlētājiem , kas nesaprotas savā starpā .Piemēra Cavars zem groza nevar spēlēt bez Žagara --tas apjāj puscentrus un atmet Čavaram , kurš reāli noslēdz uzbrukumu .A tā -Cavaram ko darīt laukumā ? Kad neviens neuzņemas iniciatīvu arī Lomažs sāk besities --pārāk sāk solo spēlēt . Neviens nevar atklāt , kas bij Šmitam , kurucam --nogurums , traumas --īstajiem kapļiem , kas sēdēja malā , kad jāiet cīņāaa izplēst pēdējo gaļu .
Pagājušo gad Banki izglāba Gražulis ar savu cīņassparu un veiksmi . Un Banki mute nevar pateikt rūjieniešiem sveiki --kapteinis solīja nākt vēl spēlēt , ja aicinās . Uztaisiet atvadu maču ar Valmieru viņam un pie reies arī bratanam

Es ceru nebūs rīt kārtājo reizi pilna informatīvā telpa ar atvainošanām no spēlētāju puses . Nevajag -jau par vēlu .Kas izdarīts , tas izdarīts !

Ar interesi gaidīšu A.Ciprusa komentārus par šo .Jo izskatās , ka pats treneris nevar saprast , ka šis periods ir beidzies .--kam mums Timma un divi Bertāni , kam mums traumēti Žagars un Smits ( vai pārguruši ) Ko mums dod šsssīs viņu mazaaaaaaaaš minūtes ?

  +7 [+] [-]

, 2024-07-08 00:14, pirms 2 nedēļām
Pastarīte ! 2017 gada EČ medaļu pretendenti !
Slēpts komentārs: kristaps199021

  +5 [+] [-]

, 2024-07-08 00:21, pirms 2 nedēļām
Ar Bagiju arī bijām tur pat no titula, jābeidz tā panika!

     [+] [-]

, 2024-07-08 00:23, pirms 2 nedēļām
chubaki rakstīja: Ar Bagiju arī bijām tur pat no titula, jābeidz tā panika!
Tur jau tā lieta ! puika pārņēma gatavu komandu , pēc neveiksmīga cikla apstākļu sakritības rezultātā !

     [+] [-]

, 2024-07-08 00:24, pirms 2 nedēļām
"Nesen Latvija bija elites komanda. Tagad – mūs uztvers kā pastariti"

  -2 [+] [-]

, 2024-07-08 00:25, pirms 2 nedēļām
Kāda vairs elites komanda,ja nav nekādu izredžu pret pasaules vidusmēra brazīļu izlasi!?Banki galīgi izgāza turnīru.Viens haoss laukumā,Strēlniekam bija jābūt saspēles vadītājam jau no turnīra sākuma,to katrs mājsaimnieks pateiks.Pasečņiku izbrāķēja,groza apakša tukša!Esi vecis un atkāpies!

  -3 [+] [-]

, 2024-07-08 00:26, pirms 2 nedēļām
Banki jau no paša sākuma ir necieņu izrādījis pret Latvijas basketbolu... visu laiku par spītam spēcīgājam sastāvam, sauca par pastarīti, lai sev sagatavotu spilvenu...
Bet tas nekas, ka pirms FIBA un ULEB radītajām jukām kvalifikācijās, 2017. gada Eurobasketā, ja Latvijai būtu nedaudz vairāk veiksmes, ļoti iespējams būtu visu Eiropas čempionātu mēs uzvarējuši...

  -3 [+] [-]

, 2024-07-08 00:43, pirms 2 nedēļām
Līdz kuram gadam Banki ir līgums?

  +1 [+] [-]

, 2024-07-08 00:58, pirms 2 nedēļām
Damokla_zobens_23 rakstīja: Līdz kuram gadam Banki ir līgums?
līdz 2025 EČ ieskaitot !

  -4 [+] [-]

, 2024-07-08 01:59, pirms 2 nedēļām
RedBully rakstīja: Ceru, ka visi nolicēji savās reālajās dzīvēs ir nekļūdīgi pareizi un veiksmīgi - nekad nepieļauj kļūdas darbā un privātajā dzīvē, uzvar katru konkursu un loteriju, kur piedalās. Kā arī nekad nav vajadzīgs atskatīties uz lietām, kuras varēja izdarīt labāk.
Visin nolicēji savā reālajā dzīvē nav publiski personāži!

  +3 [+] [-]

, 2024-07-08 02:44, pirms 2 nedēļām
Kādu kļūdu atdzīšanu tagad visi no Bankī gaida, izsevišķi uzreiz pēc spēles? Patiešām, domājat, ka kāds no viņiem visiem šobrīd staigā laimīgs un priecīgs par padarīto darbu?
To, ka mums būs milzīgas problēmas uzvarēt šo turnīru varēja redzēt jau pārbaudes spēlēs. Bija cerība, ka atradīs kaut kādu pārliecību un spēles pavedienu, bet neatrada. Kopumā mokoties pret Filipīnu un Kamerūnu visa komanda aizgāja vēl lielākā dimbā.. finālā jau no paša sākuma, tikai Šmits bija spējīgs uzņemties iniciatīvu.
Lielākā starpība starp šo sabraukumu un PK redzēto ir - Žagars bez pārliecības (grozam uzbrūk daudz negribīgak, meklē piespēles vairāk nekā vajag) un nav Gražuļa, kurš piesedz visu komandu abos laukuma galos.
Vienīgā Bankī kļūda varētu būt lēmums spēlēt to pašu stilu ko PK, bet zinot sagatavošanās posma ilgumu - visai loģisks lēmums.
Tas, ko Brazīlija izdarija 1/4 bija kkāds ārprāts 8/8 no trīnīša + pēdējais vispār no otra gala... Šodien vienkārši nebija lemts, žēl ka tā, bet tā ir realitāte.. Katru dienu nevar vinnēt.
1 2 3 72 komentāri