Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:14, Did:0, useCase: 3

Vita Matīse - pasaules čempione otro gadu pēc kārtas

Gatis Druvietis
Gatis Druvietis

Vita Matīse - pasaules čempione otro gadu pēc kārtas
Ilona Grīnberga, Vita Matīse, Džoana Stērlinga
Foto: cvblanes.cat

Katalonijā noslēdzies pasaules vindsērfinga čempionāts "Raceboard" klasē, kur ietverts arī olimpiskais "RS:X". Divkārtējā olimpiete Vita Matīse otro gadu pēc kārtas izcīnīja 1. vietu, savukārt divkārtējā olimpiete Ilona Grīnberga (bijusī Dzelme) izcīnīja sudraba medaļu.

Vita Matīse četrpadsmit braucienu summā ieguva 20 punktus, tikpat bija arī viņas tautietei Ilonai, taču pēc papildrādītāja priekšroka tika dota Vitai. Trešajā vietā ar 34 punktiem ierindojās austrāliete Džoana Stērlinga. Kopumā startēja vien divpadsmit dalībnieces.

Vīru sacensībās konkurence bija daudz lielāka. Zelta flotē (augstākajā līmenī) iekļuva divi mūsējie - Rihards Akmentiņš izcīnīja 40 .vietu, bet Aldis Sūriņš finišēja 46. pozīcijā. Sudraba flotē (līmeni zemāk) cīnījās trīs latvieši - septītais bija Juris Rožkalns, trīspadsmitajā vietā ierindojās Gundars Osis, bet Juris Dreimanis palika 39. pozīcijā.

Kā jau ziņots, pagājušajā gadā Vita Matīse pēc ilgāka pārtraukuma atgriezās sportā un saspringtā cīņā kļuva par "Raceboard" pasaules čempioni. Otrās vietas ieguvēju viņa apsteidza par vienu punktu, mūsu Ilona Grīnberga toreiz ierindojās ceturtajā vietā.

Kā zināms, Vita Matīse (41) piedalījās 2000. un 2004. gada olimpiskajās spēlēs, kur ieguva attiecīgi 22. un 20. vietu, savukārt Ilona Grīnberga (48) piedalījās 1992. un 1996. gada olimpiskajās spēlēs, kur ieguva attiecīgi 18. un 21. vietu.

Izmantotie resursi:
www.internationalwindsurfing.com
www.cvblanes.cat