Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Esports\CustomizationSource512), Fid:111, Did:0, useCase: 0

Pēc izniekotiem miljoniem un ilgas kavēšanās pienākusi Lopesa-Kambososa titulcīņa

Rolands Eliņš

Pēc izniekotiem miljoniem un ilgas kavēšanās pienākusi Lopesa-Kambososa titulcīņa
Teofimo Lopess un Džordžs Kambososs svēršanās ceremonijā. Foto: BoxingScene

Šonakt Ņujorkā norisināsies Teofimo Lopesa un Džordža Kambososa cīņa par WBO, IBF un WBA pasaules čempiona jostām boksā vieglajā svarā. Cīņas tiešraide būs pieejama DAZN, tās sākums paredzēts ap sešiem no rīta pēc Latvijas laika.

Teofimo Lopess (16-0) pirms gada pieveica Vasilu Lomačenko un pārņēma viņa statusu kā pirmais numurs vieglā svara kategorijā, kļūstot par vairāku čempiona jostu īpašnieku. Lomačenko pats nebija vēlējies līgumā iekļaut punktu par iespējamo revanšu, tad nu Lopess to viņam arī nepiedāvāja. Bija paredzēts, ka tikai 24 gadus vecais Lopess ringā atgriezīsies jau visnotaļ drīz, taču praksē izrādījās, ka viņam bija jāgaida vairāk nekā gads.

Lopesam kā IBF titula obligātais pretendents tika nozīmēts grieķu izcelsmes Austrālijas bokseris Džordžs Kambososs (19-0), taču Lopess un viņa promouteri "Top Rank" īsti nesapratās par to, cik tad vērtīga būtu šāda cīņa, proti, "Top Rank" viņam piedāvāja mazāk (1.25 miljonus) nekā viņš saņēma cīņā pret Lomačenko (1.35 miljonus). Attiecīgi viss nonāca līdz izsolei, kurā ar negaidīti lielu piedāvājumu (seši miljoni honorāros) uzvarēja boksa pasaulē nesen ienākusī "Triller".

"Triller" ātri ierakstīja cīņu kalendārā 29. maijā, taču tikpat drīz šos plānus nācās mainīt, un, kā izrādījās, plānu maiņa neapstājās visas vasaras garumā un arī pēc tam rudenī. Dažādi blakus apstākļi, Lopesa inficēšanās ar Covid-19, savstarpējas nesaprašanās un konflikti noveda pie tā, ka cīņas datums tika pārcelts astoņas (!) reizes.
"Triller" oktobrī beidzot tas viss apnika, un šie promouteri atteicās no savām tiesībām organizēt cīņu, atstājot galdā 1.2 miljonu dolāru vērto avansu, kā arī visus organizatoriskos un mārketinga izdevumus, kas jau bija veikti, gatavojoties cīņai. "Triller" vadība lēsa, ka zaudējumi par nenotikušo cīņu ir apmēram desmit miljoni dolāru.

Attiecīgi cīņas rīkošanas tiesības nonāca pie nākamā vairāksolītāja izsolē – "Matchroom Boxing", kas honorāros sadalīs 3.5 miljonus dolāru. Kopumā Lopess honorārā saņems 3.2 miljonus, kamēr Kambososam tiks 1.5 miljoni, abiem ieskaitot "Triller" avansa maksājumu.

Pēc vairākkārtējām izmaiņām plānos un cīņas norises vietā abu bokseru attiecības nav kļuvušas īpaši siltākas (maigi sakot), un viņi abi viens otru vaino pie tā, ka nācās zaudēt ilgu laiku, lai beidzot noorganizētu šo cīņu. Lopess preses konferencē izteica savu pārliecību, ka nokautēs Kambososu visnotaļ ātri, iespējams, jau pat pirmajā raundā, kā arī pretiniekam apsolīja, ka pēc cīņas viņam roku nesniegs, turklāt nemaz nevarēs to izdarīt, jo Kambososu no ringa vajadzēs iznest uz nestuvēm.

Austrālijas bokseris, kurš savās divās iepriekšējās cīņās pieveica Mikiju Beju Ņujorkā un Lī Selbiju Londonā, par šīm runām centās tikai pasmieties un norādīt, ka viņam nav iebildumu pret Lopesa mešanos uzbrukumā jau no cīņas pirmajām sekundēm. "Manuprāt, viņš nervozē, jūtams tāds noskaņojums," teica Kambososs.

Lopesam šajā cīņā nepieciešama ne tikai uzvara, bet arī apliecināt, ka viņa vērtība patiešām ir tik augsta, kā viņš centās pierādīt "Top Rank" pārstāvjiem. Lopess ir topošā boksa superzvaigzne, un šī viņam varētu būt pēdējā cīņa vieglā svara kategorijā. Tā vismaz izteikušies viņa pārstāvji, lai gan teorētiski arī vieglajā svarā Lopesam vēl pietiek, ko darīt – WBC čempiona tituls pieder Devinam Heinijam, aizraujošas cīņas varētu būt arī pret Džervontu Deivisu un citu jauno ASV bokseri Raienu Garsiju.

Heinijam pēc nedēļas paredzēta WBC titula aizstāvēšana pret Džozefu Diazu, un tiek uzskatīts, ka šīs cīņas uzvarētājs būtu loģisks nākamais pretinieks Lopesam. Galu galā, šeit pastāv sajukums par WBC tituliem, jo Lopess ar uzvaru pār Lomačenko izcīnīja WBC "Franchise" čempiona titulu, kamēr Heinijam pieder WBC pasaules čempiona tituls. Tradicionāli Heinija tituls tiek uzskatīts par īsto un galveno, taču Lopess to apstrīd, un būtu lieliski, ja šo WBC izveidoto sajukumu abi bokseri atrisinātu ringā.

Taču vispirms Lopesam jāapliecina favorīta statuss pret Kambososu. Viņš pats gan izteicās, ka par to nesatraucas, viņa vienīgais satraukums ir par to, vai pretinieks sestdienas naktī ieradīsies uz cīņu un tā beidzot norisināties, pusgadu vēlāk nekā sākotnēji plānots.

Izmantotie resursi:
https://www.espn.com/boxing/story/_...
https://www.boxingscene.com/