Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Inspektors: "Minskas sporta objekti pilnībā gatavi Eiropas spēlēm"

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Inspektors: "Minskas sporta objekti pilnībā gatavi Eiropas spēlēm"
Baltkrievijas prezidents Aleksandrs Lukašenko uzstājas EOK Ģenerālajā asamblejā Minskā
Foto: president.gov.by

Eiropas olimpisko komiteju (EOK) vecākais sporta konsultants Pīrss O`Kalahans pēc trīs dienu viesošanās Baltkrievijas galvaspilsētā atzīst, ka tā jau ir gatava 2019. gada Eiropas spēlēm.

Kā jau ziņots, pērnā gada oktobrī Baltkrievijas galvaspilsēta Minska tika apstiprināta par otro Eiropas spēļu saimnieci.

Īru konsultants Pīrss O`Kalahans bija pirmo Eiropas spēļu sporta direktors, līdz ar to tagad viņš ir kompetents vērtēt gatavību otrajām spēlēm. "Ar pilnu atbildības sajūtu varu paziņot, ka Minskas sporta objekti ir par 100% gatavi uzņemt otrās Eiropas spēles. Man bija iespēja apmeklēt arī vairākas augstas kategorijas viesnīcas, un tās atbilst viesu uzņemšanas prasībām. Savukārt studentu ciematiņā var izmitināt sportistus," atklāj inspektors.

2015. gadā pirmās Eiropas spēles notika Azerbaidžānas galvaspilsētā Baku. Pirms sacensībām Latvijai tika prognozētas 3-5 medaļas, taču realitātē sanāca tikai divas: necerētu zeltu ieguva pludmales volejbola duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, savukārt pie bronzas medaļas tika cīkstone Anastasija Grigorjeva.

Azerbaidžānā aizvadītajās pirmajās Eiropas spēlēs tika konstatēti vairāki trūkumi. Nebija pārstāvēti atsevišķi olimpiskie sporta veidi (piemēram, akadēmiskā airēšana, handbols, modernā pieccīņa, svarcelšana, teniss). Futbola un basketbola vietā tika spēlēts bīčfutbols un strītbols, vieglatlētikā notika vien zema līmeņa komandu sacensības, bet peldēšanā sacentās juniori un jaunietes. Eiropas spēles vēl nebija nav iekarojušas vietu visu federāciju un sportistu kalendāros, atlētu dalība lielā mērā atkarīga no federāciju nostādnēm un sportistu plāniem saistībā ar citām sacensībām. Pirmajās Eiropas spēlēs cīņa un džudo bija īpašā statusā, jo šajos sporta veidos Baku risinājās kontinentālās meistarsacīkstes.

Eiropas spēles tiek plānots aizvadīt ik pēc četriem gadiem, tās varētu kļūt par sava veida Eiropas olimpiskajām spēlēm. Piemēram, Āzijas spēles šajā reģionā nereti tiek uzskatīts par svarīgāku turnīru nekā pasaules čempionāts.

Izmantotie resursi:
insidethegames.biz