Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 3

Latvijas izlases sastāvam Eiropas spēlēm pieteikta plaša 52 sportistu delegācija

Ints Megnis
Ints Megnis

Latvijas izlases sastāvam Eiropas spēlēm pieteikta plaša 52 sportistu delegācija
Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža (centrā) pēc triumfa 1. Eiropas spēlēs. Foto: FIVB

Latvijas komandas sastāvā dalībai II Eiropas spēlēs, kas šovasar notiks Minskā, iekļauti 52 sportisti, kuri startēs 13 sporta veidos.

“Mūsu komandā būs savu pārstāvēto sporta veidu līderi Latvijā”, pauž Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs un Eiropas spēļu delegācijas vadītājs Žoržs Tikmers. “37 sportistiem šīs būs pirmās kompleksās sporta veidu sacensības karjerā, kā arī komandā būs deviņi olimpisko spēļu dalībnieki – Anastasija Grigorjeva, Jevgēņijs Borodavko, Aleksejs Rumjancevs, Aleksejs Saramotins, Madara Palameika, Lauma Grīva, Gunta Vaičule, Dmitrijs Jurkevičs un Jānis Leitis. Astoņos no šiem 13 sporta veidiem arī norisināsies olimpiskās kvalifikācijas sacensības – loka šaušanā, vieglatlētikā, badmintonā, šosejas riteņbraukšanā, džudo, karatē, šaušanā un galda tenisā. Komandas sastāvs ļauj cerīgi raudzīties uz labiem sportiskiem rezultātiem.”

Viskuplāk Latvija II Eiropas spēlēs Minskā būs pārstāvēta vieglatlētikā, kur Eiropas izlašu komandu sacensībās Latvija piedalīsies ar pilnu komandu – 15 sportistu sastāvā, kā arī 6 rezervistiem. Jāpiezīmē, ka I Eiropas Spēlēs Baku 2015.gadā, Latvijas izlases komanda vieglatlētikā nepiedalījās, jo toreiz noritēja Eiropas komandu čempionāta zemākās jeb trešās līgas sacensības ar 14 valstu līdzdalību.

Latvija II Eiropas Spēlēs Minskā piedalīsies arī ar 3x3 basketbola komandām sievietēm un vīriešiem. Pieci sportisti būs pārstāvēti kanoe sacensībās, četri startēs šosejas riteņbraukšanā, pa trim piedalīsies boksa turnīrā un cīņā, divi mūsu pārstāvji būs arī šaušanas sacensībās, bet pa vienam sportistam no Latvijas būs badmintona, džudo, karatē, loka šaušanas, sambo un vingrošanas sacensībās.

II Eiropas Spēles Baltkrievijas galvaspilsētā Minskā risināsies šā gada vasarā no 21. līdz 30.jūnijam, kurā piedalīsies 50 Eiropas valstu labākie vasaras sporta veidu pārstāvji. Eiropas Spēles ir starptautiskas kompleksas sacensības, kuras tiek organizētas reizi četros gados un tajās piedalās sportisti no visas Eiropas. II Eiropas Spēlēs Minskā sacensību programmā ir iekļauti 15 sporta veidu 23 disciplīnas – badmintons, 3x3 basketbols, bokss, cīņa, riteņbraukšana, vingrošana, kanoe, džudo, karatē, vieglatlētika, sambo, loka šaušana, šaušana, galda teniss un pludmales futbols. 8 sporta veidos (loka šaušanā, vieglatlētikā, badmintonā, šosejas riteņbraukšanā, džudo,
karatē, šaušanā un galda tenisā) šajās sacensībās noritēs arī kvalifikācija 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm, bet divos sporta veidos boksā un džudo, tiks noskaidroti arī labākie Eiropas čempionāta ietvaros. II Eiropas Spēlēs Minskā piedalīsies vairāk kā 4000 atlētu no 50 Eiropas valstīm.

Pirmajās spēlēs Latviju pārstāvēja 67 sportisti, kas izcīnīja divas medaļas - Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža zeltu pludmales volejbolā, bet Anastasija Grigorjeva bronzu brīvajā cīņā.

Latvijas komandas sastāvs II Eiropas spēlēs

Sporta veidsSportistsPersonāls
BadmintonsIeva PopeDonovans Kantepejs
BasketbolsLigita Līga GolovkoNauris Metnieks
Felicita Liepiņa-Liepa
Laura Okuņeva
Anete Blūma
Armands Seņkāns
Armands Ginters
Mārtiņš Šteinbergs
Roberts Pāže
BokssMihails PavlovsVladislavs Sokolovs
Genādijs Merkulovs
Evanders Servuts
CīņaAnastasija GrigorjevaArmands Zvirbulis
Karalina TjapkoJānis Indārs
Dmitrijs Mihailovs
DžudoJevgeņijs BorodavkoVladimirs Grils
KanoeMadara AldiņaGenādijs Zujevs
Aleksejs RumjancevsSergejs Bobkovs
Roberts Lagzdiņš
Aivis Tints
Gatis Pranks
KarateKalvis KalniņšRolands Družoks
Loka šaušanaJānis BružisMarina Rjabkova
RiteņbraukšanaMāris BogdanovičsToms Flaksis
Aleksejs SaramotinsViktors Belovs
Andris Vosekalns
Kristers Ansons
SamboViktors ReškoJurijs Poļakovs
ŠaušanaAgate RašmaneZigfrīds Markainis
Lauris StrautmanisVilnis Celmiņš
VieglatlētikaSindija BukšaViktors Lācis
Paula SprudzāneMārīte Lūse
Madara PalameikaGints Palameiks
Lauma GrīvaKaspars Gabaliņš-Briška
Patrīcija Sarmule
Marija Medvedeva
Līga Velvere
Gunta Vaičule
Elvijs Misāns
Kristaps Sietiņš
Rihards Bremze
Austris Karpinskis
Aleksandrs Kucs
Dmitrijs Jurkevičs
Jānis Leitis
RezervistiIlona Dramačonoka
Daniels Bambāls
Iļja Petrušenko
Reinis Krēgers
Anna Ševčenko
Patrīcija Cīrule
VingrošanaElina VihrovaIgors Vihrovs

  +1 [+] [-]

, 2019-05-23 16:01, pirms 3 gadiem
nu ta gan būs ko skatīties